تاریخ درج خبر : 1391/12/17
کد خبر : ۱۱۴۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

پاداش مناطق محروم پرداخت می­شود

سایت استان: مدیر دفترنمایندگی دیوان عدالت اداری در کهگیلویه وبویراحمد از پرداخت پاداش مناطق محروم در استان تا اوایل سال آینده خبر داد.
امین کریم­پور روز پنجشنبه در جمع برخی از مشاوران حقوقی دستگاه های اجرایی کهگیلویه وبویراحمد افزود: پاداش مناطق محروم با توجه به پیش بینی در لایحه بودجه و قول مساعد استاندار بدون اقامه دعوا به زودی پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به نقش و جایگاه دفتر دیوان عدالت اداری در کاهش هزینه ها و تسریع در روند رسیدگی به پرونده ها گفت: ایجاد این دفتراستانی موجب شده تا از تحمیل هزینه­های گزاف به مردم جلوگیری شود و فرصت بیشتری برای رسیدگی به اعتراضات و درخواست ها به وجود آید.

کریم پور با بیان اینکه استان کهگیلویه وبویارحمد سیزدهمین استانی بود که نمایندگی دفتر دیوان در آن ایجاد شده است ، افزود: تا کنون 250 پرونده در این دفتر تشکیل شده وتمامی این پرونده ها با دقت در همین استان رسیدگی خواهند شد.

مدیر دفتر نمایندگی دیوان عدالت اداری در کهگیلویه وبویراحمد گفت: هیچ نیازی به مراجعه حضور افراد در شعب مختلف دیوان عدالت اداری در تهران نیست.

وی تاکید کرد: دفتر دیوان عدالت اداری در استان به تمامی شعب دیوان در تهران دسترسی دارد و با توجه به پیگیری­های این دفتر و رایزنی با ادارات استانی پرونده­ها با دقت و سرعت در حال رسیدگی هستند.

مدیرکل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست گفت: فعالیت تشکیلات دیوان عدالت اداری به موجب اصل 173 قانون اساسی برای احقاق حق مردم و رسیدگی به اعتراضات مردم نسبت به دستگاه های مختلف اداری بوده است.

ˈعلی جمادیˈ افزود: البته سابقه فعالیت این دیوان به شکل های مختلف به بیش از 100 سال گذشته می رسد ولی به دلیل نظام استبدادی این تشکیلات تا قبل از انقلاب فعالیت چندانی نداشته است.

وی عنوان کرد: رسیدگی به پرونده­ها در دیوان عدالت اداری به قدری مهم تلقی می شود که قاضی رسیدگی کننده باید حداقل 15 سال سابقه کار قضایی داشته باشد و هر شعبه با یک رییس و دو مستشار باید پرونده­ها را با رای برابر رسیدگی کنند.

رییس شورای قضایی کهگیلویه وبویراحمداستان با تاکید بر بی طرفی تشکیلات این دفتر نسبت به طرح دعاوی مردمی ، گفت: در رسیدگی­های دیوان، اصل بر مستندات شاکی است و چون رسیدگی به صورت غیر حضوری بررسی می­شود نباید ذهن افراد متوجه نابرابری­ها شود.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد