تاریخ درج خبر : 1391/12/16
کد خبر : ۱۱۳۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برنامه های ویژه روز درختکاری در دانشگاه پیام نور استان

سایت استان: رضا یوسف وند رییس پیام نور کهگیلویه و بویراحمدگفت: برنامه های ویژه ای در هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در مراکز و واحدهای پیام نور کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود

. به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه پیام نور استان، رضا یوسف وند افزود: درختکاری علاوه بر داشتن پشتوانه ای از علایق ملی و سنت تاریخی در ایران، با اعتقادات مذهبی مردم نیز پیوند دارد. مولای متقیان علی (ع) به دست مبارکشان هسته های خرما را می کاشتند و نخلستانهای احداثی را در راه خداوند یکتا وقف می کردند.

رییس پیام نور استان گفت: در قرآن، آیات زیادی به چشم می خورد که با اشاره به درختان و چگونگی رویش آنها، برای معرفت و پرستش پروردگار یکتا، نشانه هایی را ذکر کرده است.

یوسف وند اعلام کرد: در مراکز و واحدهای پیام نور استان در هفته درختکاری اقدامات ویژه ای در حال اجراست.

وی اظهار کرد: دانشجویان بسیجی با حضور رییس دانشگاه و اساتید رشته کشاورزی و منابع طبیعی در پیام نور مرکز دهدشت در محوطه دانشگاه جهت کاشت درخت اقدام به آماده سازی چاله هایی نموند. در پیام نور واحد چرام نیز دانشجویان رشته های کشاورزی در این هفته از محل اداره منابع طبیعی شهرستان چرام دیدن خواهند کرد. در پیام نور مرکز گچساران دانشجویان با کاشت حدود 1000 اصله نهال فرهنگ درختکاری را آموختند.

وی ادامه داد: در پیام نور واحد لیکک نیز نشستی با اساتید و مسولین شهرستانی برگزار شد و از مسولین درخواست شد در خصوص توسعه فضای سبز دانشگاه از هیچ اقدام عملی فروگذار نشوند و همکاری لازم در زمینه تامین نیاز آب و ….. توسط نهادهای مربوطه انجام شود.

یوسف وند از اقدامات پیام نور مرکز یاسوج در آغاز عملیات اجرایی فضای سبز مرکز یاسوج با تخصیص اعتباری بالغ بر 200 میلیون ریال خبر داد و اظهار امیدواری کرد که در آینده با ارتباطات خوبی که دانشگاه پیام نور استان با سازمان مرکزی دارد اعتبارات خوبی در زمینه بهبود فضای سبز دانشگاه در کلیه مراکز و واحدها دریافت نماییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد