تاریخ درج خبر : 1391/12/22
کد خبر : ۱۱۷۴۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اصالت‌ها و ظرفیت‌های استان مهجور مانده / نگین سبز جنوب را دریابیم

حجت‌الاسلام سید شرف‌الدین ملک‌حسینی عصر امروز در مراسم استقبال از خود توسط مردم شهر یاسوج به عنوان نماینده جدید ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران فرصتی بسیار بزرگ برای حاکمیت خداوند بوده و این حاکمیت از مسیر پیامبران و امامان و اکنون در دوره غیبت توسط نایب امام عصر بر هستی جاری می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: حکم خداوند در دوره غیبت توسط فقیهی بسط می‌یابد که می‌تواند مسیری برای نفوذ و اراده امام عصر باشد.

وی انقلاب را جاری کننده چنین فرصتی دانست و گفت: باید بر امام راحل معمار کبیر انقلاب درود فرستاد که با بصیرت و اندیشمندی خود این ولایت را تحقق بخشید.

21

حجت‌الاسلام ملک‌حسینی در ادامه با بیان بیداری اسلامی شکل گرفته در جهان اسلام گفت: دلیل این‌که این قیام‌ها به سرانجام کلی نرسیده نبود ولایت فقیه در آن کشورها به عنوان محور نهضت‌ و قیام است.

نماینده ولی‌فقیه در این استان عنوان کرد: در ایران و به خصوص در استان کهگیلویه و بویراحمد مردم قدر ولی‌فقیه خویش را می‌دانند چون پی برده‌اند که رمز پیروزی، افتخار و وحدت در کشور اصل ولایت‌فقیه است.

وی با بیان این‌که مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به این رمز از اعماق وجود پی برده‌اند، تصریح کرد: پاسداری از ارزش‌ها و آرمان‌ها مهم‌ترین مشخصه مردم ولایتمدار این خطه است.

حجت‌الاسلام ملک حسینی حضور بی‌نظیر مردمی در مراسم ارتحال آیت‌الله ملک‌حسینی را تکریم فقه و علم و مردم‌داری دانست و گفت: مردم در این مراسم خلاصه فضیلت‌های خود را تکریم کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد استقبال امروز را استقبال از حکم رهبری دانست و گفت: مردم این دیار آن‌ جا که پای ولی‌فقیه در میان باشد جلودار و پیشرو از حمایت رهبر و پیشوای خود هستند.

وی در ادامه و در قسمت دوم سخنان خود در نخستین روز انتصابش به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: این استان از ظرفیت‌های متعددی برخوردار است که می‌توان از آن به عنوان نگین سبز جنوب یاد کرد.

حجت‌الاسلام ملک‌حسینی یکی از اصالت‌های نگین سبز جنوب را ظرفیت‌های گردشگری خدادادی آن دانست و گفت: برای معرفی این ظرفیت‌ها همه مسئول و مدیونیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد 30 درصد نفت و گاز کشور را متعلق به این استان دانست و گفت: با این ظرفیت ویژه آمار تعداد بیکاران ما تعجب‌برانگیز است.

حجت‌الاسلام ملک‌حسینی به سایر ظرفیت‌های استان در قالب اصالت‌های فرهنگی، اجتماعی و دینی و مذهبی اشاره کرد و گفت: مردمی یک دست شیعه و ولایتمدار داریم که در دوره دفاع مقدس امتحان خود را در دفاع از اسلام و کشور به خوبی پس دادند.

وی اصالت منابع انسانی و مردمی را بالاترین ظرفیت استان دانست و گفت: هر چند استان ما تنها 40 سال است که در آن فعالیت علمی آغاز شده اما در همین مدت کوتاه اساتید زیادی را برای تدریس در معتبرترین مراکز علمی کشور پرورش داده است.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد