تاریخ درج خبر : 1392/01/17
کد خبر : ۱۲۲۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

زمان عذرخواهی اصولگرایان

9صبح 12 مرداد 92 محمود احمدی ن‍ژاد بالاخره با صندلی ریاست جمهوری اش خداحافظی خواهد کرد. رئیس جمهوری که غیر قابل پیش بینی ترین رئیس جمهور ایران می تواند باشد .
بی شک وضعیت وخیم اقتصادی امروز ، که حاصل تصمیمات غیر اصولی و غیر کارشناسی و یک شبه دولت احمدی نژاد است را کم تر کسی می تواند انکار کند.
” فشار ناشی از تورم و گرانی بر گرده ی نحیف همان مردمی ست که احمدی نژاد قرار بود فاصله طبقاتی شان را با قشر مرفه کم و کمتر کند” .
” غیر علمی ترین دولت پس از انقلاب ، نه تنها نفت را سر سفره ی مردم نیاورد بلکه سفره های آنان را در مقطعی از نان و برنج هم خالی کرد” .
صف های طولانی برنج و گوشت در اکثر شهرهای کوچک و بزرگ کشورمان خیلی ها را به یاد جیره بندی های سالهای جنگ انداخت. این درحالیست که دربین نمایندگان مجلس نیز صحبت از تصویب قانونی برای بازگشت دوباره به اقتصاد کوپنی برای عبور از شرایط موجود بود!
عملکرد این دولت در حوزه خارجی نیز مثل حوزه داخلی ، قابل دفاع نیست و چنگی به دل نمیزند. در طی چند سال اخیر روابط خارجی ایران به پایین ترین سطح خود کشیده شده است و ما هر چه بیشتر در منطقه و دنیا منزوی شدیم.و صدالبته اگر برقراری ارتباط با کشورهایی ناشناخته مثل کومور را یک پیشرفت در سیاست خارجی قلمداد نکنیم !
بی تردید در وضعیت امروز شخص احمدی نژاد و کشور ایران ؛ اصولگرایان و جریان اصولگرایی بیشترین تقصیر رادارند.
یادمان نرفته است که در جریان انتخابات سال84 با وجود همه اختلاف سلیقه ها چگونه هم صدا پشت سر ایشان ایستادند تا اصلاح طلبان رقیب را از صحنه خارج کنند.
یادمان نرفته است که احمدی نژاد را معجزه ی هزاره سوم “خواندند” و برایش کتابها “نوشتند”

دایره تعریف و تمجید ها از رئیس جمهور جدید روز به روز بیشتر شد و روحیه چاپلوسی و تملق در کشور به مرور زمان گسترده تر .
در فضای “همه چی آرومه ی” به وجود آمده اما ضعفهای مدیریتی و تصمیمات غیر اصولی با تورم و گرانی و کسری های پی در پی بودجه خودش را نشان داد .
موضع گیریهای تند و بدون هماهنگی ، دایره ی تحریمها را گسترده تر کرد، تحریمهایی که خرخره ی اقتصاد ایران را هر روز می فشرد و مردم با تمام وجود لمس می کردند اما رئیس جمهور آنها را ورق پاره هایی بیش نمی دانست. و عدم نظارت صحیح بر بخشهای مختلف ، اختلاس های بی سابقه را به ارمغان آورد.
حال که چند ماهی بیشتر به پایان دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد باقی نمانده است آیا زمان عذر خواهی”اصولگرایان و جریان اصولگرایی” در پیشگاه مردم ایران برای “حمایتهای غیر اصولی شان” از احمدی نژاد و کشاندن کشور به وضعیت نابسامان کنونی ، فرا نرسیده است؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • نادان گفت:

  مطمئن باش خروجی بعدی این طیف* احمدی نژادراروسفید می کند

 • بی طرف گفت:

  کس ااعتقادی نداره که دولت خاتمی یا هر دولت دیگه جامعه آرمانیه. ولی اگه کمی منصف باشیم میفهمیم که حداقل بهتر از دولت آقایون بود

 • ناشناس گفت:

  یکی از اصلاح طلبان خاتمی بود که شرف وحیثیت ایرانی را به باد برد وغیرت مردی وپهلوانی را از مردان ایرانی سلب کرد.امیدوارم بقیشون مثل خاتمی نباشند؟؟؟؟؟؟
  هیچ حکومتی خالی از لاشکال نیست مگر حکومت امام زمان!!!!!!!!!!

 • معترض گفت:

  صادق جان ؛ متاسفانه مسولین ما نه تنها وام دار و به قول خودشان خادم ملت نیستند بلکه طلبکار ملتند ….

 • پاپتی گفت:

  تعهد و مسولیت پذیری و دلسوزی این سه ویژگی به مرور زمان از مسولین ما به صورت کلی دور شده و به جایش دروغ و دورویی و ریا کاری جایگزینش شده است
  دیگر مثل اوایل انقلاب مسولین دلسوز مردم نیستند و مردم هم مسولین را یار صادق و خدمتکار خود نمی دانند …
  نمیدانم آخرش چه بشود ولی به یک تحول یا انقلاب درونی نیاز داریم در افکار و اعمالمان …

 • نعمت گفت:

  اقا صادق عالی بود.

 • مهدی گفت:

  صادق جان مسولین ما هیچ وقت جسارت معدرت خواهی رو نداشتند و ندارند تنها چیزی بلدن اینه که هر گاه حرف یا عمل عیر صحیحی ازشون سر زد تکذیب کنند و یا با استفاده از سیاست جاخالی گردن این یکی یا اون یکی بندازن.

 • یار دبستانی گفت:

  در فرهنگ لغت مسولین کشور ما واژه ای به نام “معذرت خواهی ” وجود ندارد… اینجا اگر بدترین اتفاقات هم بیفتد باز مسولین طلبکارند…
  دوست عزیز جالب بود و به نکات خوبی اشاره کردی …

 • خرداد گفت:

  خیلی جامع و کامل بود امید است با ورود اصلاح طلبان و پیروزی قاطع انان ثبات اقتصادی و سیاسی به کشور باز گردد/ به امید آن روز /زنده باد اصلاحات و پاینده باد فرزندان این چنین روشنفکر ایران زمین

پربازديد