تاریخ درج خبر : 1392/08/12
کد خبر : ۱۲۴۳۰۹
+ تغییر اندازه نوشته -

سجایای اخلاقی، دینی و عملی امام حسین (ع) در قیام عاشورا برای مردم بیان شود

سایت استان: مدیرکل صدا و سیمای استان، معاون سیاسی استانداری در جلسه دیدار با شورای هیئت مذهبی کهگیلویه و بویراحمد بر یادآوری  سجایای اخلاقی، دینی و عملی امام حسین (ع) و یارانش فداکارش تاکید کردند.

  دکتریوسف افشارنیا در این جلسه اظهار داشت: فلسفه قیام عاشورا در دستور کار مداحان و شاعران اهل بیت عصمت و طهارت قرار گیرد تا مردم در ایام محرم بیشتر با واقعه تاریخی کربلا آشنا شوند.

وی عنوان داشت: هیئت‌های مذهبی در سراسز استان در ایام محرم به صورت عدالت  در رسانه ساماندهی شده و برنامه های آنان از شبکه استانی دنا پخش می‌شود.

 مدیرکل صدا و سیمای استان، حضرت امام حسین(ع)  را نمونه بارزجانفشانی‌ و فداکاری برای اسلام بر شمرد و اظهارکرد: زنده نگه داشتن واقعه کربلا  و یادآوری سجایای اخلاقی، دینی و عملی امام حسین (ع) و یارانش اسلام را تا کنون بیمه کرده است.

 فتاح محمدی معاون سیاسی استانداری درجلسه دیدار با شورای هیئت مذهبی کهگیلویه و بویراحمد افزود: واقعه تاریخی را که مداحان روایتگر آن هستند با اعتقادت و باورهای مردم سروکار دارد بنابراین با ظرافت و بیان اشعار مناسب به این موضوع که همان قیام حضرت اباعبدالله حسین(ع) و یارانش است باید پرداخته شود.

 شورای هیئت مذهبی کهگیلویه و بویراحمد و داحان در این جلسه یادآورشدند: شبکه استانی دنا همچون سالهای گذشته پوشش خبری و تصویری خوبی را از تمام نقاط استان ارائه دهند تا مردم از شب‌های پرفیض و دعا شب‌های محرم بهره کافی را ببرند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد