تاریخ درج خبر : 1391/04/26
کد خبر : ۱۱۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

بیماران قلبی بیشترین مراجعه به بیمارستان یاسوج را دارند

سایت استان: مسئول بخش اتفاقات بیمارستان امام سجاد (ع) یاسوج گفت: در بین مراجعان به بخش اتفاقات بیمارستان، شاهد کاهش سن بیماران مبتلا به سکته قلبی و افزایش تعداد این افراد هستیم.

به گزارش  مهر، احسان شاکری افزود: سکته قلبی، گرفتگی عروق کرونر است که رواج زندگی شهر نشینی، سیگار کشیدن، افزایش مصرف غذاهای چرب حاوی روغن اشباع شده، فست فودها، عدم تحرک و ورزش، بیماری فشار خون و مصرف زیاد نمک، شناخته شده ترین عوامل این بیماری هستند.

وی بیان داشت:روی آوردن به ورزش هایی ماند شنا، کوهنوردی و دومیدانی که نیاز به امکانات خاصی ندارد و استفاده از روغن های مایع، خصوصا روغن زیتون و هسته انگور به جای روغن های جامد، می تواند برای پیشگیری از ابتلا به این بیماری مفید باشد.

شاکری تصریح کرد: مصرف ماهی به میزان لااقل دو وعده در طول هفته که می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت قرمز باشد و کاهش استفاده از پیتزا، سوسیس و کالباس که امروزه در برنامه غذایی خانواده ها بسیار رواج یافته است، از دیگر اقداماتی است که موجب تضمین سلامت قلب و عروق خواهد شد.

تب مالت از طریق گردوغبار مراکز آلوده نگهداری دام منتقل می شود

کارشناس بیماری های شبکه بهداشت و درمان بهمئی گفت: تنفس گردوغبار آلوده به میکروب تب مالت در اصطبل ها و آزمایشگاه ها، باعث ابتلا به بیماری تب مالت می شود که رعایت نکات بهداشتی لازم در این زمینه را ضروری می سازد.

عابد توفیقیان افزود: روش های سرایت بیماری تب مالت از راه دستگاه گوارش، تنفس و هم چنین از راه جلدی شناسایی شده است.

وی بیان داشت: مصرف شیرخام و فرآورده های لبنی آلوده، خصوصا پنیر تازه، سرشیر و بستنی خامه دار، آلوده بودن ظروف مورد استفاده در هنگام شیردهی دام و تماس مستقیم با بافت های آلوده دامی، به عنوان مثال در هنگام زایمان یا تماس با پوست و مواد دفعی دام های مبتلا، از جمله عوامل انتقال بیماری تب مالت هستند.

توفیقیان تصریح کرد: تب مالت یا بروسلوز یک بیماری میکروبی واگیردار مشترک بین انسان و دام است که از گاو، گوسفند یا بزهای آلوده و عفونی شده به انسان انتقال می یابد.

وی افزود: بیماری تب مالت از سالیان گذشته به صورت بومی در کشور ما وجود داشته است و هرساله موجب ابتلای تعداد زیادی از انسانها و متعاقب آن ناتوانی افراد می شود.

این کارشناس بهداشت و بیماریها عنوان کرد: این بیماری در دام ها موجب سقط جنین، کاهش وزن، کم شدن شیر و منع فروش و صادرات دام می شود و صدمات اقتصادی هنگفتی را نیز می تواند به دنبال داشته باشد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد