تاریخ درج خبر : 1392/08/01
کد خبر : ۱۱۴۷۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بیچاره مردم !

سایت استان: علیرضا کفایی*

برخی از راه یافتگان مجلس در انتخابات دو سال پیش که اصلاح طلبان کاندیدائی معرفی نکردند، اگر هم به ظاهر رنگ و لعاب اصلاح طلبی داشتند و در کار گریم بودند، برای ورود به مجلس خط سیاسی خود را از اصلاحات جدا کردند و عموماً با تبری جستن و تعهد نامه، بدنبال احراز صلاحیت بودند و بنا بر قولی که به آنها داده بودند که اگر موفق شوند نفاقی میان اصلاح طلبان بیندازند به مجلس راه خواهند یافت، به قول خود عمل نمودند و اکنون راه یافته مجلس هستند، این گریمورهای کار بلد در انتخابات ریاست جمهوری حمایت علنی از دکتر روحانی نکردند ولی آماده ورود به میدان پس از انتخابات بودند، پس از پیروزی اصلاح طلبان در به کرسی نشاندن آقای روحانی به سرعت وارد صحنه شدند و موج سواری هم که پیشه دیرینه آنها بود ، لذا خود را به میان جشنهای پیروزی رساندند و با مخابره اخبار و عکسهای خود در میان مردم شادمان طرفدار اصلاحات دست به فریبی دیگر زدند.

مردم هم که بواسطه مشکلات عدیده اقتصادی و معیشتی و جوانان بیکار و سرخورده و خانواده های نگران از آتیه فرزندان و …… به اینان دل بستند و حداقل انتظاری که داشتند، این بود که اگر دردی از آنها دوا نمی شود لااقل زخم دیگری بر دل و جان و روحشان ننشیند! اما راه یافتگان همچنان در فکر آتیه خود و اقوام سببی و نسبی و دوستان اقوام خود بوده و هستند.

راه یافتگان تا کنون نه طرح عام المنفعه ایی و نه خاص المنطقه ایی، و نه راهی برای دلخوشی غیر خودشان نداشته اند. اکنون که دو سال از وکالت اجاره ایی آنها به واسطه خوش خدمتی به دیگران، غیر از اصلاح طلبان میگذرد و دست آنها برای مردم رو شده است و کم کم اقبال مردمی را از دست میدهند و حتی نایب رئیس مجلس ( باهنر )هم اذعان کرده است که دو سوم نمایندگان برای مجلس بعدی رای نمی آورند، در کار فریبی دیگرافتاده اند. تلاش بی حد و حصری می کنند که هر طور شده خود را در وزارتخانه ایی، سازمانی ….. مستقر کنند . چون به هر حال این دو سال باقیمانده هم تمام خواهد شد و رو سیاهی به ذغال خواهد ماند! البته این گریمورهای سیاسی، ذغال را هم رنگ می کنند!

البته دولت بعضی از این راه یافتگان را شناخته و دست رد بر سینه آنها زده است ولی موج سواران واقعاً خستگی ناپذیرند! و از رو هم نمیروند! به هر دری میزنند که شناسنامه اصلاح طلبی بگیرند. اما آدرس ثبت احوال اصلاح طلبان را ندارند، تقصیری هم ندارند اصلاح طلب که نبوده اند. برای تغییر نام و نام خانوادگی سیاسی خود باید استشهاد بگیرند و پس از آن به افرادی چون سید مصطفی تاجزاده مراجعه کنند که بعید میدانم براحتی این آدرس را بیابند، البته از این جماعت راه یافته هر کاری بر می آید.

در این میان ، بیچاره مردم ! به چه کسان دل بستند و چه امیدها داشتند! پس از مدتی خواهند گفت: چه فکر میکردیم چه شد.

*علیرضا کفایی از فعالان سیاسی اصلاح طلب استان و گچساران می باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب گفت:

  با سلام خدمت کفایی عزیز.
  بسیار متین بیان کردند ولی جا داشت که یه شمه ای از سیاست کارگزارانی ها رو هم بیان می کردید. افرادی که کمتر هزینه ی سیاسی دادند. همین آقای غلام تاجگردون بخاطر این که از فیلتر صلاحیت شورای نگهبان بگذرد درباره آقایان موسوی و کروبی دو پهلو صحبت می کرد. پس نباید انتظارات را از چنین افرادی زیاد بالا برد. غلام کجا؟ بهرام کجا؟ فاصله محبوبیت و مقبولیت شمال و جنوب است.

  آقای محمدیان !

  محمود منطقیان آدم با شخصیتی ست اما در سیاست ورزی رزومه ای ندارد. همچنان که جایگاه ها در راس اصلاح طلبی و سطح کلان مشخص هست. لغزش های سیاسی و عدم ثبات در موضع گیری ها گویای این مسئله است. بودن ایشان در انتخابات ها بواسطه ی ساپورت از جانب طیف موحد. با محسن رضایی بودن ، گسیل دادن نیروها و لیدرهای خود به سمت بزرگواری در دوره اخیر مجلس لغزش های کمی نیست و هیچ توجیه سیاسی ندارند.

  • محمدیان گفت:

   در مورد آقای منطقیان کاملاً با شما موافقم و هیچ تضمینی برای ایشان که فعالیت های تاجگردون را ادامه ندهد نیست. ولی در سر جمع ایشان آدم قابل دفاعی است

   • علی گفت:

    اتفاقا اشتباه می کنید م …. آن کسی که فکر می کنید نیست ایشات همیشه در جهت باد حرکت می کنند و اتفاقا باعث ضربه زدن به مردم کهگیلویه هستند

 • فرشیدعزیزی گفت:

  من کاملا میدانم نمایندگان محترم به کدام کاندیدای ریاست جمهوری رای دادند اما وقتی بحث حق السکوت نمایندگان در ازای ارتباط خارجی برای نجات مردم بیچاره ای که همین نمایندگان را به مجلس فرستادن تا دوای دردشان شوند حال همین نمایندگان تنها غرور در قبقبه خود را میبینند. دلم برای این مردم نمیسوزد چون خودشان خواستند که کی نماینده آنها باشد و تو آقای کفایی به جای مردم دلت برای خودت بسوزد چو این مردم در ازای تنها یک وعده کوچک اقتصادی یا شغلی دوباره راه را به خواسته های شخصی میبرند. اما از یک جایی دیگر باید دلمان برای مردم بسوزد و آن زمانی که تیغ ردصلاحیت افراد دلسوز و راستین را میبرد تا پیروزی در این راه برای یعضی ها به سادگی هموار شود.

 • محمدیان گفت:

  سلام وخسته نباشید
  از کفایی، علی خواجوی ، محمود منطقیان ورضاتوفیقی نمی توان گذشت وقتی نام کهگیلویه وبویراحمد واصلاح طلبی به گوش می رسد. کاش کشور مسیرش به سمتی می رفت که فرصت طلبی در ساختار سیاسی کشور جا باز نمی کرد.
  وافسوس!!!!!
  وصد افسوس!!
  غلام تاجگردون ، فرصتی که اصلاح طلبان خوش نام و زجر کشیده هیچ از او ذوقی نکردند. فقط بگویم نمایندگی در گچساران با فاصله گرفتن از این دوستان هیچ ذوقی ندارد.

 • آريو گفت:

  به جا!
  حساب!
  این سخنها کی رود در گوش ….

 • سید گفت:

  چه زیبا وبجا فرمودی جناب کفایی . البته وصد البته حنای این آقایان وراسا آقای غ -ت برای هیچ اصلاح طلبی که نه بلکه برای اصولگرایان میانه رو هم رنگ باخته وجایگاهی ندارند . زجرکشیدگانی امثال رضاتوفیقی ها وتاجگردنها در دل مردم جای دارند

پربازديد