تاریخ درج خبر : 1391/05/05
کد خبر : ۱۱۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

آمار کاملاً متضاد دو مسئول از تصادفات جاده ای استان

در حالی که مدیرکل مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از افزایش 15 درصدی تصادفات خبر میدهد ،
مدیرکل پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: با رعایت قوانین رانندگی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۰٫۸ درصدی تصادفات در جاده‌های این استان را داشته‌ایم.
مسعود مصدقی از کاهش آمار تلفات ناشی از تصادفات در محورهای برون‌شهری و روستایی این استان خبر داد.

متن خبر اول :
یاسوج – خبرگزاری مهر: مدیرکل مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به افزایش 15 درصدی تصادفات نسبت به سال گذشته در این استان گفت: از ابتدای سال جاری تعداد مجروحان سوانح جاده ای 26درصد و موارد منجر به فوت نیز 15 درصد افزایش یافته است.
به گزارش خبرنگار مهر، ضیاء رسولی بعدازظهر جمعه در جمع خبرنگاران افزود: در همین مدت، یک هزار و 87 دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شده است.

وی بیان کرد: امدادگران مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان، در سه ماهه نخست سال جاری 9هزار و 207 ماموریت انجام دادند.

رسولی اظهار داشت: در این ماموریتها هشت هزار و 179 بیمار به مراکز درمانی انتقال داده شد که از این تعداد، یک هزار و 91 نفر مجروحان حوادث ترافیکی بودند.

مدیر کل مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بیان داشت: 22 نفر نیز به علت شدت تصادف، قبل از رسیدن نیروهای این مرکز در محل حادثه جان باختند.

رسولی افزود: با توجه به سرعت حضور نیروها در صحنه و عملکرد مطلوب آنان در این بازه زمانی، هیچ مورد فوتی در هنگام حضور نیروهای مرکز اورژانس و یا حین انتقال بیمار وجود نداشته است، که نشاندهنده کاهش 100 درصدی این نوع از تلفات، در مقایسه با سال گذشته است.

وی عنوان کرد: امدادگران مرکز اورژانس استان همچنین در سه ماهه نخست سال، به 305 بیمار قلبی، 182 بیمار تنفسی و 396 بیمار مسمومیت رسیدگی کردند.


متن خبر دوم:

مدیرکل پایانه‌های کهگیلویه و بویراحمد گفت: با رعایت قوانین رانندگی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش ۳۰٫۸ درصدی تصادفات در جاده‌های این استان را داشته‌ایم.
مسعود مصدقی از کاهش آمار تلفات ناشی از تصادفات در محورهای برون‌شهری و روستایی این استان خبر داد.

وی اذعان کرد: در محورهای برون شهری ۱۳٫۳ درصد کاهش و در محورهای روستایی ۸۸٫۹ درصد کاهش تلفات ناشی از تصادفات وجود داشته است.
این مسئول تصریح کرد: در مجموع شاهد کاهش ۳۰٫۸ درصدی تصادفات در محورهای برون‌شهری و روستایی استان بوده‌ایم که نشان‌دهنده رشد مطلوب ضریب ایمنی در جاده‌های استان است.
مصدقی همچنین ابراز امیدواری کرد که با نظارت بیشتر و رشد سرمایه‌گذاری در جهت افزایش ایمنی جاده‌ها بتوان این رقم را بهبود بخشید.
وی در ادامه اذعان کرد: تخلفات رانندگی حادثه‌ساز نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش چشمگیری داشته است.
مدیرکل پایانه‌های این استان افزود: از جمله این موارد سبقت غیرمجاز ۵۶٫۱۶ درصد، تجاوز به چپ ۳۶٫۶ درصد، نقص فنی سیستم روشنایی ۷۱٫۵ درصد، نبستن کمربند ایمنی ۴۸٫۲۶ و نداشتن کلاه ایمنی ۶۶ درصد کاهش داشته است.
وی با بیان اینکه اعمال نرخ جدید قوانین راهنمایی و رانندگی یکی از دلایل عمده کاهش تخلفات راهنمایی و رانندگی بوده است، ابراز امیدواری کرد که با رعایت بیشتر قوانین توسط رانندگان و فراهم آوردن شرایط بهتر در جاده‌ها بتوان تعداد این تخلفات را به حداقل رساند.
مصدقی به وظایف دستگاه‌های فرهنگی برای فرهنگ‌سازی در این زمینه اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش به عنوان زیربنایی‌ترین نهاد فرهنگی می‌تواند نقش بسزایی در پایین آوردن آمار تصادفات و تلفات جانی داشته باشد.
وی افزود: معلمین و مربیان باید دانش‌آموزان را به عنوان سفیران فرهنگ‌سازی در خانواده‌ها برای رعایت قوانین رانندگی تربیت کنند.
این مسئول در ادامه نقش رسانه‌ها را نیز برای فرهنگ‌سازی این مقوله بی‌بدیل دانست.

 

 

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد