تاریخ درج خبر : 1392/01/02
کد خبر : ۱۱۹۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره ملی صدای بهار در لیکک برگزار شد

سایت استان: جشنواره ملی صدای بهار در شهرستان بهمئی با حضور گسترده استقبال کنندگان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سایت استان به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی استان این جشنواره به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در منطقه قلعه نادر برگزار شد.
در این جشنواره که با استقبال مردم شهرستان بهمئی مواجه بود گروه های مختلف هنری و نمایشی به اجرای برنامه های متنوع پرداختند که مورد استقبال عموم قرار گرفت.
در این جشنواره گروه های موسیقی به خوانندگی کورش رضوانی فر و وثوقی به اجرای برنامه پرداختند و اشعار حماسی و محلی نیز توسط استاد داوری قرائت شد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد در این برنامه ضمن گرامیداشت فرارسیدن فصل بهار اظهار داشت: به تناسب آن چه در استان پیش بینی می کردیم برنامه هایی متناسب با توانمندی ها و نشان دادن سنن و آداب مردم استان بخصوص مهمان نوازی به نمایش بگذراند.
حمیدرضا واعظی زاده با بیان این که استان کهگیلویه و بویراحمد 720 اثر ملی در فهرست آثار ملی دارد افزود: این استان به دلیل واقع شدن در میان چند استان می تواند منطقه ی ویژه ای برای گردشگری باشد که اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه های خاصی را بیش از پیش در این خصوص مد نظر دارد.
وی از تعریف کاروان شادی همزمان در مراکز شهرستان ها خبر داد و گفت: تا پایان تعطیلات 20 برنامه شاخص با آیتم های شادی در سراسر استان خواهیم داشت.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به استفاده بهینه از ظرفیت ها و توانمندی های هنرمندان هم استانی بیان داشت: این برنامه ها با حضور هنرمندان هم استانی برگزار می شود و جا دارد به آن ها بیشتر بها داده شود تا در دفاع از حق و متناسب شأن و منزلت استان بدرخشند.
واعظی زاده با اشاره به حضور موفق هنرمندان هنرهای نمایشی و آیینی استان در جشنواره ملی صدای عشایر افزود: در این جشنواره هنرمندان هم استانی توانستند علاقه مندان و مخاطبان خاص خود را از سراسر کشور پیدا کنند و مخاطبان را با آن چه مردم ما با آن زندگی کرده اند آشنا کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد