تاریخ درج خبر : 1392/01/19
کد خبر : ۱۲۴۶۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اساسی ترین وظیفه پلیس، پیشگیری از وقوع جرم است

سایت استان: فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: میزان جرائم خشن در این استان صفر است و میزان وقوع برخی از جرائم در کهگیلویه و بویراحمد نسبت به سایر استان های کشور پایین است.

سردار “علیرضا عادلی” با بیان این مطلب که اساسی ترین وظیفه پلیس ، پیشگیری از وقوع جرم است، افزود:برای جلوگیری از وقوع هر گونه جرم ، پیشگیری مهم است و برای این کار باید به خواستگاه های وقوع جرم توجه بیشتری شود.

20202

وی اظهار کرد: پیشگیری ، سخنرانی صرف نیست و کسانی که می گویند تنها با حرف زدن و سخنرانی می توان از وقوع جرم جلوگیری کرد در اشتباه به سر می برند چراکه پیشگیری به معنای کنترل عوامل زمینه ساز ناهنجاری ها و جرم است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: بیشتر مجرمان یا بی سواد هستند و یا تحصیلات آنها کمتر از سیکل است و خیلی کم اتفاق افتاده که مجرم تحصیل کرده داشته باشیم.

سردار عادلی بیان کرد: علت بیشتر جرائم در استان مشکلات اقتصادی و نداشتن شغل است و هر مجرمی را دستگیر می کنیم دلیل ارتکاب جرم خود را نداشتن شغل و بیکاری عنوان می کند و به همین دلیل از مسوولان متولی اشتغال می خواهیم که توجه جدی به ایجاد اشتغال داشته باشند.

وی ادامه داد: جرائم خرد همچون سرقت از ساختمان های نیمه تمام و در حال ساخت،داخل خودرو و پل های روی جدول در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال افزایش است که باید مردم و صاحبان اموال از اموال خود بهتر محافظت کنند.

وی تاکید کرد: امنیت پایدار در گروه تعامل فعالانه و هماهنگ دستگاه های اجرایی ،رسانه ها و مشارکت مردمی است و این همکاری از جایگاه کلیدی برخوردار است.

فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد در زمینه وضعیت نزاع های دسته جمعی و فردی در استان اضافه کرد:با تالیف و ترجمه تعدادی کتاب،ارائه مقالات، فرهنگ سازی از طریق رسانه ها و مطبوعات و برگزاری همایش ها نزاع های دسته جمعی درسطح استان کاهش پیدا کرده است.

سردار عادلی تصریح کرد: رویکرد پیشگیرانه و فرهنگی مهم‌ترین محور ماموریت‌های پلیس در برقراری امنیت اجتماعی و ایجاد محیطی امن و آرام است.

این مقام انتظامی مبارزه با تجهیزات ماهواره‌ای، مبارزه با بدحجابی، برخورد با اراذل و اوباش و مبارزه با قاچاقچیان موادمخدر را از اولویت‌های کاری این پلیس در سال 92 برشمرد و اضافه کرد: پلیس استان از ابتدای امسال با عزمی جزم در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی گام خواهد برداشت.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد