تاریخ درج خبر : 1392/01/07
کد خبر : ۱۲۲۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

استان کهگیلویه و بویراحمد ایرانی کوچک است

سایت استان: حسن غفاری عکاس و پژوهشگر اجتماعی گفت: استان کهگیلویه و بویراحمد را به خاطر وجود مناطق سردسیر و گرمسیر و همچنین تنوع مناطق گردشگری، می توان یک ایران کوچک نامید.
وی که مهمان برنامه هفت اقلیم رادیو فرهنگ بود افزود: با طی مسیر 70 کیلومتری می توان از منطقه سردسیر این استان به منطقه گرمسیر رسید که این ویژگی در کل ایران منحصر به فرد است.
102
وی با اشاره به خاطره ای در خصوص ناشناخته بودن استان اظهار داشت: استان کهگیلویه و بویراحمد و شهر یاسوج قبلاً در بن بست بود ولی از ده سال پیش با ایجاد مسیرها و راههای ارتباطی از بن بست خارج شده و در مسیر سه استان مهم کشور قرار دارد.
وی با اشاره به وجود رودخانه ها و چشمه های طبیعی و مناطق دیدنی استان، ابراز داشت: پتانسیل زیادی در زمینه گردشگری و انرژی در این استان وجود دارد که با کمی توجه، می توانند مورد استفاده اقتصادی قرار گیرند.
این مدرس دانشگاه در جواب سوال مجری برنامه در خصوص آخرین عکسهایش گفت: قبل از عید نوروز در بین عشایر سراوان در منطقه مرزی با پاکستان بودم و هم اکنون نیز در یاسوج حضور دارم.
غفاری که در برنامه میراث فرهنگی و گردشگری هفت اقلیم رادیو فرهنگ به صورت تلفنی حضور داشت در جواب پیامک یکی از مخاطبان برنامه برای سفر به یاسوج گفت: این دوست عزیز پس از ورود به شهر یاسوج و انتخاب محل اقامت میتواند با رفتن به آبشار یاسوج، روستای زیبای کریک،روستای زی زی، سی سخت و دامنه ی دنا ، تنگ گنجه ای و … سفر خود را به یادماندنی کند.
وی در ادامه به درخواست مجری برنامه با لهجه لری عید نوروز را به مخاطبان برنامه هفت اقلیم تبریک گفت.

«برنامه هفت اقلیم نوروزی» به مناسبت نوروز به هریک از استان های کشور می رود و هنرمندان، ادیبان، جاذبه تاریخی و گردشگری و غذاهای معروف آن منطقه را معرفی می کند.
برنامه هفت اقلیم کاری از گروه هنر شبکه رادیویی فرهنگ است که همه روزه با آغاز سال جدید از ساعت 19:30 تا 21 از موج اف ام ردیف 106 پخش می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد