تاریخ درج خبر : 1392/08/05
کد خبر : ۱۱۷۶۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اشتغال و سرمایه گذاری اولویتهای اصلی دولت است

سایت استان: استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: رویکرد و دغدغه اصلی دولت و متولیان امور اقتصادی در کشور مساله اشتغال و بهبود معیشت و فضای کسب کار است.

N80875415-5072491

دکتر موسی خادمی روز شنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه وبویراحمد افزود: این در حالی است که ظرفیت و کارکرد لازم برای ورود خود دولت در این زمینه وجود ندارد.
وی بیان کرد: رسالت اصلی دولت این است که با همکاری وتقویت بخش خصوصی زمینه لازم برای ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری در حوزه های مختلف را فراهم کند.
خادمی اظهار کرد: دولت تدبیر وامید امروزه با همین رویکرد تعاملی و همکاری دوجانبه با بخش خصوصی به دنبال ارایه راهکارهای اساسی برای حل مشکلات موجود است.
وی شرایط استان کهگیلویه وبویراحمد برای ورود و فعالیت بخش خصوصی را ویژه خواند و ابراز امید واری کرد: باید بتوان با ایجاد یک فضای گفت وگو و تعامل مثبت میان دستگاه های مختلف اجرایی و بخش خصوصی زمینه بهبود فضای کسب و کار را در این استان به وجود آورد.
استاندار کهگیلویه وبویراحمد گفت: نوع نگاه مدیران و متولیان امور اقتصادی به سرمایه گذار باید مثبت و در راستای توسعه استان باشد.
وی بیان کرد: نباید از اینکه یک سرمایه گذار خارجی به واسطه سرمایه گذاری که در استان انجام داده سودی نیز به وی تعلق گرفته است، نگران شویم ، بلکه باید از سرمایه گذاری که در کنار این سود اندک خود موجب ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری و رونق فضای کسب و کار در این استان شده نیز استقبال و حتی تقدیر کرد.
خادمی بر لزوم ایجاد امنیت و پرهیز از هرگونه سخت گیری های بی مورد و نگاه تنگ نظرانه نسبت به ورود سرمایه گذار خارجی در این استان تاکید کرد و یادآور شد: امروزه حلقه مفقوده توسعه کهگیلویه وبویراحمد نبود سرمایه گذاری و نگاه توسعه ای از سوی متولیان امر است.
وی یکی از فاکتورهای اساسی در تحقق و تقویت امر سرمایه گذاری در استان را تعامل و همکاری بانک های عامل خواند و تصریح کرد: هم اکنون بیشترین نگرانی و دغدغه متولیان اقتصادی ، بخش خصوصی و مدیران شرکت های تولیدی در استان سخت گیری های شدید از سوی مدیران عامل بانک ها است.
وی با تاکید بر تقویت و رفع مشکلات موجود طرح های راکد و نیمه فعال تولیدی و صنعتی در استان، افزود: باید با تشکیل کمیته و کارگروه ویژه ای از متخصصان و کارشناسان مهمترین آسیب ها و ضعف های موجود در زمینه طرح های راکد صنعتی استان را شناسایی و برای رفع مشکلات برنامه های راهبردی ارایه داد.

در این نشست نیز برخی فعالان بخش خصوصی به ارایه دیدگاه ها ، مشکلات و راهکارهای مناسب برای تقویت امر سرمایه گذاری و بهبود فضای کسب و کار در استان پرداختند.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد