تاریخ درج خبر : 1392/08/11
کد خبر : ۱۲۳۲۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

“یک سال در فراق یار”

و سلامٌ عَلَیه یَوم وُلِدَ و یَومَ یَمُوتُ و یَومَ یُبعَثُ حَیّاً
و سلام بر او آن روز که تولد یافت و آن روز که مرگش فرا رسید و آن روز که زنده و برانگیخته می¬شود.
سلام و درود بیکران بر او که بنده ی مخلص خدا بود و مطیع رسول و دوستدار ائمه اطهار علیهما السلام.
سلام بر او که دین را آن طور که آموخته بود. باور داشت و گذشت زمان و تحولات روزگار و مناصب دنیوی او را از صراط حق نلغزاند. چرا که به آموخته هایش ایمان داشت و اعتقاد و به مرحله ی علم و الیقین رسیده بود.

17790-292
سلام و درود حضرت حق بر او که متصف به اوصاف نیک و اخلاق حَسن و جامع علوم عقلی و نقلی بود و راوی صدیق تاریخ دین و دیار خود.
سلام و درود بر او که مأمن و ملجاء درماندگان و ستمدیدگان و مستمندان و مظلومان بود. در بیت شریف آن بزرگوار بود که امواج تند به آرامش میرسیدند و افکار و عقاید مختلف فرصت ظهور و بروز پیدا می کردند.
سلام پیامبران خدا بر او که منادی کلمه  توحید و مبلغ رسالت انبیاء و مروج مذهب اهل البیت بود، و در این طریق همه¬ نامردمی¬ها و ناسازگاری ها و حتی هتاکی های دشمنان آگاه و دوستان جاهل را به جان خرید، تا بالاخره گذشت زمان حقانیت او را به اثبات رساند و هتاکان و منحرفان را رسوا نمود.
سلام ائمه اطهار بر او که شجاعتش در بیان حقایق دین بدون هیچگونه مصلحت گرایی زبانزد خاص و عام بود.
سلام بر او که با علم و اطلاع کامل فرزند دلبند و فرهیخته اش را در دوران نوجوانی شعر شهادت آموخت، هم او که در اوج جوانی و اتمام تحصیلات دانشگاهی در دوران دفاع مقدس به سوی حضرت حق تعالی پروازی خالصانه، عاشقانه و آگاهانه نمود.
سلام و درود اجداد طاهرینش بر او که بیانی قوی و روان در مقام خطابه و وعظ،حق آیات و روایات را به نحو احسن و اکمل ادا میکرد. بطوری که مخاطب را به تحسین وا می داشت. ذکر نام امیرالمومنین درکلام منحصر به فرد او با تمام وجود و از سر اخلاص و ایمان و اعتقاد به حضور در محضر آن حضرت بود.
چنان ذکر نام مقدس مولا او را به حالت احترام و آماده باش وا میداشت که مستعمین نیز چنین احساسی پیدا می¬کردند.
نه تنها کلمات در بیان رسا و بر طنینش شأن جایگاه واقعی خود پیدا میکردند، بلکه با جریان مرکب از کلک بی بدیل بر روی صحفه کاغذ در کف دست نقوشی زیبا جان می¬گرفتند و شوق پرواز.
سلام فرشتگان مقرب درگاه حق بر او که جایگاه علمی و دینی و سیاسی اش او را از توجه به جزئی ترین مشکل از مشکلات مردم محروم غافل نمینمود و حتی آبروی خود را در این راه هزینه می-کرد، تا گرهی از کار درمانده ای بگشاید، و خدا می داند به این عمل چقدر عشق می ورزید.
سلام و درود ما مردم بر او که از جنس خودمان بود، با زبانمان سخن میگفت، خودمان را خوب می شناخت و پدرانمان را و ایل و تیره و طایفه را، شهر و روستایمان را، و اعتقادات و افکارمان را، و به همه احترام می گذاشت و حرمت نگه می¬داشت، اگر چه در دعوت به حق و امر به معروف و نهی از منکر پدرانه و با صلابت برخورد می کرد ولی کینه ی کسی را به دل نمیگرفت.دوستداران خشم او را در نهی از منکر نسبت به خود محبت میدانستند و رحمت.
رحمتو مغفرت خداوند بر او که با تربیت خلفی شایسته ، شجاع و فرهیخته و دانشمند چون آیت الله سید شرف الدین ملک حسینی حجت را بر دوستداران و دلدادگان خود که در روز تشیع با شکوه حماسه آفریدند، تمام نمود و خدای را هزاران هزار بار شاکریم که به برکت وجودی سیدی جوان و دانشمند خلاء آن یار سفر کرده را پر کرد و دلها را به آینده امیدوار.
بدون شک یاد فقیه مجاهد و مبارزنستوه حضرت آیت الله العظمی حاج سید کرامت الهم ملک حسینی رحمت الهض علیه تا ابد در تاریخ کشور و منطقه جاوید و ماندگار است و از خداوند می خواهیم که او را با وجود نازنین امام عالم امیرالمومنین علیه السلام محشور بگرداند. آمین یا رب العالمین.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد