تاریخ درج خبر : 1392/01/19
کد خبر : ۱۲۴۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش 16/5 درصدی تصادفات در نوروز 92

رئیس پلیس‌راه کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان با 5 کشته در چهار فقره تصادف جز سه استانی بود که کمترین تلفات جاده‌ای را در نوروز امسال داشت.

سرهنگ منوچهر سیاهپور اظهار کرد: همکاران من در پلیس‌راه سراسر استان کهگیلویه و بویراحمد با جدیت و عمل به قانون بهترین خدمات را در نوروز امسال ارائه دادند.

20205

وی افزود: امسال دستاورد خوبی به یاری همکاری و همدلی همکاران خود در سطح جاده‌های استان داشتیم و همان‌گونه نیز که توسط مسئولان کشوری عنوان شد استان ما در میان سه استان برتر در زمینه کمترین تلفات جاده‌ای نوروزی قرار گرفت.

رئیس پلیس‌راه استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در تصادفات فوتی امسال نسبت به نوروز سال گذشته 12.5 درصد کاهش تلفات فوتی داشتیم.

این مسئول ایجاد امنیت و حفظ آسایش مسافران در جاده‌های استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: در تصادفات جرحی نیز 4.5 درصد کاهش داشتیم که از دستاوردهای دیگر ما در ایام نوروز بود.

وی در مجموع کاهش تصادفات را 16.5 درصد بیان کرد و گفت: پرخطرترین محور مواصلاتی ما در استان کهگیلویه و بویراحمد جاده گچساران به باشت بود.

20206

رئیس پلیس‌راه استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: بیشترین علت تصادفات نوروزی ما مربوط به تجاوز و انحراف به چپ بود و بیشترین ساعات تصادفات را ساعاتی مابین 17 تا 21 شب شامل می‌شد.

این مسئول بیشترین وسیله نقلیه در تصادفات را مربوط به سواری با 70 درصد و به دنبال آن وانت و موتورسیکلت‌ها در سطح استان معرفی کرد.

سیاهپور از پرترددترین روزها نیز سخن به میان آورد و گفت: روزهای هفتم، هشتم و نهم در صدر این آمار قرار دارد که روز هشتم با 79 هزار وسلیه نقلیه تردد، پر ترددترین روز ما در نوروز بود.

وی به بروز چهار فقره تصادف با 5 فوتی نیز اشاره کرد و گفت: در این ایام بیش از 23 هزار راننده متخلف را اعمال قانون کردیم و 745 دستگاه خودرو به دلیل ارتکاب تخلف توقیف شدند.

سیاهپور آمار یاد شده را محصول همکاری همکاران خود در پلیس‌راه و سایر عوامل خدماتی دیگر دانست و گفت: اگر در میان مسئولان استانی همدلی وجود نداشت بی‌شک چنین دستاوردی نصیب کهگیلویه و بویراحمد نمی‌شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد