تاریخ درج خبر : 1391/12/24
کد خبر : ۱۱۸۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تعمیر و بازسازی 9 مسجد کهگیلویه، از محل درآمدهای زکات

مدیر کمیته امداد کهگیلویه گفت: امسال بالغ بر یک میلیارد و 700 میلیون ریال زکات از مردم شهرستان جمع‌آوری و بخشی از آن صرف تعمیر و بازسازی مساجد شد.
خبرگزاری فارس: تعمیر و بازسازی 9 مسجد کهگیلویه، از محل درآمدهای زکات

عنایت رحیمی‌نیا  گفت: در سال جاری یک میلیارد و 747 میلیون ریال زکات از مردم نیکوکار شهرستان کهگیلویه جمع‌آوری شده است.

مدیر کمیته امداد کهگیلویه، تقویت باورهای دینی و اعتقادی را زمینه‌ساز توجه به پرداخت زکات دانست و گفت: طبق روایات برای هر نعمتی زکاتی است، یعنی به واسطه هر نعمتی که از سوی خدای مهربان عنایت شده باید حقش ادا شود و پرداخت حق نیز، موجب تزکیه و پالایش نفس انسان خواهد بود.

وی با اشاره به تأثیر پرداخت زکات در اقتصاد جامعه تصریح کرد: اگر هر کسی، که بر اساس برآوردهای شرعی، زکات و دیگر حقوق تعلق گرفته بر اموال را پرداخت نماید، بسیاری از نابسامانی‌های اقتصادی جامعه، سامان یافته و خانواده‌های بی‌بضاعت که دچار فلاکت مالی هستند نجات می‌یابند.

این مسئول نهاد حمایتی، کمک به ساخت مساجد را یکی از موارد مصرفی وجوهات جمع‌آوری شده در پرداخت زکات عنوان کرد و گفت: تاکنون 9 مسجد در سطح شهرستان با مبالغ جمع‌آوری شده زکات مورد بازسازی و تعمیر قرار گرفته است.

این مسئول نهاد حمایتی خاطرنشان کرد: این مساجد با اعتباری بالغ بر 70 میلیون ریال تعمیر و بازسازی شده‌اند.

رحیمی‌نیا  کمک به ایتام و فقرا را از دیگر موارد مصرف زکات برشمرد، و ابراز داشت: باقی‌مانده زکات جمع‌آوری شده از هر شهر و یا روستا، در جاهای عام‌المنفعه و کمک به ایتام و مردم فقیر همان منطقه هزینه خواهد شد.

مدیر کمیته امداد کهگیلویه، اطلاع‌رسانی در پرداخت زکات را عامل ترویج این امر دانست و افزود: ستاد احیاء زکات شهرستان با برنامه‌ریزی مؤثری که انجام داده، با همکاری فرماندار، ائمه جمعه و جماعات، بخشداران، دهیاران و اعضای شورای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان، نسبت به آگاه‌سازی مردم در خصوص احیاء این فریضه الهی، گام مثبتی برداشته است.

رحیمی‌نیا پرداخت زکات را یک عبادت مالی خواند و تصریح کرد: در واقع شکرگذاری مالی دهنده زکات، در برابر آن معبودی است که او را همیشه از مواهب گسترده خود  بهره‌مند ساخته است و مردم باید همواره شکر نعمت را به جای آورند.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد