تاریخ درج خبر : 1392/01/19
کد خبر : ۱۲۴۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

زارعی: محرومیت‌زدایی با تکیه بر ایجاد زیرساخت‌ها محقق می شود

نماینده مردم شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: در عرصه محرومیت‌زدایی باید تکیه و تلاش بر ایجاد زیرساخت‌های عمرانی، اشتغال و درآمد باشد و در آن صورت است که سایه شوم فقر در جامعه برداشته می‌شود.

غلام محمد زارعی به دعوت کمیته امداد در بازدید از منطقه دلی اولادعلی مومن از توابع شهرستان بویراحمد، به همراه مدیرعامل شرکت گاز استان، مدیر کمیته امداد شهرستان بویراحمد و چندی از مسئولان کمیته امداد شهرستان، افزود: پیگیری مشکلات مردم مناطق محروم از مهمترین برنامه ها می باشد که در این راستا همه مسئولین باید دست به دست هم بدهند.

وی در این بازدید و با توجه به میزان محرومیت برخی خانواده‌های این منطقه اظهار کرد: محرومیت معلول نداشتن زمینه کسب و کار، تلاش و درآمد است که این امر در دو حوزه قابل تعریف است؛ از این رو یک حوزه آن خدمات عمرانی و زیربنایی بوده و دیگری نیز درآمد و اشتغال است.

زارعی، ارائه خدمات عمرانی و زیربنایی در سطح استان را خوب عنوان کرد و ادامه داد: با این وجود باید خدمات عمرانی چشم‌گیر و بیشتری نیز در سطح کهگیلویه و بویراحمد ارائه شود.

وی، دیگر بخش محرومیت را مربوط به درآمد و اشتغال دانست و منشأ فقر و درآمد را معلول محرومیت‌های کنونی عنوان و خاطرنشان کرد: با وجود ظرفیت‌های خدادادی و بالقوه از جمله زمین حاصل‌خیز و آب فراوان به منظور اشتغال‌زایی باید بر روی چنین مواردی، سرمایه‌گذاری لازم صورت پذیرد که به تبع آن از میزان محرومیت و بیکاری نیز کاسته می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌‌‌های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از عملکرد کمیته امداد استان کهگیلویه و بویراحمد در خدمات‌رسانی به مددجویان و نیازمندان ابرازکرد: به دلیل شرایط نامناسب اقتصادی در سطح جامعه و دیگر پارامترها باید خدمات گسترده‌تر به این قشر از جامعه ارائه و حمایت‌های موردنیاز نیز صورت پذیرد.

وی، اثر وام‌های اشتغال‌زایی در رفع محرومیت را مناسب عنوان و اضافه کرد: با توجه به حمایت‌های کمیته امداد و میزان ظرفیت‌های بالقوه می‌توان به تولید، بهره‌وری و درآمد مضاعف رسید؛ از این رو با وجود حمایت و همکاری این نهاد جهت پرداخت وام‌های اشتغال‌زایی و کسب درآمدها دیگر دستگاه‌های مرتبط نیز باید همکاری لازم را داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد