تاریخ درج خبر : 1391/12/20
کد خبر : ۱۱۶۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

نظر امام جمعه دهدشت در خصوص استفاده از ماهواره

حجت‌الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در دهدشت  گفته، ماهواره در کل یک وسیله خوب ارتباط جمعی است ودر واقع مثل چاقو که در دست یک کودک با اطلاعات و مهارت ناکافی خطرناک است و در دست دیگری کارآمد و حتی ضروری می‌نماید کارآمدی ماهواره نیز وابسته به کاربری در دست مصرف کننده است.

امام جمعه دهدشت با بیان این‌که فرهنگ و شیوه استفاده از این وسیله متفاوت است، خاطرنشان کرد: استفاده نامطلوب از شبکه‌های مختلف و فیلم‌های غیر اخلاقی ماهواره باعث تخریب مسائل اخلاقی، فکری و عقیدتی اشخاص می‌شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی این شهرستان این نوع استفاده نابه جا را یک تهدید جدی برای خانواده‌ها دانست و ابراز داشت: سرپرست خانوارها باید مراقب فرزندان خود باشند که این سم مهلک آنان را از پای در نیاورد.

حسینی نقش دستگاه‌های دولتی و حاکمیت در جلوگیری از آثار مخرب ماهواره را متذکر شد و اذعان داشت: باید به شیوه‌ای عمل شود که بتوان از منافع این تکنولوژی بهره جست بدون این‌که خطری متوجه عقاید و افکار استفاده‌کنندگان شود.

وی نیاز به مراقبت ویژه از سوی حاکمیت از طریق فیلترگذاری شبکه‌های نامطلوب را امری لازم خواند و گفت: متأسفانه تاکنون چنین اقدامی به صورت جدی انجام نشده است.

این کارشناس مذهبی، تبیین روش‌های استفاده صحیح از ماهواره، غنی‌سازی برنامه‌های رسانه ملی مطابق با نیازهای مخاطبان و آگاهی بخشیدن به خانواده‌ها درباره پیامدهای استفاده غیر اصولی از ماهواره را از جمله راهکارهای جلوگیری از آثار مخرب این وسیله برشمرد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد