تاریخ درج خبر : 1392/07/28
کد خبر : ۱۱۲۸۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

22 دستگاه ترانس برق در بویراحمد به سرقت رفته است

بررسی اموال موقوفی، مبارزه با دست‌اندازی در اراضی ملی، مقابله با تخریب منابع طبیعی از مهمترین موضوعات مطرح شده امروز در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال و منابع طبیعی دادگستری کل استان عنوان بود.
به گزارش سایت استان و به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان برگزار شد.

r3
در این جلسه دکتر جمادی با بیان اینکه محیط را برای متعرضین به بیت المال ناامن می‌کنیم، گفت: طرح دعاوی نسبت به بیت المال در سال جاری کمتر شده است و با کسانی که بیم تعرض از سوی آنان می‌رفت، به لحاظ قانونی برخورد شده است.
وی همچنین اظهار کرد: توجه به موضوع وقف و معنویت باعث بالا رفتن سلامت جامعه می‌شود و در این راستا همه تلاشها از سوی مسئولان و مردم باید انجام گیرد.
در ادامه حجت الاسلام سید‌علی موسوی‌اعظم؛ مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان گفت: جلوی تعرض زیاده خواهان باید گرفته شود تا کسی نتواند به حقوق بیت المال دست درازی کند.
وی با اشاره به عمل حسنه وقف گفت: کسی نمی تواند جز نیت واقف کاری کند و به هر طریقی که واقف وصیت کرده است باید اجرایی شود.
موسوی اعظم تشریح کرد: از زمانهای گذشته تا کنون ملکی که موقوفه بوده و سندی در مورد آن از سوی افراد حقیقی یا حقوقی صادر شود باطل است و به لحاظ شرعی به وقفیت خود برمی گردد.
در این جلسه سید محمدرضا جهان‌آرا؛ مدیر کل مناع طبیعی و آبخیزداری نیز با اشاره به تلاشهای اداره مطبوع خود گفت: در سال جاری با حمایت‌های بی‌دریغ دستگاه قضایی استان همه تخریب‌ها شناسایی و در دستور کار قرار گرفت به طوری که هیچ متخلفی جرأت نمی‌کند از منابع ملی سوء استفاده کند.
وی در ادامه اظهار کرد: زمین‌های اطراف اماکن مذهبی با استفاده از روش درختکاری و تعیین حریم آن اماکن، دست متخلفین و سوءاستفاده کنندگان را کوتاه کردیم .
جهان آرا ادامه داد: پارک شمال شهر یاسوج توسط منابع طبیعی یاسوج آماده شد و همچنین در اطراف شهرهای استان نیز این پارکها به شهرداری واگذار شده و در آینده شهرداری‌ها می بایست بدون تغییر کاربری، جهت اسفاده تفریح سالم، آن را در اختیار شهروندان قرار دهند.
در ادامه سید صدراله کشاورز رئیس اداره حقوقی آب منطقه‌ای با اشاره به تخلفات صورت گرفته در سال گذشته گفت: جاده کمربندی رودخانه بشار تصرف زیادی شده است و عرض این رودخانه نیز کم شده است به طوری که اگر سیلابی از سوی آبشار یاسوج به سمت شهر سرازیر شود هیچ چیز جلودارش نمی‌شود.
در این جلسه قباد نگین تاجی؛ معاون راه وشهرسازی استان با مهم دانستن حریم شهری گفت: پارک جنگلی یاسوج در انتظار سرمایه گذاران بخش خصوصی است تا با ایجاد بستری مناسب برای سرمایه‌گذاری و استفاده شهروندان بتوان راه توسعه شهری را هموار کرد.
در پایان این جلسه یوسفی؛ مدیر برق شهرستان بویراحمد با اظهار تأسف از سرقت‌های متعدد و هر روزه از شبکه برق شهرستان گفت: در سال گذشته 6 میلیارد ریال از شبکه سرقت شده است و علاوه بر سرقت بالا در سال جدید، تعداد 22 دستگاه ترانس در این شهرستان به سرقت رفته است.
و ی اذعان کرد: یک شب در میان سرقت ترانس صورت می¬گیرد، اما با این حال با تلاش مسئولان شهرستان مشکل 60 درصد متقاضیان برق به ارزش 3 میلیارد ریال برطرف شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد