تاریخ درج خبر : 1392/08/12
کد خبر : ۱۲۴۲۱۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت 13 آبان

سایت استان:عزت اله محسنی پور

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان به مناسبت یوم الله 13 آبان بیانیه ای صادرنمود. متن بیانیه بدین شرح است:

شورا

ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای یوم‌الله سیزدهم آبان به ویژه سی و یک شهید دانشجوی پیرو خط امام (ره) و فاتحان لانه جاسوسی آمریکا، سیزدهم آبان روز ” اعلام برائت و فریاد کوبندۀ خشم و نفرت و انزجار ” امت های آزاده و اسلامی به ویژه ملت مبارز ، بیدار واستکبار ستیز ایران اسلامی علیه استکبار آمریکایی است..

 با ادامۀ روند ادبیات زشت ، اهانت آمیز و زورگویانه و خوی استکباری و استعماری دولتمردان امریکا در مواجهه با سایر کشورهای مستقل ، آزادیخواه ، عدالت طلب و مسلمان به ویژه ملت بزرگ و صلح طلب و نوع دوست ایران اسلامی ، ملت شهید پرور و استکبارستیز ایران همچنان آمریکا را شیطان بزرگ و دشمن شماره یک خود و بلکه جامعه بشری و صلح و امنیت جهانی می داند.

 ” یوم‌الله سیزدهم آبان” ؛ بر تاریخ معاصر ایران و حتی تاریخ نهضت‌های آزادی‌خواه و آزادیبخش جهان ومنطقه به ویژه در مقطع زمانی اخیر و انتشار امواج خروشان بیداری اسلامی ملت ها و جوامع در مسیر استکبار ستیزی و مبارزه با ظلم و طاغوت تأثیراتی عمیق و نقشی شگرف و ماندگار داشته است.

 آنچه سیزدهم آبان ترسیم می‌کند ؛ صرفاً یک رویداد تاریخی نیست بلکه واقعه‌ای تاریخ‌سا ز، ماندگار و تأثیرگذار است که در هر کدام از رخدادهای آن مصادیقی از ” پایداری ، فداکاری و مقاومت اسلامی و بیداری جهادگونه علیه طواغیت و استکبار ونظام سلطه ” ملت مجاهد و جوانان رشید و غیور ایران اسلامی والگویی عملیاتی و جهانی در مبارزه علیه قدرت‌های شیطانی و استکباری است . وقایعی که هر یک به تنهایی می‌تواند منشاء تداوم حرکت عظیم نهضت و انقلاب اسلامی و ظلم‌ستیزی ، نفی نظام‌های سلطه و آرمان‌گرایی نسل‌های متعهد و مؤمن این سرزمین در بستر تاریخ فرداهای این کشور قرار گیرد.

 سیزدهم آبان ماه در حافظه تاریخی ملت بزرگ و شجاع ایران اسلامی نقطه عطفی در جهت سرعت بخشیدن به روند شکل‌گیری، تداوم، استمرار و بالندگی انقلاب اسلامی است و برجسته‌ترین ویژگی آن در مبارزه مستمر ملت ایران در ادوار مختلف تاریخی با ” استبداد و استعمار داخلی ” ، ” استکبار و استثمار خارجی ” است.

 “یوم‌الله سیزدهم آبان” ؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در برگیرنده سه واقعه سرنوشت‌ساز و تاریخی در صحیفه خاطرات و افتخارات و نقطۀ پیوند برگهای زرینی از تاریخ آزادگی رفیع ملت سربلند ایران است.

 “سیزدهم آبان” ؛ سالروز تبعید رهبر کبیر انقلاب اسلامی و بزرگ مرجع جهان تشیع ، حضرت امام خمینی (ره)، در سال 1343 به ترکیه به جرم دفاع از شرافت و کرامت انسانی و استقلال ایران و مخالفت با لایحۀ سراسر ننگین و استعماری کاپیتولاسیون و برده داری نوین جهان غرب به سرکردگی امریکای جنایتکار است.

 ” سیزدهم آبان ” ؛ سالروز بزرگداشت شهادت دانش آموزان معترض به ظلم و ستم و فساد دستگاه دربار ستمشاهی و استعمار و دخالتهای امریکا در امور داخلی ایران است که این قیام توسط گارد دژخیمان رژیم منحوس طاغوت در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران در سال 1357 ، وحشیانه ترین شکل ممکن به خاک وخون کشیده شد.

 ” سیزدهم آبان” ؛ سالروز تسخیر و فتح ظفرمندانۀ لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام (ره) در سال 1358 و یادآور حماسه شهدای دانشجو و فاتحان لانه جاسوسی است.

 سه رخداد بزرگی که وجه مشترک همه آن‌ها؛ ویژگی ” استکبارستیزی، استقلال‌طلبی و آزادی‌خواهی” ملت مبارز، مقاوم و ولایت‌مدار ایران اسلامی است.

سیزدهم آبان ماه در تقویم تاریخ معاصر انقلاب اسلامی عنوان ” ضداستکباری و عدالت‌خواهی ” مردم ایران را به خود اختصاص داده است که شکسته شدن ابهت و هیمنه پوشالی شیطان بزرگ و افشای توطئه‌های شوم و نقشه‌های پلید استکبار آمریکایی ـ صهیونیستی علیه کشورهای آزاده ، مستقل ، عدالت‌خواه و آشکار شدن چهره کریه المنظر و نمایش درماندگی و استیصال ‌ امپریالیسم سرمایه داری غرب و نظام سلطه جهان در اداره جهان و ملت ها از پیامدهای مهم و اساسی آن است.

 شکست‌های تلخ و پی در پی شیطان بزرگ ، آمریکای ام‌الفساد قرن ، در بیش از سه دهه دشمنی آشکار با انقلاب اسلامی و اعتراف دولت‌مردان و سردمداران محافل سیاسی ـ امنیتی غرب نسبت به ناکارآمدی و استیصال و درماندگی نقشه‌ها ، ترفندهای شوم و فتنه‌ها و آشوب‌های شیطانی نظام سلطه نشان از اقتدار، رشد و پیشرفت و تعالی ایران اسلامی در افق چشم‌انداز پیش‌روی خود در سایۀ تدابیر و هوشمندی ولایت‌فقیه و رهبری انقلاب اسلامی و هوشیاری و بصیرت مثال‌زدنی مردم انقلابی و رشید داشته است.

 این اقتدار که ناشی از سلاح ایمان و توکل وایستادگی و مقاومت اسلامی و جهاد در راه خداست ، نه تنها نظام، انقلاب و میهن اسلامی را در برابر طوفان هجمه‌ها و گرداب حوادث روزگار و توطئه‌های سهمگین استکبار جهانی حفظ کرده بلکه آن را به موتور محرکه و الگوی بی‌بدیل، نافذ و جامعی برای شکل‌گیری نهضت بیداری اسلامی و فراگیر شدن امواج ظلم‌ستیزی و عدالت‌خواهی در جای جای دنیای غرب ودر میان ملت های تحت سلطه و ستم امروز بدل ساخته است ؛ دستاوردی سترگ و حقیقتی انکارناپذیر که به گونه‌ای برجسته و ملموس فراروی وجدان‌های بیدار و تشنه عدالت و آزادی جهان و ملت های مسلمان قرار گرفته است .

 برگزاری با شکوه و حماسی مراسم تظاهرات سراسری ضد استکباری یوم الله 13 آبان در حفظ و ارتقاء قدرت نرم نظام در مواجهه مناسب تر با جهان و بالا بردن قدرت چانه زنی قوی تر دستگاه دیپلماسی کشور و تیم مذاکره کنندۀ ایرانی در گفتگو با سایر کشور ها و گروه 5+1 و ارتقاء سطح امنیت ملی بسیا موثر بوده و در همین راستا بایستی همۀ دستگاهها و مسئولین در کنار ملت بزرگ ایران اسلامی تمام تلاش خود را معطوف برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم ضد استکباری یوم الله 13آبان کنند ؛ که شکوه این مراسم نشان از اقتدار ، وحدت ملی و عظمت ایران اسلامی خواهد داشت .

 شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه وبویراحمد ، بار دیگر ملت فهیم و قدرشناس استان را به حضور پرشور و گسترده ، فعال وآگاهی بخش در تظاهرات ضداستکباری یوم‌الله سیزدهم آبان دعوت می کند و از عموم مردم همیشه در صحنه استان می خواهد تا با بصیرت ، آگاهی و تعمیق بینش‌های سیاسی و دینی خود ترفندها و توطئه‌های شوم دشمنان در ضربه زدن به ارکان‌ نظام اسلامی و کیان ولایت‌فقیه و وحدت امت واحده را خنثی سازند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد