تاریخ درج خبر : 1392/01/18
کد خبر : ۱۲۴۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ممنوعیت فروش ظروف یکبار مصرف پلاستیکی در استان

سایت استان:  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای حفظ سلامت جامعه و از بین بردن پیامدهای زیان بار به کاربری ظرف های یکبار مصرف پلاستیکی؛ تولید، فروش و توزیع آن در استان ممنوع و با متخلفان برخورد خواهد شد.

ˈداریوش دیودیدهˈ افزود: این تصمیم از اول اردیبهشت 1392 در استان به اجرا گذاشته خواهد شد.

وی اظهار کرد: از این پس مجوز ساخت واحدهای تولیدی ظرف های یکبار مصرف و کیسه های با پایه پلاستیکی در این استان داده نمی شود.

دیودیده با بیان اینکه تولید این گونه محصولات موجب زیان رساندن به محیط زیست و سلامت جامعه می شود گفت: از این پس از تولید ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی پشتیبانی می شود.

وی با بیان اینکه از سرمایه گذاری برای ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی حمایت می شود افزود: جایگزینی ظروف یکبار مصرف گیاهی به جای پلیمری نیز به مصرف کنندگان توصیه می شود.

وی گفت: بر پایه یافته های کارشناسان، استفاده مایعات یا مواد غذایی داغ در ظروف یکبار مصرف پلیمری، باعث آزاد شدن ترکیبات شیمیایی سمی می‌شود که برای سلامت انسان بسیار خطرناک است و آلودگی زیست محیطی را نیز در پی دارد.

دیودیده افزود: مراکز طبخ و توزیع و عرضه موادغذایی شامل چلوکبابی، رستوران، خدمات آشپزی، اغذیه و پیتزا فروشی ها، کبابی، چایخانه ها، حلیم و کله پاچه پزی می بایست از ظروف یکبار مصرف با پایه گیاهی استفاده کنند.

وی عنوان کرد: از اردیبهشت ماه چنانچه بازرسان سازمان در مراکز تهیه، پخت و طبخ موادغذایی ظروف پلیمری را مشاهده کنند، ضمن جمع آوری این ظروف، نسبت به معرفی متخلفان به مراجع قضائی اقدام خواهند کرد.

منبع:ایرنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد