تاریخ درج خبر : 1391/12/21
کد خبر : ۱۱۷۲۲
+ تغییر اندازه نوشته -

راهکارهای اداره ارشاد بهمئی برای فرهنگ کتاب خوانی

اولین جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید در راستای ارتقای کتابخوانی و توسعه کتابخانه های عمومی و نحوه عضو گیری آنان در شهرستان بهمئی برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهمئی ظهر دوشنبه در این نشست گفت: یکی از نکات مهم در نهضت مطالعه، راه های معرفی کتب مفید است و اگر این کار به خوبی انجام شود، در امر مطالعه مخاطبین خوبی خواهیم داشت.

عبدالمحمد نمازی افزود: کتاب و کتابخوانی و نهضت مطالعه مفید یکی از مباحث مهم شهرستان است و نشست کمیته نهضت مطالعه نیز در راستای ارائه راهکارهای ارتقای فرهنگ کتابخوانی برگزار می شود.

وی بیان داشت: ارزیابی و شناخت میزان علاقمندی مردم و به ویژه قشر جوان در بحث مطالعه برای برنامه ریزی در این خصوص بسیار مهم است.

نمازی اظهارداشت: شناسایی راهکارهای هدایت افراد به سمت مطالعه مفید و قرار گرفتن کتابهای جیبی در دسترس مخاطبین روشی کم هزینه با بهره وری زیاد در این زمینه است.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهمئی  با اشاره به نقش والا و حساس مطالعه در تکامل فردی و اجتماعی افراد جامعه اظهار داشت: تصریحات مؤکد و مکرر مقام معظم رهبری در باب افزایش مطالعه و کتابخوانی همواره بیانگر اهمیت اساسی این ارزش فرهنگی در جامعه ما بوده و ضرورت توجه بیشتر به آن را نشان می‌دهد.

نمازی تاکید کرد: ادارات و ارگانهای دولتی باید در این زمینه با هم همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند .

وی تجهیز کتابخانه های عمومی شهرستان به آخرین فناوری ارتباطی، فرهنگ اهدای کتاب پس از مطالعه به دوستان و آشنایان، عرضه کتاب در مکانهای خاص، برگزاری مسابقات کتابخوانی و راه اندازی و توسعه کتابخانه در کانونهای فرهنگی هنری مساجد را از مهمترین برنامه های این نهاد عنوان کرد.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد