تاریخ درج خبر : 1392/08/10
کد خبر : ۱۲۲۵۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

دومین گنـگره بزرگ مجمع جهانی شیر خوارگـان حضرت علـی اصغر (ع)

سایت استان:  دبیر مجمع بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع)زرقان گفت: دومین گنگره شیرخوارگان حسینی با عنوان آیین بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع) ویزه خواهران ، 17 آبان ماه همزمان با نخستین جمعه ماه محرم(4 محرم ) همزمان با 2300 نقطه در ایران و جهان از پنج قاره جهان برگزار می شود.

مهدی خدامی تصریح کرد: این همایش در سالن ورزشی حاج محمود صادقیان صبح جمعه ساعت 8:30 همزمان با شهرهای مختلف ایران و جهان آغاز می شود.

خدامی ادامه داد: در این مراسم ضمن قرائت قرآن کریم و زیارت عاشورا، مداحان اهل بیت (ع) در رثای پرپرشدن گل بوستان ولایت حضرت علی اصغر(ع) و توسط حاجیه خانم صدیقه بحرانی مرثیه سرای تیتراژ آخر فیلم مختار نامه همراه با سخنرانی حاج غلامرضا جهانگیر ریاست محترم خیریه شهدای کربلا زرقانیهای مقیم شیراز مسجد حاج عباس و حجت الاسلام چوگانی استاد حوزه و دانشگاه به اجرای برنامه می پردازند.

دبیر مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع) افزود: این آیین از طریق بیش از 200 سایت خبری و روزنامه های کثیرالانتشار انعکاس خواهد گرفت.

مهدی خدامی ادامه داد: حدود 2000 دست لباس شامل روسری، لباس و یک سربند با نام ‘یا صاحب الزمان(عج)’ به همت سی نفر در کارگاه های مستقر زرقان دوخته و به همراه کتاب قصه سر انجام قاتلان کربلا و قیام مختار آماده شده که در محل برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی توزیع می شود.

دبیر مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع) ادامه داد: در کنار این لباس برگه ای با عنوان ‘نذرنامه’ به زبان های فارسی با این مضمون که ‘یا صاحب الزمان فرزندم را نذر یاری قیام تو می کنم او را برای ظهور نزدیک برگزین و حفظ کن’ ارایه شده است.

خدامی افزود : همچنین در این نذرنامه از مادران خواسته شده بمنظور ثبت نام در گروه ‘منتظران امروز و منتقمان فردا’ مشخصات فرزند خود را به شماره پیامک 500029891695 ارسال کنند.

وی تصریح کرد که بر اساس آمارازابتدای سال برگزاری آیین بزرگداشت حضرت علی اصغر (ع) تاکنون حدود هزار کودک در این مراسم شرکت کرده اند و پیش بینی می شود تا چهارسال آینده این تعداد به حدود چهارهزار نفر از زرقان و شهرستانهای اطراف برسد.

دبیر مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع) با بیان آنکه هدف از برگزاری این همایش طرح سوال ‘به کدامین گناه کشته شد’ برای شیعیان و غیر شیعیان در کشورهای اسلامی و غیر اسلامی است، افزود: در این حرکت که همه ساله با استقبال چشمگیر در داخل و خارج از کشور برگزار می شود، اعلام می کنیم که پیرو تظلم خواهی و خوانخواهی هستیم.

وی ادامه داد: هر چند که امام سجاد(ع) و حضرت زینب(س) با ایراد خطبه های قرائتء پیام کربلا را به گوش همگان رساندند، ما نیز به تاسی از این اقدام تلاش داریم با برگزاری این همایش، کربلا را به عنوان نقطه عطف مبارزه با تاریکی و جهل بار دیگر مطرح کنیم.

خدامی تصریح کرد که ریشه حرکت و قیام امام حسین(ع) و به چالش کشیدن مستکبران و زورگویان در سراسر دنیا و ایجاد سوال برای آزادی خواهان از دیگر اهدافی است که این همایش بدنبال آن است .

دبیر مجمع بزرگداشت جهانی حضرت علی اصغر(ع) زرقان افزود: نخستین آیین بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع) سال 1382 با حضور هزاران مادر و کودک شیرخوار در زرقان توسط هیئت رزمندگان اسلام سپاه زرقان کلید خورد و گسترش یافت .

وی در ادامه از اعضاء محترم ستاد برگزاری دومین گنگره مجمع جهانی شیر خوارگان حضرت علی اصغر (ع) ‌زرقان، بخشدار زرقان ، شورای هیئات مذهبی ، فرماندهی محترم سپاه زرقان ، دانشگاه آزاد اسلامی واحد زرقان ، هیئت رزمندگان اسلام ، شورای اسلامی و شهرداری زرقان ، اعضاء ستاد سوگواره تعزیه کشوری زرقان ، اداره آموزش و پرورش ، کانون فرهنگی جوانان متوسل به شهدای کربلا مسجد حاج عباس شیراز ، ، بنیاد شهید و امور ایثارگران ، خبرنگاران آزاد صدا و سیما زرقان و جراید و سایت ها ی خبری که در برگزاری این مراسم معنوی ‌را یاری نمودند کمال تقدیر تشکر بعمل آورد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد