تاریخ درج خبر : 1391/04/26
کد خبر : ۱۱۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

نصب دوربین دید در شب در منطقه حفاظت شده دنا

سایت استان– عزت اله محسنی پور: فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: با نصب هشت دوربین مدار بسته دنای مرکزی زیر پوشش دید الکترونیکی قرار گرفت.
به گزارش  فارس، جمشید عبدی‌پور  در بازدید از منطقه حفاظت شده دنای مرکزی اظهار کرد: به منظور حفاظت بهتر و بیشتر از مناطق زیست محیطی در دنا، با نصب هشت دوربین مدار بسته دنای مرکزی تحت پوشش دید الکترونیکی قرار گرفت.

وی گفت: این طرح با اعتباری بالغ بر 600 میلیون ریال در مناطق دنای مرکزی و خاریدون نصب و تمام نقاط حفاظت شده دنا با دیدی به ارتفاع 4 هزار و 600 متر و ده‌ها کیلومتر وسعت زیر پوشش نظارت مأموران و محیط‌بانان قرار می‌گیرد.

عبدی‌پور عنوان کرد: منطقه حفاظت شده دنا به لحاظ داشتن شرایط ویژه در کشور منحصر به فرد است و این منطقه به صورت یک اکوسیستم ویژه دارای بیش از هزار گونه گیاهی است.

این مسئول عنوان کرد: وجود حیات وحش متنوع سبب شده که این منطقه به عنوان نمونه شناخته شود چرا که وضعیت طبیعی منطقه حفاظت شده دنا موجب حضور زیستی جانوران متعددی شده است.

وی افزود: یکی از عوامل حفاظت هر منطقه وجود حیوانات نادر در معرض خطر و نیز حضور حیوانات شاخص به عنوان شاخص‌های زیستی است که معرف یکی از خصوصیات منحصر به فرد این منطقه است.

عبدی‌پور عنوان کرد: با اجرای این طرح حفاظت از محیط زیست دنا بسیار راحت‌تر و آسان‌تر از زمان قبل از نصب دوربین بوده و مجرمان از دید این دوربین‌ها پنهان نخواهند ماند.

محمد‌غلام زارعی نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز در این زمینه گفت: با رایزنی‌های لازم در آینده بسیار نزدیک تمام نقاط دنای غربی و شرقی را نیز مجهز به دوربین‌های مدار بسته می‌کنیم.

گفتنی است که این طرح با حضور زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس و مدیران محلی در دنای مرکزی افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد