تاریخ درج خبر : 1391/12/21
کد خبر : ۱۱۷۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار لنده:استفاده از ‌ریش‌سفیدان برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر

فرماندار لنده با اشاره به نقش کلیدی بزرگان اقوام و طوایف در جامعه گفت: برای اجرای بهتر فریضه امر به معروف و نهی از منکر باید از ظرفیت بزرگان و ریش‌سفیدان طوایف منطقه استفاده کرد.

سید یدالله فاطمیان در جلسه ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر لنده با بیان اینکه امر به معروف ضامن بقای حیات اجتماعی است، اظهار کرد: دین مبین اسلام برای جلوگیری از انحراف افراد و جوامع فریضه امر به معروف و نهی از منکر را قرار داده است.

وی افزود: برگزاری جلسات متعدد در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اگر با نتیجه عمومی همراه نباشد ارزشی ندارد.

فرماندار لنده گفت: فضای آرام جامعه نباید ما را فریب دهد، بلکه ما باید نواقص را بررسی و نگذاریم جامعه سالم امروز شهرمان تبدیل به ناامنی اجتماعی و ناامنی فرهنگی شود.

فاطمیان تصریح کرد: یکی از عواملی که باعث انحراف جلسات امر به معروف و نهی از منکر می‌شود، نبود چارچوب مشخص همراه با دستور کار مناسب بوده که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: برای انجام این مهم باید دستور جلسه با شرح وظایف اعضاء ستاد احیاء طراحی و در اختیار اعضاء قرار داده شود.

نایب رئیس ستاد احیاء‌ امر به معروف و نهی از منکر لنده گفت: جلسات باید به صورت تخصصی و با حضور کلیه اعضاء و فراتر از آن دعوت از کارشناسان و دانشگاهیان مؤثر در این زمینه برگزار شود.

فاطمیان افزود: سمت‌و سوی جلسات باید به مسائل فرهنگی هدایت و از طرح موضوعات کم اهمیت در آن جلوگیری شود.

وی در ادامه به نقش بزرگان و ریش‌سفیدان در طوایف مختلف اشاره کرد و گفت: با توجه به تعصبات قومی در منطقه، استفاده از ظرفیت ‌بزرگان طوایف برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر یک ضرورت است.

فاطمیان افزود: الگو‌گیری جوانان از بزرگان و ریش‌سفیدان یک نقطه امید برای نشر و گسترش فریضه امر به معروف و نهی از منکر با استفاده از این ظرفیت در جامعه است.

وی یادآور شد: درست است که گرایش‌ها اغلب به سمت غرب بوده اما با برنامه‌ریزی و نهادینه کردن فرهنگ امر به معروف در جامعه و طوایف می‌توان جلوی غرب‌زدگی و غرب‌گرایی را گرفت.

نایب رئیس ستاد احیاء‌ امر به معروف و نهی از منکر لنده به تأثیر نگاه‌ها در افراد امر و نهی شده اشاره کرد و گفت: ما باید دید و نگاه خود را به افرادی که امر به معروف و نهی از منکر بر آن‌ها صورت می‌گیرد را تغییر دهیم و با ریشه‌یابی مشکلات مبتلابه امر به معروف به حل آن‌ها بپردازیم.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد