تاریخ درج خبر : 1392/08/03
کد خبر : ۱۱۶۵۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

با تیراندازی در عروسی ها به شدت برخورد می شود

دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: صدور بی رویه مجوز برای اصناف مختلف از مهمترین مشکل پیش روی دستگاه قضا است.

به گزارش سایت استان، “مختار کوشا” که در پنجمین جلسه شورای فرهنگ عمومی استان سخن می گفت، افزود: در شهر یاسوج تنها دو یا سه تالار وجود دارد و بقیه محل ها باغ تفریحی هستند که این تالارها باید به گونه ای ساخته شوند که جایگاه خانم و آقا، از هم جدا باشد.

وی اظهار کرد: در شهر یاسوج صدور مجوز برای باغ ها، تالارها، تاکسی تلفنی و باشگاه ورزشی داده می شود که متاسفانه از این مکانها استفادهای نامناسب و به دور از آنچه که مجوز داده شده انجام می شود که دستگاههای مختلف باید در این مورد همکاری کنند و تنها دستگاه قضا و نیروی انتظامی در این مورد مسئول نیستند بلکه این دو نهاد تنها وظیفه برخورد کیفری در وقوع جرایم را به عهده دارند.

دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب یاسوج، مرکز کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تنگ مهریان بستر رودخانه و حریم جاده است و جایی برای ساخت باغ تفریحی وجود ندارد اما در این مکان مجوز باغ تفریحی به افراد داده شده است.

کوشا در خصوص استفاده از سلاح در مراسمات عروسی بیان کرد: دستگاه قضایی به شدت با  تیراندازی با سلاح دارای مجوز و غیر مجوز در این مراسمات برخورد می کند و به نیروی انتظامی بخشنامه داده شده که با این افراد برخورد قاطعی داشته باشد و دستگاه قضا استان نه تنها در مراسمات عروسی با این مشکل روبه رو است بلکه در زمان برگزاری انتخابات مجلس و شوراهها با تیراندازی افراد مواجهه بودیم و باید از صندوق ماشین ها اسلحه پیدا می کردیم.

وی با ابراز نگرانی از صدور مجوز در خصوص سلاح در شهر یاسوج عنوان کرد: در این شهر خانه هایی هستند که 8 قبضه سلاح مجوز دارند که این سلاح ها برای داشتن قدرت نیاز نیستند بلکه نیازمند این است که یک نفر ماشه یکی از این اسلحه را بکشد که فاجعه به بار می آورد همانطوری که در گذشته شاهد چنین موضوعاتی بودیم.

دادستان دادگاههای عمومی و انقلاب یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد استفاده از اسامی زرتشتیان و شیطان پرستان در مکان ها و اماکن این شهر را از دیگر معضلات دستگاه قضایی دانست و ادامه داد: مجوز این نامگذاری ها به راحتی به افراد داده می شود و زمانی که دستگاه قضایی قصد برخورد با این مشکلات را دارد همین دستگاههای که متولی ارشاد مردم و مبارزه با این موضوعات هستند واسطه می شوند و دست دستگاه قضایی را می بندند.

کوشا در پایان کمک همه دستگاهها را برای حفظ جامعه، برخورد با معضلات، مشکلات و استمرار نظام جهموری اسلامی ایران خواستار شد.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد