تاریخ درج خبر : 1392/08/10
کد خبر : ۱۲۲۷۱۹
+ تغییر اندازه نوشته -

“نامه ای به روحانی”

سایت استان: حسن حسینی موردراز

جناب آقای روحانی ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران سلام .
مطلعم که اصول سخن گفتن در مرحله ی اول با مخاطب ،باید مستقیم باشد نه در رسانه اما ………
بدلیل تجربه و عدم جواب مسئولین بالا به مکاتبات،حداقل در حق خودم،جراید را بر میگزینم که اگر باز هم از سوی مسئول مخاطب، جوابی دریافت ننمایم حداقل با مردم دردمند جامعه خویش، سخنی گفته باشم.
بی مقدمه اما بدلیل امیدواری نظر جنابعالی را به نکات زیر جلب مینمایم در صورت مقبولیت مطلب نتیجه را درمدتی کوتاه ملاحظه خواهید فرمود.
تجسم اداره ی یک خانواده و مشکلات اجتناب ناپذیر آن، در قیاس با گرداندن چرخه ی یک مملکت آنهم در حد مطلوب ناگفته معلوم است.
پس باید تو برخیزی و من برخیزم اما صادقانه، تا حاصل دولت امید، به ناامیدی مبدل نگردد.زیرا پشیمانی دگر سودی ندارد.
آقای روحانی من اجرتی طالب نیستم که لازم به گزینشم باشد زیرا اجرتم را در سال 1357 یکجا گرفته ام.
من وطنم را دوست دارم و احساس میکنم بعد از سالها کسی آمده که به آنچه میگوید می خواهد عمل هم بکند.اگر روزی عکس این ثابت شود باز کنج عزلت را چون گذشته از دست نخواهم داد.
آقای روحانی بیانات واقع بینانه ی شما در کمتر از صد روز، مرا به نوشتن این مطلب وادار نمود. نخست لازم میدانم پس ازعنوان چند مطلب و نتیجه گیری ، نکات مورد نظر را مطرح نمایم :
1. شما قبول دارید که نباید سلاح کشتار جمعی تولید شود پس انسان دوست هستید آیا بچه ها را بیسواد بارآوردن آنهم با دادن مدرک ، کشتار جمعی اما با ارقام بالاتر محسوب نمیشود؟؟!!
2. شما قبول دارید که باید در جذب توریست گامهای برتری برداشته شود آیا بدون عرصه ی لازم و با وضعیت موجود ممکن است؟؟!!
3. حتما شما اذعان دارید که ما امتیاز شرم آوری در سیستم راهنمایی و رانندگی داریم و این دلیلی جز سهل انگاری و عدم تعهد انسانهای مربوطه و ناتوانی دلیل دیگری ندارد و برای اصلاح چنین مورد ممکنی به نیروی خارجی نیازی نداریم وسامان دهی آن در سراسر کشور به کمتر از شش ماه وقت نیاز است.
4. اداره ای داشتیم که شاید هم امروز در پرونده ها نامی از آن به جا مانده باشد و یا در لیست حقوق بگیران ، موجود باشد بنام( بهداشت محیط) که با وزش یک باد نه چندان سریع نبودش در محیط زندگیمان قابل رویت است و بی شک این پدیده ی شوم نه فقط دامنگیر مردم کشورمان است که یکی از موانع بزرگ برای ترویج صنعت توریست خواهد بود . چون معضل بهداشت جهانی حداقل برای متمدنین حل شده است
5. جناب رییس جمهور یکی از نهادهای مولد پدیده ی نارضایتی شهروندان شهرهای کشورمان که هیچ تناسب معقولی میان دریافت عوارض و نحوه ی ارائه ی خدمت در کارش وجود ندارد اکثر شهرداری های کشور است که حاصل اقداماتشان نه فقط ضربه ی هولناک به زندگی شهروندان است بلکه موجبات شرم شهروندان را در روی مهمانان فراهم مینمایند وتا اصلاح ضروری در این نهاد مهم ایجاد نگردد جذب توریست جزدررویا و سخنرانی ، میسر نخواهد شد .
پس صرفه نظر از معضلات جامعه که در بعد جهانی بطور نسبی دامنگیر است برای بهبود نهادهای فوق در صورت تمایل و آمادگی چه در سطح کشور یا از باب آزمایش در سطح استان کم-جمعیت و کم وسعت اما ثروتمند و محروم کهگیلویه و بویراحمد آماده ی ایجاد عرصه ی مطلوب حداقل بطور نسبی هستم. فقط به شرط همکاری صادقانه مسئولین به معنای واقعی کلمه.
6- و آخر اینکه به عنوان یک حرکت مبتنی بر اسلام ناب محمدی (س) که فرمود ( من هم انسانی مثل شما هستم ) حذف کامل یا تغییر کلی در نحوه ی استقبال و بدرقه ی مسئولین را که مثلا به مناطق وارد میشوند از این وضعیت قبیه رایج بانی شوید به مسئولان بقبولانید که ما همه حداکثر ، انسانیم و جماعتی از انسانها دنبال ماشین یک انسان دیگر فقط بدلیل مسئولیت دویدن کاملا غیر انسانی است .
امیدوارم این یادگار مهم انسانی را با اقدام صریح و تاکید بیانی از آن خود سازید.
جناب روحانی : وقتی رئیس جمهور غیر اسلامی فقط به اتفاق راننده به میان مردم کشورش میرود آیا پیرو حضرت علی (ع) باید برای چنین کاری آنهم با تحقیر سایرهمنوعان به میان مردم برود.؟؟؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • کسری گفت:

  عالی بود،مخصوصأ مطلب اخر

 • فرهیخته گفت:

  جناب اقای حسینی تشکر میکنم از اینکه موضوع بسیار با اهمیتی را که سالهاست فقط درحد شعاره مطرح نمودید؛امیدوارم درک وعمل به این مطلب مهم ملی بشه.

 • جسین گفت:

  …. و اسلام ناب عجب

 • متفکر گفت:

  حاجی کارت خیلی درست .

 • افشانی گفت:

  آقای حسینی مختصربه نکات ظریف واساسی توجه کردند.بخصوص نکته آخر

 • غفاری گفت:

  استاد ارجمند جناب آقای حسینی
  از اینکه با قلم شیوای خویش مشکلاتی درجامعه را بیان می نمایید که از نظر بعضی از آقایان مهم نمی باشد سپاسگزارم.
  خصوصا مطلب چگونگی استقبال از مدیران و مسئولین کشوری در جامعه به این شیوه ای که هم اکنون برگزار می شود حقیقتی است که باید اصلاح گردد/

 • چرامی گفت:

  با تقدیم سلام و دست مریزاد خدمت جناب آقای حسینی

پربازديد