تاریخ درج خبر : 1391/12/27
کد خبر : ۱۱۹۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

12درصد صادرات نفت ایران از استان صورت می گیرد

سایت استان: مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: بیش از 12درصد از صادرات نفت ایران از شهرستان گچساران در استان کهگیلویه و بویراحمد صورت می گیرد.
ˈغلامرضا پاکدلˈ  افزود: 21درصد از نفت تولیدی جنوب کشور و افزون بر 17درصد تولید نفت ایران از چاه های نفتی گچساران استخراج و تامین می شود.

وی با بیان اینکه روزانه بیش از 64 هزار بشکه نفت از چاه های نفتی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران استخراج می شود، افزود: هم اکنون افزون بر 80درصد از مدیریت صادرات نفت کشور از گچساران است.

پاکدل با اشاره به نقش تعیین کننده شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در ایجاد اشتغال و جذب نیروی های بومی در منطقه گفت: بیش از هفت هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این شرکت مشغول کار هستند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران گفت: بیش از یکهزار پیمانکار نیز در این شرکت مشغول فعالیت هستند.

وی به نقش محوری شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران در اجرای پروژه های عمرانی و زیربنایی کهگیلویه وبویراحمد اشاره کرد وافزود: بیش از 121 پروژه عمرانی در طول سفرهای هیات دولت به استان از طریق اعتبارات دو درصد نفت اجرا شد.

پاکدل میزان اعتبارات هزینه شده برای اجرای این تعداد پروژه عمرانی را افزون بر 700 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: 118 مورد از این پروژه ها به بهره برداری رسیده است.

وی دانشکده صنعت و معدن چرام و بیمارستان 96تختخوابی گچساران را از مهمترین این پروژه ها اعلام کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد