تاریخ درج خبر : 1392/08/05
کد خبر : ۱۱۷۶۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

کلنگ اولین بیمارستان خصوصی در یاسوج به زمین زده شد

سایت استان: عملیات اجرایی ساخت بیمارستان ۵۰ تختخوابی خصوصی زاگرس در منطقه نجف آباد یاسوج روز شنبه با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و جمعی از مسوولان دستگاه های اجرایی استان آغاز شد.

مدیر هیات موسسه این بیمارستان خصوصی در آیین کلنگ زنی این پروژه گفت: این بیمارستان در زمینی به مساحت دو هکتار و در چهار طبقه ساخته می شود و قابلیت ارتقا تا ۱۰۰ تختخواب را نیز خواهد داشت.
صدرالله محرابی افزود: برای ساخت و بهره برداری این بیمارستان ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که از این میزان تاکنون ۴۰ میلیارد ریال تامین شده و ۲۰ میلیارد ریال نیز سهم آورده شرکت سهامی است که اختصاص داده می شود.
وی با اشاره به اینکه سهامداران بیمارستان خصوصی زاگرس را ۲۰ نفر از پزشکان متخصص و بومی کهگیلویه و بویراحمد تشکیل می دهد، اظهار کرد: با بهره برداری از این بیمارستان برای بیش از ۳۰۰ نفر شغل ایجاد خواهد شد.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت:بیشترین وابستگی این استان به استان های همجوار در بخش درمان و پزشکی بوده که ساخت چنین بیمارستان هایی برای کاهش مراجعان به شهرهای دیگر ضروری است.
سید موسی خادمی افزود:با توجه به ظرفیت چشمگیر کهگیلویه وبویراحمد در حوزه پزشکی این استان باید به عنوان قطب اصلی یکی از بخش های درمانی در کشور شناخته شود.
وی بیان کرد: تحقق این امر مستلزم سرمایه گذاری بخش خصوصی و استفاده از توانمندی و ظرفیت پزشکان متخصص بومی است.
خادمی با اشاره به اینکه یکی از مشکلات اساسی حوزه درمان کهگیلویه و بویراحمد ماندگاری کم پزشکان متخصص غیر بومی برای ارایه خدمات به بیماران این استان است، اظهار کرد: با ساخت و گسترش بیمارستان های خصوصی در سایر شهرستان های استان می توان از ظرفیت پزشکان غیربومی در طولانی مدت نیز استفاده کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد