تاریخ درج خبر : 1392/01/05
کد خبر : ۱۲۱۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

امام جمعه: بازار گچساران بی نظم است

هیچ قانونی در بازار گچساران وجود ندارد

امام جمعه موقت گچساران با اشاره به وضعیت بازار این شهرستان و قیمت اجناس در آن گفت: متأسفانه هیچ‌گونه ضابطه و قانونی در بازار گچساران وجود ندارد و بازار این شهرستان بی‌نظم است.

به گزارش خبرگزاری فارس از گچساران، حجت‌الاسلام پرویز خواجه‌زاده ظهر امروز در خطبه اول نخستین نماز عبادی سیاسی جمعه گچساران در سال 92 گچساران ضمن دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، اجتناب و دوری از گناهان و با اشاره به حدیثی از امام علی‌(ع) مبنی بر این‌که « اگر می‌خواهید خداوند با شما باشد، مسیر تقوا را به‌پیمایید» اظهار کرد: تقوا کلید نجات انسان‌ها بوده و انسان به وسیله تقوا به سعادت و کمال می‌رسد.

وی با بیان این‌که خداوند سبحان برای تربیت صحیح انسان‌ها، روش‌های مختلفی را به آنان آموخته است، افزود: برخی مواقع خداوند به انسان فشار زیادی وارد می‌کند و برای او بن‌بست ایجاد می‌کند.

امام جمعه موقت گچساران ادامه داد: خداوند در برخی مواقع در حین این‌که انسان‌ها را در انواع بن بست‌ها قرار می‌دهد، نیازهای آنان را تشدید می‌کند و خطاب به انسان‌ها می فرماید که حق ندارید که از تکلیف خود دست بردارید.

خواجه‌زاده با اشاره به این‌که گاهی راه کسب درآمد حلال بسته بوده و راه حرام باز است، تصریح کرد: در روزهای عادی که فشاری نبوده، بندگی سخت نیست ولی آن هنگامی که فشارها به سوی انسان‌ها می آید، بندگی در چنین مواقعی بسیار سخت است.

وی عنوان کرد: ریشه بسیاری از مشکلات انسان‌ها این بوده که وقتی در معرض ناملایمات و سختی‌ها قرار می‌گیرند، بندگی خداوند را به جا نمی‌آ‌‌ورند و می‌خواهند خود را به جای خداوند قرار دهند و خدایی کنند.

امام جمعه موقت گچساران خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم بر تنگناها غلبه کنیم و بن‌بست‌های جامعه را به خوبی پشت سر بگذاریم، نباید خود را جای خداوند قرار دهیم و باید فقط به بندگی خداوند بپردازیم زیرا اگر چنین شود، انسان به راحتی می‌تواند بر تنگناها و مشکلات غلبه کند.

خواجه‌زاده در خطبه دوم نماز عبادی- ‌سیاسی جمعه این هفته گچساران ضمن تبریک عید نوروز گفت: تنها جشنی که از دوران باستان با تمام آیین‌های خود به دست ما رسیده و دوام داشته، نوروز است.

وی تصریح کرد: حضرت امام علی (ع) در نوروز به خلافت رسید و در چنین روزی نیز حضرت امام عصر (عج) به ظهور می‌رسد.

خواجه‌زاده بیان داشت: تقدس دینی تجدید طبیعت و تحویل سال چنان در نظر مردمان ایرانی پر رنگ بوده که این عید نوروز با آیین‌های مذهبی گره خورده است.

وی با بیان این‌که نوروز در نزد اسلام مورد تأیید واقع شده است، ابراز کرد: عید نوروز مورد تأیید سازمان ملل قرار گرفته و امروزه بسیاری از کشورهای تحت نفوذ ایران جشن نوروز بر پا می‌کنند.

امام جمعه موقت گچساران در ادامه به سخنان خردمندانه رهبر معظم انقلاب در جوار حرم حضرت امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: رهبر انقلاب فرمودند که دشمنان ملت ایران به دنبال دو کار هستند و آن دو کار این است که هم مانع پیشرفت ملت ایران شوند و هم نقاط قوت و پیشرفت‌های ایران را انکار کنند.

خواجه‌زاده همچنین به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص موضوع مذاکره با آمریکا اشاره کرد و افزود: ایشان فرمودند که آمریکایی‌ها صداقت ندارند و در زمینه مذاکره، ظاهر و باطنی متفاوت دارند.

وی تأکید کرد: رهبر معظم انقلاب در زمینه انتخابات فرمودند که انتخابات مظهر حماسه سیاسی و آبروی ملت ایران است و همه مردم و سلیقه‌ها باید در انتخابات شرکت کنند.

خواجه‌زاده در پایان به وضعیت بازار گچساران و قیمت اجناس آن اشاره و بیان کرد: متأسفانه هیچ‌گونه ضابطه و قانونی در بازار گچساران وجود ندارد و بازار این شهرستان بی‌نظم است.

امام جمعه گچساران با بیان این‌که از وضعیت قیمت اجناس در گچساران اطلاعات کامل دارم، افزود: من استعلام گرفته‌ام و بدون مدرک حرفی نمی‌زنم و از بی نظمی در بازار گچساران به طور کامل خبر دارم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد