تاریخ درج خبر : 1392/01/18
کد خبر : ۱۲۴۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بیش از یک میلیون مسافر نوروزی به گچساران سفر کردند

سایت استان: فرماندار گچساران گفت: در نوروز امسال افزون بر یک میلیون و 335 هزار مسافر و گردشگر نوروزی به این شهرستان سفر کردند.

محمد شفیعی  با تشریح آخرین وضعیت آماری ستاد دائمی تسهیلات سفر این شهرستان اظهار کرد: برنامه‌ریزی مناسب ستاد تسهیلات نوروزی گچساران راهگشای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی بوده است.

وی با بیان اینکه ستاد تسهیلات سفر گچساران در تحقق این امر از هیچ تلاشی فروگذار نکرده است، افزود: در نوروز امسال افزون بر یک میلیون و 335 هزار مسافر و گردشگر نوروزی به این شهرستان سفر کردند.

اقامت 600 هزار مسافر نوروزی در گچساران

فرماندار گچساران یادآور شد: از این تعداد در مجموع 600 هزار نفر در شهرستان اقامت کردند که خدمات‌رسانی به این مسافران نیز به طور مطلوب ارائه شد.

شفیعی میزان اقامت مسافران و گردشگران نوروزی در گچساران را به ترتیب 268 نفر در هتل، 634 نفر در منازل استیجاری، 271 هزار و 60 نفر در کمپ‌های موقت، 13 هزار و 505 نفر در مکان‌های فرهنگی، 4 هزار و 410 نفر در سایر مراکز اقامتی اعم از مهمان‌سراهای ادارات، خوابگاه‌های دانشجویی و سالن‌های ورزشی و دیگر اماکن اقامتی عنوان کرد.

وی ابراز داشت: افزون بر 296 هزار مسافر و گردشگر نوروزی نیز در چادرهای مسافرتی در پارک‌ها، حاشیه بلوارها و خیابان‌ها اقامت و اسکان داشتند.

شفیعی با اشاره به بازدیدهای مستمر نظارتی در سطح شهرستان ادامه داد: در ایام نوروز و همزمان با آغاز سفرهای نوروزی میزان بازدیدها و نظارت‌ها در سطح شهرستان افزایش یافت.

وی عنوان داشت: در این ایام از مراکز اقامتی، رستوران‌ها، مراکز پذیرایی بین‌راهی، دفاتر خدمات مسافرتی و مراکز اقامتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی و بین راهی و دفاتر خدمات مسافرتی بازدیدهای نظارتی به عمل آمد و اخطارهای لازم داده شد.

شفیعی میزان بازدید مسافران و گردشگران از مراکز مذهبی، تاریخی، تفریحی و توریستی در سطح شهرستان از جمله حرم مطهر بی‌بی حکیمه خاتون (س) را 303 هزار و 400 نفر اعلام کرد.

وی گفت: 162 هزار و 100 نفر گردشگر نوروزی از مناطق تفریحی دشتک دیل و قلات گناوه بازدید کردند و آثار تاریخی خیرآباد و لیشتر نیز پذیرای 23 هزار مسافر و گردشگر نوروزی بود.

شفیعی سفرهای نوروزی امسال را هدفمند خواند و بیان داشت: به همین دلیل موضوع اطلاع‌رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی از اهمیت و اولویت ویژه‌ای در ستاد دائمی تسهیلات سفرهای نوروزی گچساران برخوردار بوده است.

وی با اشاره به رشد چشمگیر اطلاع‌رسانی به مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته ابراز داشت: در همین راستا و به منظور رضایتمندی مسافران و گردشگران نوروزی گچساران، خدمات مطلوبی به آنان ارائه شد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد