تاریخ درج خبر : 1392/01/18
کد خبر : ۱۲۴۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

لنده بالاترین آمار مرگ و میر بیماری‌های قلبی و عروقی استان را دارد

سایت استان: فرماندار لنده گفت: شهرستان لنده بالاترین آمار مرگ و میر بیماری‌های قلبی و عروقی را در سطح استان به خود اختصاص داده است.

سید یدالله فاطمیان امروز در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان با تبریک هفته سلامت اظهار کرد: سلامت از جمله مقوله‌هایی است که بی‌توجهی به آن برای انسان گران تمام می‌شود.

204

وی افزود: انسان‌ها باید به سلامتی جسم و روح بیشتر از همه موارد در زندگی خود اهمیت دهند و نگذارند این مقوله مهم در زندگی‌آنها به فراموشی سپرده شود.

فرماندار لنده در ادامه با اشاره به نقش پزشکان در زندگی انسان‌ها، گفت: یکی از مواردی که باید مورد پیگیری مسئولان قرار گیرد، افزایش پزشکان عمومی و متخصص در این شهرستان است.

فاطمیان افزود: کمبود نیروی انسانی و پرستار در مراکز بهداشتی و درمانی مشهود بوده و مسئولان با پیگیری‌هایی که انجام داده‌اند درصدد برطرف کردن این مشکل هستند.

وی در ادامه با اشاره به موضوعات جلسه گفت: دو موضوع مهم که در مصوبات قبلی شورای سلامت در سطح شهرستان‌ لحاظ شده اما تاکنون اقدام عملی مناسب برای آن در نظر گرفته نشده است که جلوگیری از توزیع مرغ زنده و نگهداری احشام در شهر از جمله آنهاست.

رئیس شورای سلامت لنده اضافه کرد: چندگانگی و عدم وحدت رویه دستگاه‌ها و خلاء‌های قانونی تاکنون اجازه اقدام مناسب را نداده و اگر اقدامی هم صورت گرفته به صورت مقطعی و گذرا بوده است.

فاطمیان گفت: همه دستگاه‌های متولی باید ساز و کارهای مناسب جهت جلوگیری از عرضه مرغ زنده و نگهداری احشام در شهر را به کار گرفته و برای فروش مرغ مجوزی صادر نشود.

وی دفع صحیح زباله‌ها را یادآور شد و افزود: عدم دفع و دفن صحیح زباله‌ها بیماری‌ها و مشکلات فراوانی‌ را برای مردم در شهرها و روستا به همراه دارد.

فرماندار لنده گفت: شهرداری و دهیاران و مسئولان بهداشت و درمان شهرستان باید بر دفع و دفن صحیح زباله‌ها نظارت کافی داشته و با متخلفان برخورد کنند.

فاطمیان در ادامه به شعار هفته سلامت اشاره کرد و افزود: فشار خون یکی از بیماری‌هایی است که سالانه در سطح جهان جان میلیون‌ها انسان را به خطر می‌اندازد.

وی افزود: این آمار در کهگیلویه و بویراحمد نیز نگران کننده بوده و شهرستان لنده رتبه اول مرگ و میر بیماری‌های قلبی و عروقی را در استان به خود اختصاص داده است.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قابل توجه مرکز بهداشت استان وپیگیری از فرماندار اجرا ایجاد انگیزه در مردم گفت:

    اخوان گرامی اینجا باید آموزش در اولویت قرار گیرد و بعد شیوه زندگی در این شهرستان بررسی سپس آموزش مجدد همزمان امکانات اورژانسی
    محل آموزش نماز جمعه شهرستان مدارس مراسم فاتحه خوانی زنانه ومردانه
    فعال سازی ورزش های همگانی
    تشکر از فرماندار

پربازديد