تاریخ درج خبر : 1392/08/07
کد خبر : ۱۱۹۲۹۷
+ تغییر اندازه نوشته -

دکتر چمن به عنوان رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج معرفی شد

سایت استان: طی مراسمی و با حضور قائم مقام وزیر در امور دانشگاه‌ها، استاندارکهگیلویه و بویراحمد، نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی و جمع زیادی از مدیران دستگاه‌های دولتی و کارکنان ، دکتر رضا چمن به عنوان رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی یاسوج معرفی شد.

IMG_6469

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این آیین گفت: معیار اصلی در زمینه بهره مندی و تعیین شاخص های عمومی سلامت رضایت مندی مردم است.

سید موسی خادمی کمبود پزشک متخصص و یا کاهش زمان ماندگاری پزشکان در نقاط مختلف این استان را از مهمترین مشکلات در این بخش عنوان کرد و افزود: یکی از رسالت ها و برنامه های راهبردی مسوولان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج باید حل مشکل کمبود پزشک متخصص در این استان باشد.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد بیشترین وابستگی را به لحاظ درمانی به سایر استان های همجوار دارد، گفت: این در حالی که اکنون شماری از نیروی های متخصص و کارامد حوزه پزشکی این استان در سایر استان ها فعالیت دارند.

IMG_6418

خادمی پیشرفت‌های دانشگاه علوم پزشکی در دو بخش آموزش و بهداشت و درمان را با تربیت نیروی‌های متخصص و افزایش تجهیزات خوب دانست و تصریح کرد: باید خروجی دانشگاه ممانعت از ارجاع و سفر بیماران و مردم سراسر نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد به سایر استان‌های دیگر و مرکز استان باشد.

وی تجهیز مراکز بهداشتی را به لحاظ نیروی انسانی متخصص و وسایل پزشکی مجهر در روستاها و سایر مناطق استان از شاخص‌های توسعه دانست و افزود: استان کهگیلویه و بویراحمد پتانسیل تبدیل شدن به قطب پزشکی را دارد.

استاندار همچنین نگاه‌های زشت منطقه ای، قومی و شبه سیاسی را آفتی برای توسعه دانست و افزود: باید از نفوذ این نگاهها به مدیریتها جلوگیری کرد.

خادمی همچنین بر اتمام پروژه های نیمه تمام بخش درمان از جمله بیمارستانهای در دست احداث تاکید کرد.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس نیز در این مراسم گفت: فاصله ما در برخی شاخص‌ها روز به روز نسبت به برخی مناطق و استان‌های کشور بیشتر می‌شود.

غلام محمد زارعی افزود: به رغم همه تلاش‌هایی که در حوزه سلامت و بهداشت شده کمبودهای فراوانی در استان وجود دارد.

IMG_6431

وی بیان کرد: توسعه سلامت، بهداشت و درمان مردم جزو مهمترین ابزارهای توسعه جغرافیایی و اجتماعی هر منطقه است.

زارعی اظهار داشت: مسئولان جدید با هدف‌گذاری و اولویت‌بندی مشکلات حوزه بهداشت را برطرف کنند.

در پایان این مراسم از زحمات پنج ساله دکتر حسام الدین نبوی زاده تجلیل و دکتر رضا چمن به عنوان رئیس جدید این دانشگاه معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد