تاریخ درج خبر : 1392/08/02
کد خبر : ۱۱۴۷۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

رقابت تاسف برانگیز سه نماینده استان

سایت استان: متاسفانه نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد بجای پرداختن به مشکلات اساسی مردم حوزه انتخابیه خود امروز به موضوعات حاشیه ای مشغول هستند.

در حالی که امروز مشکلات اقتصادی کمر مردم محروم استان را خم کرده ، سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد بجای آنکه گره های اصلی مشکلات مردم استان را حل کنند به دنبال رقابت بر سر تغییر مدیران استان به نفع خود هستند.

56

البته تغییرات فی نفسه خوب و ارزشمند است،البته اگر پس از رفتن هر مدیری جای آن را فردی توانمند و تحصیلکرده فارغ از مسائل قومی و منطقه ای قرار بگیرد، اما آنچه اکنون از نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد دیده می شود نگاه مثبت برای استفاده از مدیران توانمند و تحول گرا نیست بلکه نمابندگان در درجه اول تلاش می کنند تا مدیر مورد نظر از شهرستان خود و در درجه بعد از قوم و تبار خود باشد!!!

نمایندگان بارها اعلام کرده اند مسائل گرمسیری – سردسیری و مسائل طایفه ای باید از استان رخت ببندد در حالی که خود بیش از سایر مردم به آن دامن می زنند و با این نگرش فرصت استفاده از نیروهای توانمند و شایسته را از خود سلب می کنند.

همه چیز تغییر مدیران نیست، بهترین مدیر هم که باشد وقتی بودجه و حمایت وزارت خانه را نداشته باشد نمی تواند موفق باشد و نمایندگان محترم می باید به فکر حمایت از مدیران باشند و نه صرفا تغییر مدیران.

متاسفانه نمایندگان استان هیچ سودی از تغییر دولت و ایجاد فرصت های جدید و تغییرات مدیریتی کشور به نفع فرزندان و مدیران شایسته این استان انجام نداده اند، شاهد ماجرا این که تاکنون هیچ نیرویی با رایزنی نمایندگان در وزارت خانه ها و سازمان ها مسئولیتی نگرفته است.

در استانی که دو تن از سه نماینده آن به شدت در حمایت وزرای آن سخن رانده و دولت روحانی را کمک کرده اند، آیا واقعا توان گذاشتن حداقل دو معاون وزیر را نداشته اند، چطور به طور مثال مهندس سید عماد حسینی اهل کردستان بوده و علیرغم این که این شخص برای نامزدی در مجلس رد صلاحیت شد و در انتخابات اخیر مسئول ستاد قالیباف در آن استان بود اما در دولت روحانی به سمت معاونت مهندسی وزارت نفت انتصاب می شود!

بنظر می رسد رقابتی که در میان نمایندگان بر سر نصب مدیران استانی شکل گرفته فرصت استفاده از نیروهای توانمند را از بین برده و عملا تلاش و وقت نمایده را در مسیر نادرستی هدر می دهد.

بویرنیوز به دلیل حفظ آبروی افراد از انتشار نام کسانی که به دلیل وابستگی به نمایندگان به صورت ویژه برای مدیریت ها توصیه می شوند اجتناب می ورزد اما در صورت ادامه این روند ناچار به انتشار اسامی این افراد و نسبت آنها با نمایندگان و یا اقوام زن نمایندگان خواهد کرد

امید است دید نمایندگان استا از قوم و تبار خود فراتر رفته و همه استان را به یک چشم ببینند و انسان هایی را برای مدیریت معرفی کنند که فارغ از مسائل قومی، توان دگرگونی در سیستم کنونی مدیریت استان را داشته باشند.
منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • بویراحمد گفت:

  باسلام.آقایان مدعی؟؟؟؟؟شماتو8سال چ کردین؟؟؟؟؟؟؟؟الانم کم موج منفی راه بیاندازید..انشالله حاج زارع و تاج گردون 100درصد برای دور بعد روی کرسی بهارستان نشسته اندددددددددددددددد

  • همشهری گفت:

   تاجگردون شاید بره ولی زارع عمرا خودتونو نکشید این قدر الکی حمایت نکنید زارع هیچ کا ری برااستان نکرده .مگه مجلس خونه خاله هست

 • ناشناس گفت:

  مطالب سایت در مورد سید عماد حسینی کذب میباشد لطفا تکذیب نمایید تا نیاز به شکایت نباشد

 • علی گفت:

  واقعا باعث تاسفه با این نمایندگان،حیف مجلس

 • درد دل گفت:

  ما مردمی هستیم که فقط به مسائل حاشیه ای و بی مورد می پردازیم و برای خودمان اقا بالا سر درست می کنیم

 • راز گفت:

  فقط میتونم یه جمله بگم
  ازماست که برماست. بااین انتخابامون

 • سعید گفت:

  بزرگواری خیلی کاربلده خخخخخخ

 • زامورانو گفت:

  اینجانب با نظر این برادرمون کاملا موافقم متاسفانه درتمام عرصه های مدیریتی وغیر مدیریتی ،علمی ودانشکاهی ، و….شاهد یک اوضاع نابسامانیم ،بی اخلاقیها و ناراستیها همه جا شایع شده وبخشی ازاین وضعیت بلبشو طبیعتا ناشی از سوء عملکرد بزرکان است ؛جرابه جای انتخاب افراد نخبه وشایسته جهت مناصب مهم مملکتی وأستانی ؛ مدام برای إبقاء درسمت خود به رواج قومی کری و تعصب ورزی و خلاف مصالح عمومی تلاش کردیم ،به راستی سهم نخبکان وأفراد کاردانی که کسی رابرای لابی کری ندارند کجاست .سرانجام مصالح حقیقی مردم به کجا ختم می شود ،؟ أیا برای أخرت خویش فکرکرده ایم

 • عوام گفت:

  بنده معتقدم که فرمایش آقای رضا کاملا بی مورد است. اتفاقا در مورد دو نماینده ای که ایشان میفرمایند عملکرد بسیار بهتری از نماینده به قول ایشان با سواد داشته اند. نگاه کنید به لیست افراد سفارش شده از جانب آقای ت. مثلا در حوزه فرهنگ ایشان فردی را حمایت می کنند که مورد اعتراض اکثریت قریب به اتفاق اهالی فرهنگ وهنر است و فقط به صرف همشهری بودن ایشان را معرفی کرده
  چون دوست دشمن است شکایت کجا بریم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 • فرشیدعزیزی گفت:

  یک سیکل خواسته های مردم از نماینده و نماینده از مردم در این استان بوجود آمده که باعث چنین روندی شده است. نماینده ای که باید تمام فکر و هوشش صرف مطالعه جامعه باشه و قانئن گذاری تمام هم و غم خود را در چینش نیروها برای جلب رضایت و حمایت اشخاص در دوره های بعدی انتخابات است و متاسفانه مردم هم با خواسته های نابجای خودشون این نمایندگان را به این کار وا میدارند. و درنهایت میشود باجگیری نماینده ها از دولت و گرفتن امتیاز چینش نیرو. مثلا در این استان افراد دیگری زحمت تبلیغات اصلاحات را در دوره های گذشته بعهده گرفته یکی دیگه مسئولیت ها را میگیرد و انتخاب میکند. خلاصه تا به فرموده مولایم علی (ع) هر چیزی سر جای خودش قرار نگیرد عدالت برقرار نمیشود و تا عدالت نباشد پیشرفت هم میسر نمی گردد.

 • مهمان گفت:

  واقعاً درست فرمودید مثلا یکی از نمایندگان مدیری را که ده سال به استان خیانت کرده صرف اینکه ایشان و خانمش در این استان دانشجو هستند و به قول خودش داماد ترکهای این استانه حمایت می کند در حالیکه این مدیر ضد مردم این استانه و دنبال اهداف خودشه و برای این استان کار نمیکنه . آقای نماینده تورا به خدا کم از مدیران غیر بومی حمایت کنید . داماد استان بودن که مزیت نیست مدیر باید کارآمد باشد.

 • رضا گفت:

  متاسفانه چون دوتا از نماینده ها بسیار ضعیف و غیر علمی و کاسبکارند چیزی بجز کاسبی برای اقوامشان ندارند و کاملا میدانند که اخرین دور نمایندگیشان هست به هر دری میزنند تا با انتخاب مدیران ناکارآمد در همین دور استان را به بدبختی محض و خود را به نوایی برسانند .این وضیفه هیات دولت هست که جلوی این آقایان را بگیرد جفت این دو نماینده از مریدان آقای احمدینژاد بودند بایست جلوی تندرویهای انها گرفته شود .شما سوابق تحصیلیشان را نگاه کنید باورتان بشه از هفتاد درصد تحصیل کرده های استان لولشان پایینتره خوب چه توقعی بایست از اینها باشد.

  • مهدی گفت:

   با سلام خدمت هم استانی های عزیز و برادر بزرگوار آقا رضا.
   نمی دانم که سطح تحصیل شما چقدر است و یا اینکه چقدر در مجالس اجتماعی سیاسی شرکت داشته اید یا اینکه چقدر موضوعات سیاسی را پیگیری می کنید.
   1- می خواهم بدانم که اگر جنابعالی نماینده ی این استان بودیدچه کار هایی انجام می دادید.2- در صورتی که در حال حاضر همان طور که همه ی ما ایرانی ها می دانیم وضعیت اقتصادی کشور زیاد جالب نیست و هر کسی در حال حاضر نماینده مجلس که هیچ، حتی رئیس جمهور هم شود دغدغه ی بسیار فراوانی دارد.
   3- راجب به اینکه فرمودید کاسب کارند منظورتان را به زبان بی زبانی رساندید.. نمیدانم مطلع هستید یا نه، کاسب کار آن کسی است که افراد بی سواد را بورس به دانشگاه های داخل و خارج کشور کرد. کاسب کار کسی است که افراد واجد شراید را مدیر کرد، در مجموع افراد بی لیاقت را لایق دانست.
   4- در مجموع ما هم استانی ها علاقه ی وافری به انتقاد تخریبی داریم. ای کاش زندگی طور دیگری رقم می خورد که کسانی که ادعا دارند، در عرصه ی عمل قرار می گرفتند تا عملکردشان را مردم می دیدند.

  • 123 گفت:

   شعر که خلوت بشه قورباغه هفت تیر کش میشه .دلمون خوشه استانمون نماینده داره

پربازديد