تاریخ درج خبر : 1392/08/05
کد خبر : ۱۱۷۶۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند رئیس اتاق بازرگانی نسبت به عملکرد بانکها در استان

سایت استان: رئیس اتاق ‌بازرگانی یاسوج گفت: بانک‌ها با سنگ‌اندازی که در راه سرمایه‌گذاران ایجاد می‌کنند اصلی‌ترین عامل رکود پروژه‌های تولیدی استان به حساب می‌آیند.

جبار کیانی صبح امروز در شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اهمیت تقویت بخش تولید و سرمایه‌گذاری در رونق اقتصادی کشور اظهار داشت: برای نیل به حماسه اقتصادی راهی جز حمایت از تولید نداریم.

kiyanipoor1

وی افزود: در حال حاضر بخش صنعت کهگیلویه و بویراحمد به دلایل مختلف عملاً از رونق افتاده است.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج با اشاره به اهمیت رابطه تعاملی بین دولت و سرمایه‌گذاران عنوان کرد: متاسفانه این مهم در کهگیلویه و بویراحمد به فراموشی سپرده شده است.

وی با اشاره به مشکلات متعددی که گریبان سرمایه‌گذاران بومی کهگیلویه و بویراحمد را گرفته است، تصریح کرد: در این بین به مزایده گذاشتن طرح‌ها از سوی بانک‌ها هیچ مشکلی را حل نمی‌کند.

رئیس اتاق بازرگانی یاسوج در ادامه با برشمردن دلایل رکود طرح‌های سرمایه‌گذاری در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تعداد زیادی از طرح‌ها معطل سرمایه در گردش و تعدادی هم در مقدمات اولیه کار مانده‌اند و خیلی از آن‌ها هم با پیشرفت بیش از 80 درصد راکد مانده‌اند.

کیانی با بیان این‌که تعداد زیادی از طرح‌های راکد استان با سرمایه در گردش حداقلی راه می‌افتند، اظهار داشت: متاسفانه در کهگیلویه و بویراحمد بانک‌ها با سنگ‌اندازی پیش پای سرمایه‌گذاری از اصلی‌ترین عاملان ایجاد رکود سرمایه‌گذاری در استان هستند.

وی افزود: امیدواریم با کارهای کارشناسی و ایجاد کارگروه‌های تخصصی در زمینه تقویت سرمایه‌گذاری در استان این موانع هرچه سریع‌تر از پیش روی سرمایه‌گذاران برداشته شود.

کیانی با تقدیر از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به جهت اهتمام ویژه‌ای که برای حمایت از تولید و سرمایه‌گذاری دارد، تاکید کرد: سرمایه‌گذاران و مجریان طرح‌ها نیز باید سعی کنند برخی ناکارآمدی‌های اقتصادی و سو‌ءمدیریت‌ها را برطرف کرده تا چرخ صنعت و تولید آن‌ها با کمک مسئولان استانی و کشوری هر چه بهتر به حرکت درآید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سعيدبخشوده گفت:

  با سلام ودرود خدمت جناب اقاى کیانى که طبق شناختى که از ایشان دارم طبق معمول با شهامت و شجاعت حرف دل سرماىه گذاران و تعداد زیادى از مردم گرفتار بانکهاى نزول بگیر را زدند.ما به وجودفرزندان باجرات واقتصاد دانى مانند شما به خود میبالیم

 • فرشیدعزیزی گفت:

  با نظرات آقای کیانی موافقم. بانک ماهانه هزاران وام پنج میلیونی بی هدف را به مردم میدهند درصورتیکه با هدفمند کردن همین منابع میتوان ایجاد اشتغال کرد. مردم هم با فریب بانک ها با اخذ وام بنام های اشتغال پس از دریافت آن, پول را به بازار مسکن و خودرو میبرند که از طرفی آمار ارائه تسهیلات اشتغال را بصورت کذایی بالا برده و از طرفی با افزایش نقدینگی در بازار مسکن و خودرو باعث تورم در این زمینه میشوند.

 • م- گفت:

  درود بر آقای کیانی پور – امیدوارم موفق باشند

 • يزدگرد، گفت:

  درود بر کیانی و دیدگاه خوبش ، نا گفته نماند که تنها راه برون رفت از عدم توسعه و تنها راه ایجاد شغل حمایت از تولید و ایجاد سرمایه گذاری در بخش صنعت و …می باشد ، اقای استاندار ایا یه نفر دلسوز واقعی پیدا نمیشه ،؟؟؟؟ این مردم و جونا چه گناهی کردن ؟

پربازديد