تاریخ درج خبر : 1391/05/10
کد خبر : ۱۲۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

بالاترین نرخ رشد شهری متعلق به یاسوج است

سایت استان:  اکبر نیکزاد در ستاد ساماندهی سکونت‌گاه‌های غیر رسمی یاسوج اظهار کرد: هفت سکونت‌گاه غیر رسمی در یاسوج و مناطق اطراف آن شناسایی شده که باید با طرح و برنامه در مورد آن‌ها پیش برویم.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: اگر ادارات و دستگاه‌ها زمین خاصی و یا پیشنهاد خاصی در سکونت‌گاه‌های هفت‌گانه غیر رسمی دارند تا پایان همین هفته به استانداری ارسال کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی گفت: در پایان هفته بعد مجددا این ستاد تشکیل جلسه می‌دهد تا پیشنهادات ادارات در این مناطق به صورت کارشناسی در این ستاد مطرح و تصمیم‌گیری شود.

نیکزاد، تعیین نقشه راه و اولویت دادن به کارها را دو برنامه مهم در رابطه با سکونت‌گاه‌های غیر رسمی دانست و ادامه داد: هر اندازه که دولت برای ساماندهی این سکونت‌گاه‌ها کمک کرد، سپاسگزاریم ولی در استان نیز با جدیت بر اساس اولویت‌ها عمل می‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد: شرکت‌های خدمات‌رسان نباید به ساخت و سازهای غیرمجاز در سکونت‌گاه‌های غیر رسمی خدمات دهند زیرا ملاک عمل باید قانون باشد و هر کسی که اقدام به ساخت و ساز می‌کند باید بداند که اخذ پروانه ساخت الزامی است.

مقام ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: فردی که به فاصله ۵۰۰ متر از روستا اقدام به ساخت خانه می‌کند بدون اینکه پروانه‌ای اخذ کند، نباید انتظار دریافت خدماتی مانند آب و برق را داشته باشد زیرا اگر اینگونه باشد از فردا هر فردی در هر جایی که دلش خواست اقدام به ساخت و ساز می‌کند.

نیکزاد خطاب به شرکت‌های خدمات‌رسان گفت: تنها به افرادی خدمات دهید که پروانه ساخت و ساز دارند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز در این نشست گفت: امروز شاهد توسعه سریع سکونت‌گاه‌های غیر رسمی در این استان هستیم به‌طوری که یاسوج بالاترین نرخ رشد شهری را در کشور دارا است.

اردلان زینل‌زاده بیان کرد: شهر تازه تاسیس مادوان که ما مخالف شهر شدن آن بودیم، بیشترین نرخ رشد را دارد که این موضوع نگرانی‌ها از افزایش معضلاتی چون بیکاری، افزایش جرم و جنایت، مسائل امنیتی و مسائلی از این دست را بیشتر می‌کند.

وی تاکید کرد: لازم است در اختصاص اعتبارات به شهر مادوان توجه و عنایت بیشتری از سوی استانداری این استان شود.

در این نشست، معاون اداره‌کل اوقاف و امور خیریه، رئیس سازمان کتابخانه‌های عمومی، شهردار یاسوج، رئیس شورای شهر یاسوج، مدیرکل اطلاعات و برخی دیگر از مسئولان به ارائه نقطه نظرات خود پیرامون سکونت‌گاه‌های غیر رسمی پرداختند.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد