تاریخ درج خبر : 1391/12/25
کد خبر : ۱۱۸۴۵
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار:ایجاد منطقه رفاهی با محوریت ده‌برآفتابی‌ها

سیدحسین صابری در نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان سیر قضایای مربوط به دشت «سرنجل‌کل» یاسوج و رخدادهایی که در این ارتباط به وقوع پیوست، اظهار داشت: داستان «سرنجل‌کل» را از هنگامی شنیدم که از قضیه شخم زدن آن توسط رسانه‌ها مطلع شدم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: بلافاصله از مدیرکل منابع طبیعی موضوع را جویا شدم و شخصاً وارد موضوع شدم.

وی از تجمع برخی افراد مدعی مالکیت در همان روزها در محل استانداری سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: در آن تجمع با نمایندگان آن‌ها صحبت کردم و پی بردم که آدم‌های منطقی و اهل گفت‌وگو هستند.

صابری تصریح کرد: آن‌ها می‌گویند که این دشت و اراضی آن در محدوده محل سکونت آن‌ها قرار دارد و اسنادی از 50 یا 60 سال قبل داشتند که به علت قدیمی بودن، متون آن برای من قابل خواندن نبود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: گویا این طایفه دشت یاد شده را در قبال خون‌بها تصاحب کرده‌اند و مدارکی نیز در همین زمینه هست و مدعی هستند که نسق هم دارند.

وی یادآور شد: به همین دلیل و برای این‌که حقی از کسی پایمال نشود به آن‌ها گفتم که برای رسیدن حق به حق‌دار دو راه وجود دارد؛ یکی این‌که پرونده را به دادگاه بفرستیم و دیگر این‌که اراضی را به تفریح‌گاه و منطقه رفاهی تبدیل کنیم؛ با این شرط که خود مردم ده‌برآفتاب محورکار قرار گیرند و از درآمد حاصله از آن استفاده کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد متذکر شد: بزرگان این طایفه برای تسریع در کار راه حل دوم را بهتر دانستند و قرار شد که با تعامل ما و آن‌ها، نقشه‌برداری توسط گردشگری انجام شود.

رئیس کارگروه گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در پایان تأکید کرد: برای این‌که مشکلی در روند کار پیش نیاید؛ پیشنهاد من این است که همه مراحل توسط خود مردم و شورای اسلامی آن منطقه و با محوریت ریش‌سفیدان انجام شود و هرکاری از دست ما بر بیاید، برای تبدیل وضعیت این اراضی به منطقه گردشگری انجام می‌دهیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد