تاریخ درج خبر : 1392/08/15
کد خبر : ۱۲۴۲۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

عذرخواهی از بورسیه شدگان قانونی دانشگاه یاسوج

سایت استان کهگیلویه و بویراحمد دیروز اقدام به انتشار لیستی از بورسیه شدگان دانشگاه یاسوج در زمان دکتر ارژنگ کرد که دکتر شاپور رمضانی در مکاتبه ای با رؤسای دانشکده‌ها خواسته بود «بررسی صلاحیت علمی و نیاز دانشکده ها ملاک بکارگیری بورسیه های دانشگاه قرار گیرد».

سایت استان دقایقی پس از انتشار این خبر به لطف راهنمایی های برخی از مسئولان استانی و اشخاصی که در این خبر نمی‌توانیم نامی از آنها ذکر کنیم، طی تماس تلفنی با مدیر مسئول و سردبیر توضیحات خود را ارائه کردند و تصمیم به حذف آن خبر شد و بدینوسیله از بورسیه شدگان قانونی که اسامی آنها در لیست زیر ذکر شده بودعذرخواهی می‌کند.
l-1

و ……………………………………………….

همچنین متن جوابیه ای که پذیرفته شدگان بورسیه در پاسخ خبرهای قبلی برای سایتها ارسال کرده بودند در ادامه می آید.

نامه سرگشاده پذیرفته شدگان بورسیه دانشگاه یاسوج به دکتر رمضانی

تنی چند از پذیرفته شدگان بورسیه دانشگاه یاسوج مطلبی را برای پایگاه اطلاع رسانی عصر دنا ارسال نموده اند که عیناً منتشر می شود.

متن ارسالی بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر رمضانی سرپرست محترم دانشگاه
سلام علیکم
چون نمی خواهم شعاری حرف بزنم به صورت مستدل و مختصر به افاضات حضرتعالی و برخی دوستانتان که در این روزها در برخی سایت های استانی انتشار یافته است. پاسخ می دهم.

۱-سخنم را از امام(ره) شروع می کنم. امامی که این روزها سخت غریب شده است:

«امیدوارم احساس کرده باشید که همه دردهای ایران از دانشگاه شروع شده است… دانشگاه یک کشوری اگر اصلاح شود، آن کشور اصلاح می‏شود… دانشگاه خوب، یک ملت را سعادتمند می‏کند و دانشگاه غیراسلامی، دانشگاه بد، یک ملت را عقب می‏زند … این افرادی که از دانشگاه می‏آیند، یا مخرّب یک کشوری هستند یا سازنده آن کشور هستند…هر چه از خوبی ها و بدی ا برای یک ملتی تحقق پیدا می‏کند: وابستگی یا استقلال، در قید و بند بودن و اختناق یا آزادی، تابع تربیت های دانشگاهی است…اگر دانشگاه را ما سست بگیریم و از دست برود، همه چیزمان از دستمان رفته است.»

۲- اما به مساله بورس تحصیلی اشاره کرده اید. مساله ای که این روزها از طرف شما و دوستانتان محملی برای فشار بر جریان اصولگرا و حزب اللهی قرار گرفته است. موضوعی که روشن شدن ابعاد و زوایای آن، می تواند پرده ازبسیاری از اهداف پشت پرده جریان سکولار حاکم بر دانشگاه ها بردارد .

– خود شما بهتر از هر کسی می دانید که در طول دولت های گذشته هزاران نفر از بورس تحصیلی استفاده کرده اند و بسیاری از آنان افرادی بوده اند که صلاحیت های لازم را نداشته اند. جالب آنکه درصد بالایی از این افراد که با بودجه های هنگفت در خارج کشور بورس شدند، هیچگاه به کشورمان بازنگشتند.

– با روی کار آمدن دولت اصولگرا، این دولت با درس گرفتن از حوادث سالهای ۱۳۷۸ و ۱۳۸۸ که به خوبی متوجه تسلط کامل سکولارها و منحرفین در بدنه دانشگاه ها بود، به فکر تغییر این رویکرد برآمد. البته دوستداران انقلاب و نظام می دانستند که با موانع بزرگی روبرو هستند و دانشگاهها چنان از اساتید غیر همسو لبریز شده است که اجازه ورود اساتید حزب اللهی به دانشگاهها را نمی دهند.

که برای اطلاع مردم عزیزمان از وضعیت نامطلوب دانشگاهی، مصاحبه رئیس یکی از دانشگاه های بزرگ کشور با روزنامه کیهان را در تاریخ ۶ /۶ /۱۳۹۲ به استحضار جنابعالی می رساند.
” خدا می داند ناگفته هایی در دل دارم که اگر بگویم استخوان ها می ترکد. بعضی موقع ها ما نمی خواهیم این ها را بگوییم. در دلم صحنه هایی هست شرعا حق گفتن ندارم! به عنوان نمونه، اساتیدی که سوء رفتار با دختران مردم داشته اند. طرف در اتاق کارش به یکی از دانشجویان تعرض کرده، هم اتاقی‌اش وارد شده و آنها را در آن وضع دیده است و به ما هم گزارش کرده‌اند؛ … سمت‌های مختلف از رئیس دانشکده تا معاون دانشگاه هم داشته است. استاد دیگری با الفاظ نامناسب دانشجوی دختر را سر کلاس خطاب قرار می‌دهد. به اصطلاح استاد هم هست!

l-1

فرهیخته!! عالی مقام!!! و یا استاد رفته است سر کلاس می‌گوید همجنس‌بازی کار خوبی است. استاد جامعه شناسی هم هست!… در یکی از همین دانشکده‌های ما استاد با دختر مردم خارج از دانشگاه قرار می‌گذاشت و …؛ سن پدربزرگ دانشجو را داشت! پلیس دستگیرشان کرد و به پلیس گفته بود نوه‌اش است اما بالاخره فهمیدند دروغ می‌گوید. پلیس یک نامه به من داد و نوشته بود که این استاد را در چه حالی با دختر مردم دستگیر کرده … استادی در وب‌سایتش العیاذبالله نسبت ناروایی به حضرت عیسی(ع) داده بود و بی حرمتی کرده بود. قرار گذاشتم، آوردمش در این دفتر و گفتم ببین این سوره مریم است، این سوره آل عمران است، ببین خدا در مورد حضرت مریم(س)، در مورد حضرت عیسی(ع) چه می‌گوید! از او خواهش کردم، گفتم تو بچه مسلمانی این حتما نوشته‌های غربی‌هاست برو در سایتت بگو این حرف‌ها اشتباه است.

یکی به اصطلاح استاد حقوق بین الملل است، برو بیایی دارد برای خودش؛ آن وقت سر کلاس به تمام مقدسات توهین می‌کند، به قانون اساسی توهین می‌کند، معذرت می‌خواهم می‌گوید بینداز دور این لجن را، این چه قانونی است.” بله آقای رمضانی اینها واقعیت ها تلخ دانشگاه های مااست که مردم از آن بی اطلاع اند. لذا دولت نهم و دهم، در اولین گام با تفویض اختیارات گروه های آموزشی، به روسای دانشگاه ها، جلوی مقاومت گروه های آموزشی در برابر ورود اساتید حزب اللهی ایستاد و توانست زمینه را برای ورود اساتید بسیجی فراهم سازد.

۳- اما در رابطه با بورس تحصیلی لازم است که جهت تنویر افکار عمومی و جلوگیری از تشویش اذهان به اطلاع شما برساند، این بورس به ۳ صورت انجام می گیرد:

اول- مربیان و اعضای هیئات علمی دانشگاهها که مدرک فوق لیسانس داشته و تقاضای بورس تحصیلی در مقطع دکتری، می نمایند( در دانشگاه یاسوج در حدود ۳۰ نفر از این امتیاز استفاده نموده اند که در میان آنها برخی از منتسبین به جنابعالی هم حضور دارند. جالب توجه آنکه خود جنابعالی از همین دسته بوده اید و با استفاده از بورس تحصیلی مدرک دکتری خود را گرفته اید).

دوم- دانشجویان دکتری با سوابق و رزومه در سطح بالا که در سامانه مرکز جذب هیئات علمی وزارت علوم ثبت نام کرده و پس از طی مصاحبه در دانشگاه یاسوج، در وزارت علوم نیز مصاحبه علمی داده و بعد از قبولی در این مصاحبه بورس گرفته اند( تعداد افراد بورس شده در دانشگاه یاسوج و بدین شیوه حدود۹۰ نفر می باشد، که همگی دارای سوابق علمی خوبی می باشند).

سوم- اما اصل موضوع که مورد نظر جریان اصلاح طلب می باشد و تمام بزرگ نمایی مساله به خاطر بورس ها به خاطر آن می باشد، بورسیه هایی است که از سوی وزارت علوم صورت گرفته است و اتفاقا همه این ۲۵ نفر بورسیه بدین شیوه، از نیروهای حزب اللهی و دارای سوابق بسیجی هستند. در این روش که ارتباطی با دانشگاه یاسوج و رئیس سابق آن هم ندارد.

افراد مستقیما در سامانه بورس اداره کل بورس وزارت علوم ثبت نام کرده و پس از انجام مصاحبه وزارت علوم،موفق به اخذ بورس تحصیلی در مقطع دکتری می شوند. این افراد، دانشگاهی را برای ادامه خدمت ( هیئات علمی) بعد از فراغت تحصیل مشخص می نمایند و پس از ارسال معرفی نامه وزارت علوم به آن دانشگاه ، بورس وزارت علوم در آن دانشگاه می شوند. قابل توجه آنکه پس ازموافقت و تصویب هیئات اجرایی جذب دانشگاه، هیئات اجرایی جذب دانشگاه، فقط در صورتیکه این افراد در زمان تحصیل در مقطع دکتری، از توان ادامه موفقیت آمیز این مقطع برنیایند، و یا از صلاحیت اخلاقی لازم برخوردار نباشند، می توانند از ادامه بورسیه آنان جلوگیری نمایند و در غیر اینصورت تا پایان تحصیلات مقطع دکتری نمی توانند جلوی تحصیل ایشان را بگیرند .

ضمنا اگر بعد از ادامه تحصیلات نیز، دانشگاه مورد نظر نسبت به جذب این افراد موافق نباشد، این وزارت علوم است که موظف است مطابق تعهدنامه اخذ شده، ایشان را به دانشگاه های دیگر معرفی نماید. و لذا قانونا هر گونه عدم نیاز به این افراد، در این مقطع کاملا غیرقانونی و در دیوان عدالت اداری و همچنین وزارت علوم قابل طرح است. ( تعداد اینگونه بورسیه ها در دانشگاه یاسوج و در طول ۸ سال گذشته، تنها در حدود ۲۵ نفر است که تعدادی از این افراد نیز ممتازین علمی هستند و بقیه افراد نیز از ماده ده قانون بورس وزارت علوم استفاده نموده اند که نیازی به شاخص بودن علمی ندارد).

به نظر می رسد سیاست آقای دکتر رمضانی، سیاست معروف ” به مرگ گرفتن تا به تب راضی شدن” باشد، یعنی با مطرح کردن آمار و ارقام ۱۱۵ نفر بورسیه و ۱۵ نفر مربی قطع حقوق شده می خواهد به گونه ای عمل نماید که حذف تعداد ۲۵نفری نیروهای حزب اللهی و بسیجی که همگی دارای سوابق متعدد مسئولیت در بسیج دانشجویی بوده اند و دیگر فعالیت های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی هستند؛ چندان به چشم نیاید. در واقع هدف ایشان پاک سازی نیروهای بسیجی است و نه ارتقاء وضعیت علمی دانشگاه است.در واقع ایشان می خواهد با حذف نیروهای کلیدی جریان اصولگرا در دانشگاه حاکمیت دوران اصلاح طلبی را بر دانشگاه ها تکرار نماید.

اما مطالبی در مورد زوایای مختلف روند بورس این افراد و اهداف پشت پرده از برخورد با این افراد:

الف- قانون بورسیه وزارت علوم و تحقیقات، ده ماده دارد که نه ماده آن اختصاص به ممتازین علمی دارد و ماده ده آن مبنی بر پذیرش اعضاء فعال فرهنگی و موثرین دانشجویی است و شاخص علمی در این ماده مطرح نمی باشد.

بر اساس این ماده که در همه دولت ها استفاده شده است، جریان های سیاسی به جذب نیروهای مورد نظر خود از این طریق پرداخته اند، و مدرک بسیاری از سیاسیون کشور نیز از همین شیوه اخذ شده است. اما تفاوت در آن است که در دولت احمدی نژاد نه از میان جریانات سیاسی که از میان نیروهای جوان حزب اللهی و بسیجی و با شاخصه بسیج دانشجویی انتخاب صورت گرفته است ، اما متاسفانه در دوره خاتمی و هاشمی کسانی انتخاب شده اند که یا به کشور بازنگشتند و یا بعد ها از فعالین فتنه سبز بودند.

ب- سابقه گذشته آقای رمضانی در حمایت ا……..( با عذرخواهی از سانسور این بخش از صحبت‌های شما؛ وارد کردن این اتهام نیاز به رأی دادگاه دارد لذا از انتشار آن خودداری می‌کینم)همگی شاهدی بر این مدعا است که ایشان به دنبال انتقام گیری از یک جریان سیاسی است و نه اهداف علمی.
ج- جناب اقای رمضانی باید بداند که این شیوه که یک جریان سیاسی بعد از حاکم شدن بر سر کار به حذف نیروهای مخالف خود بپردازد ( آن هم از نوع اخراج) تاکنون سابقه نداشته است و لااقل با شعار دولت تدبیر و امید و کنار گذاشتن داس و بولدوزر همخوانی ندارد. اگر چه در همه دوره های گروه های حاکم مخالفین خود را از مناصب و مسئولیت ها حذف می کردند، اما جلوگیری از ادامه تحصیل و اخراج افراد بدعتی مذموم در تاریخ این استان و کشور است، که می تواند در آینده، کشور را با افراط گرایی خطرناکی روبرو سازد.

جالب آنکه اینگونه رفتار، در هیچ کدام از دانشگاه های کشور سابقه نداشته است. جناب آقای رمضانی باید بداند، اگر ۸ سال طول کشید تا فلان مسئول دانشگاهی به نام دیکتاتور معرفی شود، به نظر می رسد، ایشان می خواهند یک شبه این راه را طی کنید.

د- جناب آقای رئیس، شما بهتر از هر کس دیگری می دانید که بورس تحصیلی دارای سهمیه مشخص و تعیین استانی نمی باشد. بلکه یک سهمیه کلی برای کشور در نظر گرفته می شود و بسته به توان و لیاقت دانشجویان ثبت نام کننده در سامانه وزارت علوم و همچنین وزنه سیاسی هر استان( که در اینجا نقش جناب آقای هدایتخواه و برخی نمایندگان اصولگرای تهران پررنگ و قابل تقدیربوده است) تعدادی بورسیه می شوند.

واقعیت آن است برخی از استانها نمی توانند سهمیه ای را کسب کنند و برخی دیگر بدلیل توانمندی افراد و جریانات سیاسی استانشان موفق می شوند حتی سهمیه های دیگر استانها را به خود جذب نمایند. بنابراین اگر به قول شما، تعدادی ازفرزندان استان کهگیلویه و بویراحمد توانسته اند که سهمیه بیشتری از این سهمیه بیش از ۷ هزارنفری کشور را جذب کنند، باید به آنان که مسبب بوده اند آفرین گفت و نه با سنگ اندازی به حذف نیروهای خودی پرداخت.

شما و جریان حامی شما، اگر از این افراد ناراضی هستید و واقعا لیاقت و توان دارید، یاالله. بیایید و نسبت به جذب تعداد بیشتری از افرادی بومی که به نظرتان صلاحیت دارند بورس نمایید و نگذارید دانشگاه در دستان برخی از اساتید غیر بومی و غیر متعهد با نگاه توحش آمیز به مردم منطقه قرار گییرد و نه اینکه کینه توزانه به حذف جریان بومی مخالف بپردازید.

ه- جناب آقای دکتر به نظر شما آیا این درست می باشد، که افرادی بعضا با چندین سال سابقه اشتغال و پس از طی چند سال تحصیل در دانشگاه به یکباره از تمام حقوق خود محروم شوند. آیا این سیاست تنگ نظرانه با مبانی دینی و لااقل بومی ( مذموم بودن نان بری در فرهنگ لری ) سازگار است.

و- اما در مورد حزب الهی بودن این افراد. استان ما کوچک است و همه همدیگر را می شناسند.بنابراین نمی توان کتمان کرد که نقش این افراد در کوران اصلاحات، که هر حرارتی را به انجماد می کشاند، چقدر پررنگ بوده است. در این میان، هر کس که از یادش رفته باشد، لااقل شما که در آن در زمان (در حالی که دوران سربازی خود را می گذراندید و به دلیل انتساب فامیلی با رئیس سابق دانشگاه معاونت مالی اداری ایشان را به عهده داشتید)، حتما آن روزها را به خوبی به خاطر دارید. روزهای سرزندگی و حیات بسیج دانشجویی را می گویم.

آقای دکتر در پایان به شما توصیه میکنم، که اسیر خواسته ها و عقده های شخصی دیگران نشوید، و کاری نکنید که فردا روزی از اعمال امروزتان پشیمان گردید و دیگر فرصتی برای جبران نباشد. و اما، جناب آقای دکتر حیف که عافیت طلبی موجب شده است تا شور انقلابی و غیرت دینی مان، بخشکد و گرنه به شما ثابت می نمودیم که ما فرزندان واقعی و نه نسبی همان خمینی کبیری هستیم که یک تنه در مقابل طاغوت ایستاد و از هیچ کس و هیچ چیز نهراسید.

والعاقبه للمتقین
تعدادی از پذیرفته شدگان بورسیه دانشگاه یاسوج

.

خبرگزاری دانشجو: اولین اقدام رئیس جدید دانشگاه یاسوج بر علیه نیروهای ارژنگ/ قطع حقوق اعضای هیئت علمی مامور به تحصیل

رئیس جدید دانشگاه یاسوج یک روز پس از نشستن بر صندلی ریاست دانشگاه در اقدامی عجیب، حقوق اعضای هیئت علمی مامور به تحصیل این دانشگاه را قطع کرد.
اولین اقدام رئیس جدید دانشگاه یاسوج بر علیه نیروهای ارژنگ/ قطع حقوق اعضای هیئت علمی مامور به تحصیل

پس از اینکه توفیقی به خواسته برخی از دانشجویان اخراجی و جنجال های رسانه ای بیگانه تن در داد و داس خود را روانه دانشگاه یاسوج کرد تا یکی از موفق ترین مدیران دانشگاهی کشور را به جرم حزب الهی بودن درو کند، یکی از مدرسان این دانشگاه که  از رتبه علمی پایین تری نسبت به جو غالب دانشگاه برخوردار بود و سابقه مدیریتی قدرتمندی را در کارنامه خود نداشت به عنوان سرپرست دانشگاه یاسوج معرفی کرد.

هر چند این انتصاب به دور از دخالت های نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نبود به طوری که یکی از بستگان نزدیکش برای تصدی این پست انتخاب و بر انتصاب آن تاکید کرد تا جایی که این نماینده پس از رسیدن به اهداف خود، مشتاقانه در مجلس شورای اسلامی از توفیقی که فعالیت های او در فتنه ۸۸ برای همگان محرز بود، تقدیر و تشکر کرد.

هر چند شایعات زیادی در دانشگاه مبنی بر برخورد ریاست جدید دانشگاه یاسوج با حزب الهی های دانشگاه و تشکل های دانشجویی ارزشی مطرح هست؛ اما با توجه به اینکه به نظر می رسد ترویج این شایعات از سوی عده ای خاص و اهدافی مشخص صورت می گیرد از توجه به آنها در این گزارش خود داری کرده و به اتفاقاتی که در حال وقوع در دانشگاه هستند می پردازیم.

رئیس جدید در اولین گام خود و در اقدامی عجیب، حقوق اعضای هیئت علمی و مربیان دانشگاه که به صورت قانونی مامور به تحصیل در مقطع دکترا بودند را قطع کرد.

این اقدام رئیس جدید که درست یک روز پس از نشستن بر صندلی ریاست دانشگاه صورت گرفت موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین این اعضای هیئت علمی شد.

این افراد که چاره ای جز انتخاب یکی از دو راه حل بازگشت به دانشگاه و یا ادامه تحصیل بدون حقوق را ندارند، در این بلاتکلیفی گرفتار شدند که اگر به دانشگاه برگردند، با گذشت نزدیک به نیمی از ترم، هیچ جایگاه خالی برای تدریس آنها وجود ندارد و اگر به ادامه تحصیل بپردازند، چگونه پاسخگوی نیاز های روزمره خانواده و همسر و فرزندانشان باشند.

امیدواریم در دولت تدبیر و امید، تدبیری اندیشیده شود تا جامعه دانشگاهی با امید بیشتری به تحصیل، تدریس و تحقیق بپردازند.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سید گفت:

  سلام
  واقعا توسعه علمی دانشگاه یاسوج در زمان دکتر ارژنک باور نکردنی است. چرا این قدر نا جوانمردانه علیه ایشان صحبت می کنید. تعداد رشته ها، تحصیلات تکمیلی ارشد و سپس دکتری، توسعه سایت های کامپیوتری دانشگاه، فضای سبز، عوش کردن مسیر ورودی دانشگاه، احداث مسجد متناسب با جمعیت دانشگاه در بهترین جایگاه (بلندی مکان مسجد برای اشراف به اطراف دانشگاه)، ایجاد چندین ساختمان دانشکده، ایجاد چندید خوابگاه و سامان دادن مکان دانشجویان دختر درون محیط دانشگاه مدیرت ارامش در دانشگاه و برخورد با دانشجویان ضد انقلاب، سرویس اتوبوس رایگان بین دانشگاه تا شهر، بهبود برخورد کارمندان با دانشجویان که قبلا اینطور نبود، بهبود وضعیت پخت غذا و افزایش تعداد سالن های غذا خوری برای دانشجویان و اساتید، تجهیز ازمایشگاه های شیمی به دستگاه های گران قیمت و مهمی مثل موارد زیر:
  NMR, AAS, CV, …….
  ایا صرف اینکه این فرد ولایی بوده و اصول گرا دلیل می شود که ایشان را از دانشگاه اخراج کردند و وسایل اتاق کار ایشان را با پا به بیرون پرت کردند ان هم ظاهرا توسط اقای دکتر …..؟ ایا این با دستورات پیغمبر اسلام مخالف نیست؟ کسی هست روز قیامت بگوید می توانست بهتر از دکتر ارژنگ عمل می کرد؟
  خواهش می کنم جناحی دیگران را در ذهن خود بررسی نکنید ازاد باشید و با وجدان تفکر کنید ان وقت بر سبق رضای خدا تصمیم بگیرید. استان ما خیلی محروم بوده این اولین بار بوده که فرزندان جوان این استان توانستند بر طبق حق خود از این نظام و ان همه مشارکت در جبهه ها بورس شوند. چرا دقت نمی کنید؟
  ممنون و خواهش می کنم از انتقاد من ناراحت نشوید حتی شما برادر ………. شما هم ناراحت نشوید زیرا چاره ای جز بیان این مطالب نبود. ممنون ممنون

 • ناشناس گفت:

  متاسفم واسه همه اونایی که بدون اینکه واقعا از چیزی اطلاع داشته باشن نظر میدن

 • اعتدال گر گفت:

  اینجانب با کمال احترام به گوینده عرض می کنم صداقت والاترین و بهترین معیار برای دینداری است. در صورتیکه از چیزی اطلاع کامل ندارید ادعای صداقت و بی گناهی دیگران را بر سینه خود نکوبید. به احد واحدش و بدون موضع گیری از جانب داری از یک جبهه ی خاص و بجهت حمایت از اصل عدالت محوری و بموجب واقعه ای که خود به نزدیک و با استناد مشاهده نمودم ادعای دوستان گرامی را در رد نقش دانشگاه یاسوج و دکتر ارژنگ بر پذیرش افراد سفارشی و نسبت های حزبی و خویشاوندی مطلقا رد می نماییم . من در بین افراد اعلام شده شخصیت هایی را سراغ دارم که با بی اعتقادی تمام به اصل رهبری و بسیج و بدون هیج سابقه علمی و با صرف رابطه و بدون اطلاع دانشکده و گروه اموزشی ایشان را بورس نمودند در صورت یکه ایشان هنوز پایان نامه کارشناسی ارشدش دفاع نکرده بود. با اینحال افرادی بودند که دارای سوابق درخشان علمی و فعالیت های آموزشی و فرهنگی غنی همزمان توسط دانشگاه یاسوج در همان سال مورد تأیید دانشگاه جهت معرفی به وزارت قرار نگرفت و دلایل روشنی نیز از این موار د باز موجود هست. البته اینجانب تمامی افراد اعلام شده را مظنون نمی دانم ولی از نطق گوینده در جهت بی گناهی و دفاع مطلقاته و احتمالا سودجویانه از بورس شدگان دانشگاه یاسوج را کاملا رد می نماییم.
  با التماس دعا به فرج خضرتش و امید به روزی که عدالت حضرت صاحب الزمان (ع) در روی زمین حکمفرما شود تا چهره ظالم و مظلوم کاملا مشخص شود.

 • ندا گفت:

  ارژنگ حتی برای دار و درخت های این دانشگاه هم رئیس به حساب نمی آمد و فقط قدرت صندلی و میزی که به او داده بودند نامش را در دانشگاه زنده می کرد.
  بارها استانداران قبلی و نماینده مجلس در جسات پرسش و پاسخ حضور داشتند و همه یک پارچه حضور این را نا محترم و ناشایست می خواندنداما چه باند بازی و حیله گری ای در کار بد و اجازه حذفش را نمیداد

 • ناشناس گفت:

  طرف زن خانه دار بوده تو این 8 سال لیسانس وفوق لیسانس کشکی از دانشگاه آزادگرفته الان شده هییت علمی ره صد ساله رو یه شبه طی میکنن بعدهم میگن حقمون بوده

 • بئاتریس گفت:

  اشکال کار اینجاست دانشگاهی که فارغ التحصیل در مقطع دکتری را از دانشگاههای معتبر به بهانه نیاز نداشتن نمی پذیرد.چطور کارشناس ارشد خود را بورسیه همان دانشگاهها میکند؟؟این سوال بی جواب است.

 • ناشناس گفت:

  کسی که عالم واقعیه نمیره دنبال مسایل حاشیه ای ،اینطوری نیست که فقط …. پاک وسالم باشن وبقیه فاسد،همیشه آدم های که خیلی ادعاشون می شه از بقیه ضعیف ترن ،دانشگاه که فقط محل تحصیل علوم انسانی نیست که یک نیروی حزبی به یک فرد متخصص وباسواداولویت داشته باشه ،حدود 80درصد بورس شده ها همین حزب وجناح اولویت شون بوده نسبت به بقیه،تو شرایطی که کشورنیازمند توسعه صنعت واقتصاده اینا آب رواز آب نمی تونن تکون بدن چون سواد کافی ندارن

 • ناشناس گفت:

  می گم اسامی انتشار دهندگان این نامه رو اعلام می کنید تا در صلاحیت علمی اونها تحقیق شود تا معلوم شود چطور بورس گرفتند !!!!!!
  اخه چطور از رانت استفاده کردند ، چرا من نباید استفاده کنم !!! بعضی هاشون اصلا کارمند قرار دادی بودند چطور رمسیشو بورس نکردند قرار دادبشو بورس کردند

 • میلاد گفت:

  هر کس سطح سواد پایین داشته باشد نباید بورسیه شود..دلیلی ندارد به فکر نان زن و بچه باشید..

 • حسن گفت:

  اگه …… ….. بود نمیومد…… با نوچه هاش که هیچ گونه بار علمی نداشتند بورسیه میکرد.دروود بر دکتر رمضانی که جلوی حق خوری دانشگاه یاسوج رو گرفت

 • دانشجو گفت:

  یعنی رسما فرمودید که این مشکلات توجیه کرده که عده ای به نام اصولگراییی و ادم های خوب!!! که خوبی شان هیچ جا ثابت نشده الکی الکی بشن استاد دانشگاه! خب پدر بیامرز کدام مرکز للمی ثابت کرده فساد دانشگاه های ما فقط همین چند مورد است؟ بی سوادی در دانشگاه معضل است. ریا معضل است، تهمت و حق کشی و پارتی بازی و بورسیه الکی گرفتن درد است، بی خود خودتان را در جایگاه حق قرار ندهید. هرکس تخلف کند طبق قانون برخورد شود. چه ربطی دارد که چند نفر بی سواد الکی بورسیه بگیرند که بعد استاد دانشگاه بشوند؟ بقیه چه؟ بقیه لبو هستند حتما!

پربازديد