تاریخ درج خبر : 1391/12/19
کد خبر : ۱۱۶۱۷
+ تغییر اندازه نوشته -

پروژه آبرسانی به شهر دیشموک افتتاح شد

سایت استان: طرح آبرسانی به شهر دیشموک از توابع شهرستان کهگیلویه روز جمعه با حضور سید ˈحسین صابریˈ استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسوولان استانی و محلی مورد بهره برداری قرار گرفت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین افتتاح این پروژه، گفت: طرح آبرسانی به شهر دیشموک با اعتباری افزون بر 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی و استانی به بهره برداری رسید.

سید ˈحسین صابریˈ افزود: با بهره برداری از این طرح بیش از هفت هزار نفر از مزدم شهر دیشموک و مناطق اطراف آن از نعمت آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

وی با اشاره به نیاز مبرم شهر دیشموک و برخی از مناطق دورافتاده کهگیلویه و یویراحمد به آب آشامیدنی سالم، بیان کرد: با پیگیری های مسوولان اجرایی استان طرح های آبرسانی به این مناطق با شتاب در حال اجرا هستند.

صابری اظهار کرد: با توجه به بازدیدها و بررسی های انجام شده از نقاط مختلف شهری و روستایی کهگیلویه و بویراحمد یکی از مشکلات و دغدغه های جدی اهالی این مناطق کمبود آب آشامیدنی سالم است که باید در این زمینه پروژه های جدیدی تعریف و اجرا شود.

وی با بیان اینکه توسعه و ترمیم شبکه های داخلی و توزیع آب باید مورد بازسازی و اصلاح قرار گیرند خواستار اهتمام جدی مردم برای رعایت الگوی مصرف آب و حفاظت از شبکه های توزیع شد.

صابری با اشاره به افزایش جمعیت شهرنشینی در کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: طرح های آبرسانی به عنوان یکی از اساسی ترین نیازهای زیربنایی مردم این استان است.

وی سخت گذر و کوهستانی بودن مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد را یکی از مشکلات اصلی در کندی روند اجرای پروژه های عمرانی این استان به ویژه آبرسانی دانست.

صابری ابراز داشت: از آنجا که انتقال آب آشامیدنی سالم و بهداشتی به شهرهای کهگیلویه و بویراحمد هزینه بردار است باید مردم استان در زمینه صرفه جویی در مصرف آب بیش از پیش اهتمام ورزند.

وی افزود: مدیران اجرایی و ائمه جمعه نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد موضوع مهم صرفه جویی در مصرف آب را به مردم یادآوری و در این زمینه فرهنگ سازی بیشتری کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد نیز در این آیین، گفت: طرح آبرسانی به شهر دیشموک از سال 87 و با حفر یک حلقه چاه به عمق 220 متر از طریق خط انتقال لوله فولادی 12اینچ به طول 9 کیلومتر و ظرفیت آبدهی 30 لیتر بر ثانیه اجرا شد.

ˈعلی جان صادق پورˈ افزود: ساخت مخزن ذخیره 500 مترمکعبی بین راهی و مخزن دو هزار و 500 مترمکعبی و ایجاد تاسیسات نگهبانی و کلرزنی با زیربنای 87 مترمربع از مهمترین عملیات اجرایی این پروژه است که جمعیتی افزون بر هفت هزار نفر را زیر پوشش قرار خواهد داد.

شهر دیشموک با جمعیتی افزون بر 23 هزار نفر در شمال غرب کهگیلویه و بویراحمد و در 93 کیلومتری شهرستان کهگیلویه واقع شده است.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد