تاریخ درج خبر : 1392/01/09
کد خبر : ۱۲۲۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

امدادرسانی به بیش از 4 هزار مسافر نوروزی

سایت استان: در نوروز سال 1392 به بیش از 4 هزار نفر مسافر نوروزی امداد رسانی شد.

به گزارش خبرنگار سایت استان به نقل از روابط عمومی هلال احمر استان، در حاشیه بازدید مسؤل دفترنمایندگی ولی فقیه،مدیرعامل و شورای معاونین جمعیت هلال احمر از پست های امداد ونجات و راهنمایی مسافرین نوروزی شهرستان های گچساران،کهگیلویه،بهمئی وچرام ،مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی از ۲۸ اسفند ماه تا پایان تعطیلات نوروزی گفت: در ده روز از اجرای این طرح به 90هزار و961 نفر از مسافران نوروزی خدمات ارائه شده است.

11

شکیب خواه مدیر روابط عمومی جمعیت هلال احمر ادامه داد: طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی با رویکرد پیشگیری از حوادث و سوانح جاده ای در طول سفرهای نوروزی و با هدف غنی سازی اوقات فراغت اعضاء در ایام تعطیلات نوروز و ترویج فرهنگ نوع دوستی و مهرورزی در بین آنان و همچنین کمک به سفری ایمن با تامین امنیت روانی، آسایش و آرامش مسافران به اجراء در می آید. جبار شکیب خواه با اشاره به راه اندازی 13 پست ثابت و 3 پست سیار راهنمایی مسافران نوروزی در سراسر استان و مشارکت 434 نفر/روز عضو جوان این جمعیت در این طرح گفت: پست های طرح راهنمایی مسافران نوروزی در مبادی ورودی و خروجی شهرها و همچنین در مجاورت اماکن تاریخی خصوصاً در مناطقی که از جاذبه های زیارتی، گردشگری، تاریخی بیشتری برخوردارند، ایجاد شده است.

مدیر روابط جمعیت هلال احمر در ادامه گفت: به منظور خدمت رسانی مطلوب به مسافران نوروزی و امکان اقامه نماز در طول جاده های مواصلاتی ، در کنار پست ها، خیمه های نماز سازمان جوانان برپا شده است که تا به امروز 16 هزار و 917 نفر از هموطنان در این خیمه ها اقدام به اقامه نماز کرده اند و همچنین تعداد بیش از 112 هزار و 373 عدد اقلام امدادی – فرهنگی نیز میان مراجعه کنندگان پست های راهنمایی مسافران توزیع شده است.

وی در ادامه با اشاره به استقرار 8 ایستگاه سلامت و 7 چادردوستدار سلامت در کنار پست ها گفت: در طی ده روز از اجرای طرح ملی راهنمایی مسافران نوروزی، 5 هزار و 203 نفر از ایستگاه سلامت و تعداد 5هزار و80نفر از چادرهای دوستدارکودک مراجعه نمودند.

این مقام مسؤل از انجام 60 عملیات و امدادرسانی به بیش از 4 هزار و 75 تن از مسافران از ابتدای آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی تا صبح روز هفتم فروردین خبر داد. وی با بیان اینکه 30 نفر توسط امدادگران امدادرسانی شدند گفت: به3هزار و 983نفر نیز در این یازده روز اسکان اضطراری داده شده اندو همچنین 4هزار ویک نفر نیز بصورت سرپایی و در محل توسط امدادگران درمان شدند.

وی با بیان اینکه در این مدت 72 تیم عملیاتی اعزام شده افزودند: 296 نیروی عملیاتی به همراه 62 دستگاه آمبولانس به محل های حادثه اعزام شده اند. وهچنین تیم امداد هوایی معاونت امداد ونجات استان در 5 شبانه روز پرواز با بالگرد به خدمت رسانی به مسافران نوروزی پرداخته است.

مدیر روابط عمومی هلال احمر در پایان با اشاره به راه اندازی سامانه سراسری ندای امداد گفت: مسافران نوروزی می توانند از طریق تماس با شماره تلفن۱۴۷ در صورت وقوع حادثه با اطلاع به پایگاه های امداد و نجات هلال احمر از خدمات امدادی این سازمان بهره مند شوند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • دانیال افرا گفت:

    اره راس میگن ببین چند ماه از عید گزشته و هنوز پولای مارو ندادن و برا خودشون امار میدنو تشویقی میگیرن و خلاصه به گوششون برسونید این همه زحمات ما به کجا رفت ها

پربازديد