تاریخ درج خبر : 1391/12/25
کد خبر : ۱۱۸۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم ارائه گزارش عملکرد خانه مطبوعات استان

سایت استان: سید امین صداقتی نیا / خانه ی مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد در تابستان سال جاری طی برنامه ای تشریفاتی با رای گیری از خبرنگاران و روزنامه نگاران این استان فعالیت خود را آغاز کرد.
312
در وهله ی اول اگر بخواهیم درباره چگونگی شکل گیری و تشکیل این خانه ! آگاه شویم به ناگه به یاد اختلافات اهالی رسانه بر قانونی بودن و یا نبودن این خانه می افتیم. حال اگر نگاهی دگربار به ترکیب افراد شرکت کننده بر اساس تقسیم بندی ارشاد استان قبل از برگزاری انتخابات خانه ی مطبوعات داشته باشیم می بینیم که از بین مدیر مسئولان نشریات استان ۳ نفر ثبت نام کردند که دونفر از آن ها انتخاب شد، از بین نمایندگی و سرپرستی نشریات کشوری، یک نفر ثبت نام کرد که همان یک نفر برگزیده شد، از بین خبرگزاری ها و سایت های خبری 2 نفر معرفی شدند که یک نفر حذف شد و از بین روزنامه نگاران و خبرنگاران مطبوعات استان۳ نفر نام نویسی کردند که هر سه نفر برگزیده شدند. با این اوصاف می توان به این موضوع پی برد که این به ظاهر انتخابات که بیشتر شکل تشریفاتی و البته تبلیغاتی داشت درواقع یک انتصاب بود برای راه اندازی خانه ی مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد! در اوایل آغاز به کار برخی از خبرنگاران و روزنامه نگاران با اعتراض به روند شکل گیری ، ثبت ، انتخابات و فعالیت این خانه ، خواستار بازبینی مجدد در قوانین و مقررات شدند که البته ره به جایی نبردند! قصد ما نبش قبر و چگونگی شکل گیری این خانه نیست و تنها می خواهیم درباره ی عملکرد مسئولان خانه ی مطبوعات استان بدانیم ؟ درخصوص فعالیت خانه ی مطبوعات استان کهگیلویه و بویراحمد که هیئت مدیره ی آن متشکل از خبرنگاران و بعضا فعلان سیاسی استان هستند باید گفت که به جز تجهیز یک اتاق با چند صندلی و یک رایانه به اسم خانه ی مطبوعات، چیز دیگری از آن ها سراغ نداریم که اگر باشد سراپا گوشیم. سواستفاده از نام و جایگاه مسئولیتی در خانه ی مطبوعات برای جذب آگهی و معرفی بیش از پیش نشریه متبوع خود به ادارات و نهادها شایعاتی است که امیدواریم دامن گیر خانه ی مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد نشود ! آن جایی که برخی از اعضای هیئت مدیره ی خانه ی مطبوعات با استفاده از نام این خانه اقدام به رایزنی با ادارات و نهادها می کنند که نه به عنوان نماینده ی خبرنگاران و فقط برای پیشبرد اهداف و برنامه های شخصی خود استفاده می کنند؛ و بازهم امیدواریم که دامن گیر خانه ی مطبوعات استان ما نشود. ما از اعضای محترم خانه ی مطبوعات استان می خواهیم که گزارشی از عملکرد خود در چند ماهه ی اخیر را اطلاع رسانی کننبه اطلاع عموم برسانند تا درخصوص فعالیت های این خانه برای خبرنگاران بیشتر آشنا شویم . درخصوص برگزاری کلاس ها و دوره های آموزشی برای خبرنگاران، بیمه ی خبرنگاران، مسکن خبرنگاران و دیگر وظایف خود چه عملکردی تاکنون داشته اند؟ و تاکنون چند جلسه با خبرنگاران این استان صورت گرفته است ؟ خانه ی مطبوعات کهگیلویه و بویراحمد درخصوص ارائه گزارش عملکرد تا قبل از پایان سال جاری مختار است اما درصورت عدم پاسخگویی و عدم ارائه ی گزارش شاید بهتر باشد مسئولان محترم ارشاد به جای تبلیغات فراگیر و معجزه آسا به فکر ترمیم زیرساخت ها و ارائه ی گزارشات کاری خود باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید امین صداقتی نیا گفت:

  جناب صادقی که در وهله ی اول شاید بهتر بود از اسم خودت مایه می گذاشتی و رک حرفت رو می زدی نه اینکه مثل ترسوها در لفافه سخن بگویی.
  اولا که بنده در انتخابات شرکت نکردم . البته بنا به وظیفه حضور داشتم ولی به دلایلی که در نوشته توضیح دادم رای ندادم . دوم اینکه شما هم نماینده ی کسی نیستید که بخواین منو نماینده بدونین یا نه . سوم اینکه بنده حدود 2 ساله که دفتر دارم و محض اطلاع اکثر مدیران و البته برخی از نماینده ها هم تشییف آوردند به دفتر این حقیر برای مصاحبه و البته وسایل دفترم هم از هزینه ی شخصی خودم هست و نه بیت المال و در جهت اهداف شخصی و نان انداختن جلوی امثال شما.
  چهارم اینکه بنده در چندین روزنامه و سایت استانی فعالیت مستمر دارم و ارائه گزارشات، اخبار و طراحی آن ها گواه این موضوع است که اگر روزی تونستی مثل مرد بیای جلو بهت نشونشون می دم.
  پنجم اینکه این طبیعیه که دوستان خانه ی مطبوعات به درد جیره خوارانی مثل شما بخورند .
  ششم اینکه من سالی یک بار هم نیستم در ارشاد ، بله درسته ، چون در همین ارشاد بود که در روز خبرنگار بنده و دو نفر دیگر از دوستان رو که برای دفاع از حق یک بی غیرت مثل جنابعالی اعتراض کردیم ، ممنوع الورود شدیم و اما در آخر بنا به آنچه در بالا قید شد بنده به مرد بودن شما مشکوکم و بنده نمی نالم ، چون همیشه بی نیاز بوده ام و دمم رو جلوی کسی تکون ندادم.

 • صادقی گفت:

  سلام. برادر امین تو اگه حالا گله مند از خانه مطبوعات ارشاد هستی . چرا شرکت کردی در انتخابات اعضای خانه مطبوعات و… خبرنگاران باید ناراحت بشن تو چکاره خبرنگاران هستی؟ بناز به مرام این خانه مطبوعات که حداقل یه دفتری دارند تو که جا و مکان و…نداری و هرجند وقتی داخل یک نشریه و سایتو…هستی باید خودت ببری زیر سوال نه خانه مطبوعات را…. من که هر وقت رفتم ارشاد حداقل خانم محمدی را دیدم که بیشتر از کارمندان ارشاد اونجاست…و هر وقت کاری داشتی به مدیر خانه مطبوعات حجتی و یلا خانم محمدی تماس گرفته و کاری داشته ام …. بی نصیب نبوده ام از کمکهایشان… تو سالی یک بار که نیستی و….. من هم یک مرد هستم و از بعضی از کارهای این خانه مطبوعات راضی هستم …اما تو همیشه می نالی ….

 • دیده بیدار گفت:

  ایشان خبرنگار نیست،…

 • hbg گفت:

  بسیارعالی امین……….

پربازديد