تاریخ درج خبر : 1392/08/08
کد خبر : ۱۲۰۲۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تخلفات ارژنگ در دانشگاه یاسوج افشا می شود

سایت استان: خبرگزاری دانشجو از حامیان ارژنگ در خبری سفارشی، خبر از قطع حقوق بورسیه های دانشگاه یاسوج داد و چنین در خبر آمده بود که این اقدام صرفا سیاسی است.

یک منبع مطلع در دانشگاه یاسوج گفت که لیست اسامی حدود ۱۱۵ نفر از کسانی که توسط ارژنگ بورسیه شده و در سیستم ایشان محرمانه بوده و کسی حق اطلاع از آنها و جزئیاتشان را نداشت، توسط رئیس جدید اسامی و جزئیات این افراد علنی شد.

RECO0059.JPG

این منبع آگاه افزود که دکتر رمضانی لیست این افراد را برای گروههای آموزشی دانشگاه یاسوج فرستاده تا در خصوص وضعیت علمی و صلاحیت آنها نظر دهند.

وی افزود که فردی که فوق لیسانس و مامور به تحصیل می شود باید حائز شرایط بوده و رسمی باشد و اگر پیمانی نباشد باید در هیئت امنای دانشگاه در مورد ایشان تصمیم گیری شود و البته در مدیریت قبل هیچ جلسه و مصوبه ای برای افراد مامور به تحصیل که رسمی نبوده اند اتخاذ نشده و افراد سرخود و غیر قانونی به ادامه تحصیل پرداخته اند.

وی خاطر نشان کرد در میان این بورسیه ها نکاتی وجود دارد که تعجب آدم را برمی انگیزد، مثلا کسی که فوق لیسانس بوده با معدل پایین و بدون سوابق علمی روشن بورس شده در حالی که دکتر توانمند آن رشته موجود بوده و به دلیل مسائل سیاسی از آن استفاده نمی شده است.

به زودی جزئیات کاملتری از افراد بورش شده در اختیار مخاطبان خواهد گذاشت و به دکتر رمضانی به خاطر این شجاعت برای برپا کردن پرچم عدالت در دانشگاه یاسوج خسته نباشید می گوید.

منبع:بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • چرامی گفت:

  آقای ارژنگ ، دکتر مناف تقوی را که در علم شیمی نابغه است استخدام نکرد.به بهانه نیاز نداشتن به دکترای شیمی.اما چندی بعد آقای………. را که فوق لیسانس شیمی بود در دانشگاه اصفهان بورسیه کرد.دکتر مناف تقوی در دانشگاه اصفهان شد استاد همین دانشجوی بورسیه ای.!! جالب است بدانید که این دانشجو به حدی ضعیف بود که از درسش نمره نیاورد.بازی روزگار را ببینید.ارژنگ از این نوع خیانتها زیاد کرده است.که باید در دادگاه صالحه به آنها رسیدگی شود.

 • احسان گفت:

  من هم واقعا معتقدم این افراد با رانت آمده اند. این همه فارغ التحصیل باسواد داریم. چرا این افراد ضعیف را به نظام آموزش عالی کشور تحمیل کنیم؟

 • لر گفت:

  خونسرد باشین

 • فارق التحصیل گفت:

  جناب آقای دکتر شاپور رمضانی امیدوارم خودتون این مطلب رو بخونید.لطفا قبل از تعیین تکلیف بورسیه های نابجای دکتر ارژنگ به وضعیت شخص ایشون رسیدگی کنید.ایشون بیشتر از 1/5 سال بدون حکم این پست خطیر رو اشغال کرده بودن.خودشون که اینقده به درد نخور باشن بورسیه هاشون دیگه چی هستن؟

 • تهران گفت:

  خدا بیامرزد دکتر عسکریان را از دکتر رمضانی می خواهیم مثل استادش مرحوم دکتر عمل کنه و حق کسی را پایمال نکند. و این روزهای نفرین بدنبال ارژنگ را فراموش نکند و بداند مردم هم خوبی وهم بدی را میبینند.

 • کارکنان دانشگاه یاسوج گفت:

  تقدیر تشکر ازدکتررمضانی بابت برکناری اندرزیان اگر سندهای دوران طرح ضیافت راهم بررسی کند جای شکررادارد

 • کارکنان دانشگاه یاسوج گفت:

  ما کارکنان دانشگاه یاسوج برادر سیدحاجت الله موسوی رابه عنوان نماینده دردفتر ریاست محترم قبول داریم وحتی پشت سرایشان نماز می خوانیم وافتخار می کنیم ازانتخاب خوب دکتر رمضانی

 • س گفت:

  اکثر کسانی که دم از عدالت می زنند و منادی این حرف اند مثل خود بویر نیوز نمی دانند که چه دارند می کنند، فکر می کنند با حرف هایی که سر و ته ندارد و هیچ اطلاعی از جزئیات قوانینی که از بعد انقلاب برای بورسیه ها تصوبب شده و اجرا می شده خبر ندارند می توانند یک شق القمری انجام دهند. این روند هم در زمان سازندگی بوده و هم در زمان اصلاحات پس عقلانی که این روند در دوران احمدی نژاد نیز اجرا بشه، و رئیس هر دانشگاهی بر اساس همان قوانینی که در بالا دست وجود داشته عمل کرده ولا غیر ؛ نه بر اساس باند بازی و…. بلکه وی به دانشگاهی توجه داشته که اکثرا از بچه های بومی استان باشه نه اینکه همه دانشگاه را غیر بومی بگیره(مثلا دانشکده کشاورزی) و هیچ اهمیتی به عمران و آبادانی استان فکر نکنن. وی درصدد بوده تا دانشگاه یاسوج را خود لرهای آن منطقه بچرخانند چون درد آن استان را بهتر از غیر بومی ها از ته اعماق وجودشون درک می کنند.پس بهتر است که انصاف داشته باشیم.
  نکته دیگه اینکه شما بهتر یک مقایسه ای انجام دهید از وضعیت دانشگاه در سال ۸۴ و الان که این مرد صبور سکان را به رئیس جدید داده است، تا بهتر بفهمید که وی چه کار های بزرگی کرده است. از سخت و سازهایی که هر شخص منصفی با ورود به دانشگاه متوجه آن می شود تا اوردن رشته هایی که اصلا کرسیی برای آن در دانشگاه وجود نداشته است.و…..آورده پس جانب عدالت را رعایت کن بویر جان و برا خودت هر حرفی رو نزن .

 • هاشم زندی گفت:

  متاسفانه ارژنگ طوری دانشگاه یاسوج رو زمین زده که بنده خدا دکتر رمضانی کار فوق العاده سختی داره تا بتونه دانشگاه رو به روال عادی برگردونه ، این وسط هم اون عده کثیری که ارژنگ به صورت غیرقانونی استخدام کرده شدیدا کارشکنی خواهند کرد پس باید دانشجوها و پرسنل صدیق دانشگاه آگاه باشن و در این مقطع حساس از دکتر رمضانی حمابت کنن و جلو کارشکنی های رو بگیرن .

 • داد گفت:

  این فقط یک گوشه از ظلمها و بی عدالتی هایی است که با همین ظاهرهای مقدس مآب در این دانشگاه بر سر این مردم و جوانان و نخبگان دانشگاهی شون آورده اند وای اگر از پس امروز بود فردایی ، وای به روزی که حقایق بر ملا شود به نظر می رسد مدعی العموم برای سالم سازی وجلوگیری از تکرار اینگونه مفاسد اداری در آینده آستین بالا زده و به موارد و موارد مشابه ضرب العجل رسیدگی کند

 • فرشید عزیزی گفت:

  امیدواریم تخلفات در همه نهادها و سازمان ها افشا شود تا مردم قضاوت کنند

  • س.س.غ گفت:

   با سلام
   فاذا جاءکم فاسق بنبا فتبینوا: هر شخص سلیم النفیسی که با جامعه روبه رو می شود برای تبیین اخبار وارده باید یک نکته را در نظر بگیرد و آن اینکه چه کسی خبر را باز گو می کند. گاهی اوقات حقایق چیزی غیر از آن است که در نظر دیگران است و این بدترین حالتی است که در جامعه شیوع پیدا می کند چون موجب این می شود که آبروی دیگران را به راحتی و مثل آب خوردن به روز زمین بریزیم در حالی که در نزد خداوند سوءظن هیچ مقبول نیست و ما باید به این نکته توجه کنیم .اما بعد در این جریانات شخص آقای ارژنگ تنها طابع قانون بودن و به غیر از قانون چیر دیگری را مد نظر نداشته اند و کسانی که فکر می کنند ایشون دست به عواملی غیر آز آنچه که در معهادت آمده است بسیار اشتباه فکر می کنند و تنها به ظنیات توجه دارند که در نزد کردگار ظن پذیرفتنی نیست.
   به نظر بنده باید برای تبیین این مساله باید به خود جناب دکتر ارژنگ رجوع کرد تا مسائل به شفافیت باری مردم عزیرمون شفاف شوند و لا غیر.
   با تشکر

   • س گفت:

    بسمه تعالی ضمن تشکر از بویرنیوز به خاطر تلاش برای پوشش دادن اخبار و تبیین حقیقت لازم می دانم به عنوان یک مطلع و کسی که هم از جریانات درون دانشگاه و هم خارج دانشگاه تا حدودی مطلع هستم نکاتی را عرض کنم. اولاً اینکه همه تاریخ این حقیقت وجود داشته و وجود دارد که عده ای راضی و عده ای دیگر ناراضی اند. ثانیاً وقتی که یک فرد یا سیستم را در معرض نقد قرار می دهیم باید منصفانه عمل نموده و مجموعه عملکردها یا فعالیت ها را ببینیم. بنده قصد حمایت از دکتر ارژنگ را ندارم و شاید کسی باشم که از تفکرات خاص ایشان مانند همشهری گرایی و یا فراهم نمودن بستر برای رشد عده ای معلوم الحال بیشترین انتقاد را داشتم. اما اگر بخواهیم مساله جذب هیأت علمی را در دانشگاه یاسوج در ادوار مختلف ببینیم دکتر ارژنگ بیشترین زمینه را برای جذب افراد بومی فراهم نمود در حالی که در دوره ریاست قبل از ایشان تقریباً همه افراد جذب شده از دو استان مجاور (استانهای الف و ف) بوده و یا افراد با گرایش های خاص بوده اند که ثمره آن بستن گروههای آموزشی و انحصار طلبی است. به جرأت می توانم بگویم که افراد بومی در این گروهها امروزه عملاً جایگاهی ندارند. مثلاً در دانشکده کشاورزی از بیش از 40 نفر هیأت علمی کمتر از 10 نفر بومی استان هستند. که از این تعداد 7 نفر (با شاخص های علمی مطلوب) در زمان دکتر ارژنگ جذب شده اند. در بقیه دانشکده ها و گروهها نیز وضعیت بر همین منوال است. این نکته نیز شاید جالب باشد که آقای ………. از فامیلهای خانم مرحوم دکتر عسکریان هستند که در زمان مدیریت ایشان با مدرک کارشناسی ارشد جذب دانشگاه یاسوج شدند و بعدا با همکاری دکتر ارژنگ ادامه تحصیل دادند.

 • امین گفت:

  درود بر دکتر رمضانی.
  باید همه تخلفات دکتر ارژنگ رو روشن کنی و از هیچ نهادی نترسی هر چند شجاعت دکتر زبان زد خاص و عامه..باید مردم بدونن که ارژنگ چقد بار علمی دانشگاه اورده پایین.دکتر جان هر چند عده از دانشجویان زیاد با این نوع مشکلات اشنا نیستند ولی اغلب دانشجویان شما رو حمایت میکنن

  • قلندر بیدار است گفت:

   کی گفته جذب بورسیه تخلفه؟؟؟انشاا… جذب های دکتر رمضانی رو هم خواهیم دید

 • کارکنان دانشگاه یاسوج گفت:

  ازدکتر رمضانی می خواهیم که حساب خارج ازشمول راهم بررسی کند که بابت چی آقای ن…. که می گوید ریس تخلفاتم به م…. ا….. برادر ……. داده

 • علی گفت:

  ارزنگ خیلی حق خوری کرده.ای ول بر دکتر رمضانی.

 • ناشناس گفت:

  لعنت به شما مخالفان استاد هدایتخواه و دکتر ارژنگ

  • سعید گفت:

   درود بر دکتر رمضانی افرین به این شجاعت.ارژنگ خیلی حق خوری کرد فقط حزب بازی میکرد.

   • امین گفت:

    حالا دکتر رمضانی رو هم میبینید تا یه خورده جا بگیره ببینید جه کارایی که نمیکنه……..

 • ناشناس گفت:

  این ………. همیشه چالشی ترین مسایل رو باز می کنه نمی دونم به کدوم نهاد امنیتی وصله!

 • جمعی ازکارکنان دانشگاه گفت:

  آقای………….. شما مگرزن نداری خجالت بکش

 • جمعی ازکارکنان دانشگاه گفت:

  ازدکتر رمضانی عزیز می خواهیم
  گندکاریهای ا…… راهم مثل ارژنگ روشن کند

 • شهرام از دهدشت گفت:

  همین رمضانی چند وقت دیگه که راه و چاه رو از یکدیگر سوا کرد همین کارها رو ادامه میده و اینم مثل جریان مفاسد احمدی نژاد که از سال 84 تا92 میخواست افشاشون کنه افشا نمیشن ….

 • علی از دهدشت گفت:

  درود بر دکتر رمضانی

 • ر گفت:

  اگه راسته با نام فاش کنید دروغگوها

  • ناشناس گفت:

   دروغگو شمایید که به نام دین همه کار می کنید ما که کاملا درحریانیم این خبر صحت دارد و دروغ نیست. همه دانشگاه آزادی بدون هیچ سابقه علمی. فقط ریشدار بی ریشه بودند. خدا از سر تقصیرات ارژنگ نگذرد.

  • محسن گفت:

   با سلام خدمت همه هم استانی های عزیز
   اولا…………………………………………………
   دوماً این جور حرفا بیشتر به عقده گشایی و انتقام شبیهه تا برملا کردن تخلف!!

   سوماً اگر تخلفی باشه مرجع رسیدگیش دادگاهه نه سایت ها. که همین نشان از کاسه ای زیر نیم کاسه بودن این خبره.

   چهارماً سیستم بورس خیلی مشخصه. این عبارت که آقای دکتر ارژنگ کسی رو بورس کرده بسیار غلطه. هر کسی متقاضی بورس شدن باشه بعد از تایید دانشگاه باید تایید وزارت علوم رو بگیره. مصاحبه ها همه در تهران انجام شده و از استان ها و دانشگاه ها کسی حق دخالت نداره و اگر وزارت علوم تشخیص صلاحیت علمی نده به راحتی شخص رو رد میکنه.

   پنجماً فراهم کردن زمینه جذب هیئت علمی ها از بچه های این استان به شدت رونق گرفته که میتونه به پیشرفت استان کمک زیادی بکنه. نه اساتیدی که قلبشون برای این استان نمی تپه. (البته اونها هم کاملا قابل احترامن)

   ششماً چون همان طور که گفتم مرجع رسمی رسیدگی به تخلف مشخصه پس انتظار میره آقای سرپرست دانشگاه هرچه زودتر اعلام جرم!! کنه و از آقای دکتر ارژنگ شکایت کنه تا مشخص بشه متخلف کیه؟! :-) !

   هفتماً بنابراین عدم شکایت و پیگیری تخلف از سوی سیستم جدید مدیریتی دانشگاه و کشاندن آنها به فضای رسانه ای نشان از دروغگویی و بی صداقتیه. اگر تخلفی شده پس باید حتما پیگیر باشند و اگر پیگیر نشدند نشان از تخلف خود اونهاست و انتقام جویی ها و عقده گشایی های بی اخلاقانه!

   هشتماً مخالفان سرسخت دکتر ارژنگ نه تنها بازرسان وزارت علوم بلکه بازرسان نهاد ریاست جمهوری را هم به دانشگاه کشوندن ولی همگی بعد از تحقیقات فراوان بر راستی و درستی مدیریت قبلی صحه گذاشتند و همه اتهامات رو کذب محض دونستند.

   نهماً بی صبرانه منتظر شکایت سیستم مدیریت جدید دانشگاه از جناب آقای دکتر ارژنگ هستیم “تا سیه روی شود هر که در او غش باشد”!

   دهماً از سختی های بسیار زیادی که دکتر ارژنگ برای دانشگاه کشیدند و تلاش های شبانه روزیشون به عنوان هم استانی خیلی ممنونم و امیدوارم روزی که صلاح ببینن سکوتشون رو بشکنن و حقایق رو بگن که پته ی خیلی ها روی آب ریخته میشه.

   یازدهماً برای مدیریت جدید آرزوی موفقیت برای مهیا کردن بسترهای پیشرفت هرچه بیشتر استان می کنم.
   دوازدهماً! همچنان منتظر شکایت مدیریت جوان جدید هستیم!
   والسلام

پربازديد