تاریخ درج خبر : 1392/07/29
کد خبر : ۱۱۳۳۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

محیط بانی محیط زیست و تناقض در گفتار و عمل

سایت استان: حسن حسینی موردراز
برای اینکه شکاربانان را شکارچی نکنیم باید فرزندان شکارچیان را شکاربان کنیم.برای رسیدن به این مهم فرهنگسازی عین ضرورت است و نخستین قدم در این راستا باید از دوران قبل از مهدکودک یعنی در خانواده اما جدی و مسئولانه برداشته شود شاید آنقدر که وجود یک آهو یا یک کبک برای امثال من مهم است برای مسئولین بر مسند نشسته یک بهانه و آن هم برای سخنرانی باشد.

22312
وقتی بیرحمی حاکم بر روحیه ی یک قصاب را نظاره گرم، تراوشات اجتماعی حاصل اعمال یک قاتل یا اصطلاحا شکارچی، ناگفته معلوم است.
از همه ی کسانی که در این راستا مسئولیت اداری دارند میخواهم که صادقانه با محیط یاران و محیط بانان حقیقی همداستان شوند تا تناقضات را از این صفحه ی زیبای خلقت الهی پاک کنیم.
بله:وقتی تجویز داشتن اسلحه و توزیع سهمیه ی فشنگ و تعیین فصل شکار را آنهم از سوی دستگاه متصدی حفاظت از جان حیوانات نظاره گریم.
دقیقا به یاد سخنان مولدین سیگار میافتم که در رادیو و تلویزیون و جراید از مضرات تولیدات خود سخن میگویند تا نونهالان را از باب آزمایش بسوی خود جلب نمایند یعنی بحق که مدح شبیه به ذم میگویند .
سالهاست که در جمع جماعات NGO  بامید حفاظت از مخلوقات الهی از جمله آنانکه زبان آدمی را در سایه تربیت میاموزند و میفهمند اما آدمها زبان آنان را نمی فهمند و به همین بهانه آنان را بی زبان یا زبان بسته مینامند هستم.
از سبز و زرد گفتیم تا به قرمز رسیده ایم .اما متاسفانه گوش شنوا نیافتیم. مسئولین، سمینارها تشکیل میدهند و سخنرانیها میکنند و لوح … میدهند البته با هزینه از بیت المال ولی توجهی به حقایق و درد دل مردم و آنچه برابر قانون مامور جاری نمودن آن هستند ندارند.

سرکار خانم ابتکار ریاست محترم سازمان محیط زیست کشور،

قسمتی از فعالیت جمعی ما در دوران گذشته ، همزمان تصدی شما در دولت اصلاحات بود آنهم در استان خدا زیبا کرده¬ی کهگیلویه و بویر¬احمد که در آفت عملکرد آدمها در حال سوختن است و دودش هم به چشم ما میرود نه…..
حال اگر به حفاظت از محیط زیست و عرصه ی مربوطه اعتقاد دارید و از عمل به اعتقادتان افتخار میکنید پس…بسم اله زیرا عمر چو ن باد میپوید و در دوران پیری و ضعف جسمی پشیمانی جز افزایش رنج حاصلی دیگر ندارد و خدمت امروز هم جز لذت فردا ثمری نخواهد داشت. وقت را حدر ندهید و برخیزید که فردا خیلی دیر است .
سرکار خانم ابتکار آیا حاضرید با شکارچیان اما بدون احساس خطر برای آنان ، به مناظره بنشینیم و بپرسیم که آیا کبک و کبوتر و آهو چه ضرر و خطری برای انسان دارد که باید بیرحمانه و بیشرمانه آنان را بکشیم و با خوردن گوشت آلوده به سم آنان که در اثر تیر و شوک حاصل آن ، پدید میاید برخود ببالیم.
آیا عاقبت زندگی شکارچیان و خانواده ی آنان را عمیقا بررسی نموده اید که باز پا جای پای آنان مینهید ؟
آیا ندیده اید که اکثرا عاقبتی شوم و ذلت بار دارند؟
آیا حاضرید اما با هم، زیان حاصل وجود بعضی از آدمها را با کبک و کبوتر و گنجشک و تیهو وبلبل و آهو مقایسه کنیم و حکم ترور آنکه مضرتر است را صادر کنیم و باهم اجرا نماییم ؟
آیا ملاحظه فرموده اید آنانکه به اندازه ی ما مدعی پیروی از رحمان و رحیم نیستند وقتی در جمع پرندگان قرار میگیرند آنقدر عطوفت و مهربانی مظهر انسانیت از خود بروز میدهند که پرندگان بدلیل تجربه بر دست و شانه ی آنان مینشینند تا از رافت حقیقی انسانی آنان بهره گیرند اما در میان امت ا مام ضامن آهو (س) جز فرار، احوال دیگری را بر آنان شاهد نیستیم چرا؟چرا؟ آیا با عنایت به تاکید اسلام بر ضرورت نظافت حاضرید عملکرد مسئولین ، که نه مردم را در محیط زیست ببینیم و با نظافت غیر مسلمانان مقایسه کنیم ؟؟؟َ
آیا ما و آنها هر دو انسانیم ؟؟
خانم ابتکار آیا بنظر جنابعالی نباید شروع کنیم و ممکن ها را جاری سازیم؟؟
خلاصه اگر صلاح میدانید کار امروز را به فردا نیندازید. در ضمن گویا مدیر فعلی محیط زیست استان محروم کهگیلویه و بویراحمد فردیست معتقد به وظیفه ی محوله و به حیف و میل مالی متداول هم آلودگی ندارد اما دستش خالی است و زیر فشار وضعیت جاری و فرهنگ سنتی است در صورت حمایت از ایشان البته بدلیل قیاس با اسلافش.
بیا تا بسازیم کاری که بهتر بود
زیرا دیگر
نوک خاری نیست،که از خون شکاری سرخ نیست…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • تقوی گفت:

  جالب و قابل تامل بود.پرداختن به مسائل اجتماعی در حال حاضر اهمیتش از امور سیاسی بیشتر است.در این زمینه جناب حسینی حق مطلب را بخوبی ادا کرد.به ایشان درود میفرستم

 • فرزاد گفت:

  متاسفم برای همچین سایتی که ساده ترین نظرات رو سانسور می کنه . این نشونه غیر حرفه ای بودنتانه

 • ساحل گفت:

  متاسفانه تورم أفسار کسیخته نیز باعث شده عده ای برای تامین کوشت موردنیاز به جان وحوش زبان بسته بیفتند .لازم است به جز لغو مجوز شکار روی تعدیل قیمت ها نیز کارشود وصدالبته درتایید حرف استادحسینی فرهنک سازی اوجب واجبات است

 • شكارچي گفت:

  البته که همدردی با حیوانات بی زبان ومعصوم قابل تقدیر است اما فرقی است بین شکارچیان متخلف وبی وجدان که با روشهای ناجوانمردانه وکشتار بیرحمانه در فصل ممنوعه با کسانیکه به عشق طبیعت وتفریح سرگرمی با مجوز قانونی به شکار میروند وبا انصاف ورعایت قانون از این نعمت خدادادی بهره میبرند اگر اعتقاد شما حاکم باشد که نباید حیوانات اهلی وپرورشی را هم ذبح نمود این گردش روزگار وچرخه افرینش خداوندی وتنازع بقائ ایجاب میکند هرجانداری قوت وغذا رابشکلی تامین کند اگر جلوی شکارهای بی رویه وخلاف گرفته شود مثل گذشته های نه چندان دور نعمات خداوندی فراوان ولذت وشکر نعمت هم پایدار بیائید دست در دست حافظ طبیعت زیبای استان باشیم

 • میر مصطفی-شیراز گفت:

  دوست عزیز پرداختن به هر عمل در حد مطلوب نهایت کمال هست. شکار و شکار گری در ذات همه انسانهاست. همه ما روزانه مرغ و ماهی و گوشت گوسفند میخوریم آیا همه ما قاتلیم و زندگی فلاکت باری داریم. اتفاقاً اکثر شکارچیان آدام های مرفه ای هستند کسی که تفنگ30-40 میلیونی دارد فلاکت زده نیست.
  دوست عزیز باید بین شکار کش و شکارچی تفاوت قائل شد. شکارچیان واقعی بهترین دوستان محیط زیستند.
  در همه کشورهای پیشرفته شکار به عنوان یک بیزینس و ورزش و تفریح وجود دارد با این تفاوت که در بلاد کفر محیط زیست مدیریت میشود و عین مرغداری کبک و تیهو وآهو پرورش می دهند و منطقی و عاقلانه به جای کشتن یک میل در انسان یکی از غرایز انسانی را پاسخ می دهند.
  دوست عزیز قاتلات محیط زیست کارخانه های سنگ شکن جاده سپدار هستند که هزاران درخت و کوه را روزانه له میکنند.
  دشمنان محیط زیست کارخانه های شیمایی و سموم کشاورزی هستند که بی رحمانه انسانها را به سرطان و حیوانات را مسموم میکنند.
  محیط زیست اگر بتواند جلوی محیط بانان متخلف خود را بگیرد هیچ مشکلی برای محیط زیست پدید نمی آید.

پربازديد