تاریخ درج خبر : 1392/08/13
کد خبر : ۱۲۴۸۹۳
+ تغییر اندازه نوشته -

صنایع آلاینده و مزاحم ساماندهی خواهند شد

سایت استان: جلسه کمیسیون نظارت بر سازمانهای صنفی استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دیگر اعضاء در محل سازمان صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده بابیان اینکه کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی با ساختاری جدید نخستین جلسه خود را برگزار نمود افزود: در این جلسه مواردی همچون ساماندهی و انتقال صنایع آلاینده و مزاحم همانند تیرچه و بلوک، مشاغلی که باعث اذیت و آزار شهروندان می شود و همچنین شناسایی و برخورد با مراکز خرید و فروش مزاحم و غیر مجاز و عرضه کننده اموال سرقتی در بعضی نقاط شهر (پاساژ بهاران) در شهر یاسوج و برخورد با واحدهای صنفی فاقد پروانه کسب مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.
رئیس کمیسیون نظارت بر واحدهای صنفی استان کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه پیرامون رویکرد جدید کمیسیون نظارت گفت: اعضاء کمیسیون از 9 نفر به 13 عضو افزایش یافته است و از بین دستگاههای عضو قبلی شهرداری، امور اقتصادی و دارایی و دادگستری در قانون جدید از کمیسیون نظارت حذف و امور مالیاتی، تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف، انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان، اتاق تعاون و اتاق بازرگانی به اعضاء اضافه شده اند.
دیودیده افزود: در قانون جدید نام مجمع امورصنفی مراکز استانها به اتاق اصناف مرکز و مجمع امور صنفی شهرستان ها به اتاق اصناف شهرستان تغییر نموده است و کاندید شدن برای اعضاء هیت مدیره و اعضاء اتحادیه ها شروط اساسی وجود دارد و دوران فعالیت در مجمع به دو دوره متوالی و 4 دوره متناوب افزایش یافته است.
وی خاطر نشان نمود: در قانون جدید گذراندن یک دوره آموزشی احکام برای صدور و تمدید پروانه کسب الزامی است و نحوه برخورد با متخلفان واحدهای صنفی بیش از بیش در این قانون تشدید شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد افزود: قانون صنفی قانون مترقی است و مرحله به مرحله به صورت پلکانی رشد کرده و در قانون جدید اقتدار خاصی هم به اتاق اصناف داده شده و حداکثر استفاده هم باید در جهت تقویت و ساماندهی آنها انجام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد