تاریخ درج خبر : 1391/05/06
کد خبر : ۱۲۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

نظارت بر امور بهداشتی از وظایف شوراها است

سایت استان: عضو شورای اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به خطرات ناشی از وجود حیوانات ولگرد در محیط‌های انسانی گفت: متاسفانه جمعیت حیوانات ولگرد در شهر گچساران زیاد شده است.
کوکب حاتمی  اظهار کرد: بیماری و سلامت افراد یک جامعه، دو فاکتور مهمی هستند که نباید به هیچ عنوان فراموش شوند.

عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حوزه سلامت مردم، حوزه‌ای بسیار حساس است که باید برنامه‌ریزی در این حوزه با جدیت و حساسیت بیشتری دنبال شود.

وی گفت: نظارت بر امور بهداشتی جامعه از وظایف شوراهای اسلامی است که در این راستا وضعیت بهداشت در شهرستان گچساران از سوی اعضای این شورا رصد می‌شود.

عضو شورای اسلامی شهرستان گچساران ادامه داد: زیاد شدن جمعیت حیوانات ولگردی چون سگ، گربه و الاغ از موارد نگران‌ کننده در این شهر است که باید متولیان امر فکری به حال این موضوع کنند.

حاتمی با اشاره به وجود تعامل میان مدیر شبکه بهداشت در گچساران و اعضای شورای اسلامی تصریح کرد: برخی از امور نیاز به برنامه‌ریزی در مرکز استان و دانشگاه علوم پزشکی دارد که امید است این هماهنگی و حمایت از سوی مسئولان استانی صورت گیرد.

عضو شورای اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: امروز شاهد رها شدن آمپول‌های تزریق معتادان در کوچه‌های شهر گچساران هستیم که این موضوع اگر چه به وخامت سال‌های گذشته نیست ولی از موارد نگران کننده در حوزه بهداشت است.

وی ابراز داشت: فروش داروهای غیرمجاز در داروخانه‌های گچساران مشکلات زیادی را ایجاد کرده که لازم است دانشگاه علوم پزشکی نظارت بیشتری را بر این موضوع داشته باشد.

حاتمی با بیان اینکه بهداشت انسان‌ها ابعاد مختلفی دارد، گفت: یکی از مسائلی که امروز در گچساران بهداشت روانی مردم به‌ویژه سنین پایین را نشانه گرفته است، قتل عام الاغ‌های ولگرد است که به طرز بسیار غیر انسانی از بین می‌روند.

وی تاکید کرد: این روش پاک‌سازی معابر از حیوانات ولگرد اصلا مناسب نیست و باید مسئولان مربوطه فکری به حال آن کنند.

حاتمی، عرضه بی در و پیکر قلیان و استفاده مشترک دختران و پسران جوان را از دیگر موارد نگران کننده حوزه بهداشت در گچساران خواند و گفت: این عرصه نیز که سلامت جوانان را نشانه گرفته است باید ساماندهی و ضابطه‌مند شود.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد