تاریخ درج خبر : 1392/08/13
کد خبر : ۱۲۵۴۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش اعضای هیئت علمی دانشگاه یاسوج به اقدامات اخیر دکتر رمضانی

در پی انتشار خبری مبنی بر بررسی مجدد صلاحیت بورسیه شده گان دانشگاه یاسوج و وضعیت این دانشگاه پس از دکتر ارژنگ  با تنی چند از اعضای هئیت علمی این دانشگاه که از مدیران دوره قبلی نیز هستند، صورت گرفته که در پی می‌آید: 

بازیار: دکتر رمضانی به مطالبات دانشگاهیان پاسخ مثبت داد

دکتر محمد حسین بازیار عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج گفت: در سه چهار سال اخیر در بعضی از موارد بی قانونی و بی عدالتی هایی بخصوص در موارد بورس و هیئت علمی صورت گرفته بود که با تغییر ریاست دانشگاه این انتظار می رفت که این موضوع شفاف سازی و بررسی شود.

دانشگاه یاسوج

وی افزود: مطالبه اصلی و دغدغه اعضای محترم هیئت علمی دانشگاه یاسوج بررسی صلاحیت افرادی است که شامل بورس تحصیلی دانشگاه شده اند.

دکتر بازیار افزود: فرزندان و آینده سازان این کشور قرار است در همین دانشگاه ها تربیت شوند و شایسته است افراد بر اساس تعهد و تخصص انتخاب شوند که متاسفانه در بعضی از موارد اینگونه نبوده است.

بازیار با بیان اینکه افرادی هستند که صلاحیت علمی آنها محرز نشده، اضافه کرد: بعنوان نمونه در یکی از گروههای آموزشی افرادی هستند که از دانشگاه آزاد لیسانس و فوق لیسانس گرفته و اما هم اکنون بدون مصاحبه علمی  با بورس تحصیلی دانشگاه دولتی یاسوج در مقطع دکتری  در حال تحصیل هستند که اتفاقا بدون هماهنگی با مدیر گروه این افراد بکار گرفته شده اند.

ایشان افزود: یا موردی وجود دارد که فردی با مدرک فوق لیسانس بکار گرفته شده است و بعد از یک هفته برای بورس دکتری معرفی شده است که انتظار می رود این موارد بررسی شود.

این عضو هیئت علمی دانشگاه با تاکید که در میان اسامی منتشر شده در رسانه ها افرادی هستند که بسیار لایق هستند و دانشگاهیان چشم به راه رسیدن آنان هستند، افزود: یکی از مطالبات اصلی اعضای هیئت علمی دانشگاه از ریاست جدید شفاف سازی بود که خوشبختانه دکتر رمضانی با شناخت کافی از نقاط ضعف موجود وارد شده است که امیدواریم همین روند ادامه یابد.

بازیار در پایان افزود: هم اکنون بررسی درباره افراد بورس شده توسط دکتر حاتمی که بسیار انسان شایسته و درستکاری هستند؛ شروع شده و امید است هر چه سریعتر این موضوع رسیدگی شود.

گودرزی: برخی می خواهند از ارزش ها کاسبی کنند / دانشگاه جای افراد متخصص و متعهد است

دکتر کوروش گودرزی ریاست دانشکده فنی و مهندسی  و عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوجدرباره تغییر مدیریت معتقد است تغییر در هر سازمان و مجموعه ای فی النفسه خوب است و باعث ایجاد روحیه و نشاط  می شود.

گودرزی همچنین درباره مدیریت جدید دانشگاه می گوید: هنوز برای قضاوت درباره دکتر رمضانی زود است اما چیزی که مشخص است وی از مشکلات دانشگاه و مطالبات اعضای هیئت علمی و کارکنان شناخت خوبی دارد که یکی از مهمترین دغدغه های اعضای هیئت علمی روند جذب نیروها و بورسیه ها بوده است که ایشان به این مهم دقت نظر خوبی داشته و این موضوع را در دست بررسی قرار داده است.

وی می افزاید: رویه، رویه خوبی است که دکتر رمضانی بر اساس خرد جمعی حرکت می کند و تلاش می کند تا امورات را بدور از جنجال های سیاسی و در چارچوب های قانونی و علمی پیش می برد.

عضو هیئت علمی دانشگاه  یاسوج در ادامه می گوید: نباید ترس از این وجود داشته باشد که یکسری ملاحظات ناحقی شود که نتیجه آن از بین بردن عزت دانشگاه است بخصوص اینکه برخی می خواهند از یکسری ارزشها کاسبی کنند.

گودرزی همچنین درباره صلاحیت اعضای هیئت علمی تاکید می کند که کسانی که می خواهند نسل آینده را تربیت کنند و آموزش دهند باید دارای تعهد و تخصص باشند و ادامه می دهد: می طلبد اعضای هیئت علمی بدور از نگاه های سیاسی، حزبی و طابفه ای از افراد شایسته انتخاب شوند تا کیفیت لازم حاصل شود.

تقی زاده:  حق و حقوق هیچ بورسیه ای واجد شرایط  پایمال نخواهد شد

دکتر فردین تقی زاده معاون اداری مالی دانشگاه یاسوج گفت: در بعضی از گروهها مثل رشته الهیات رئیس دانشکده از روند جذب اعضای هیئت علمی ابراز بی خبری می کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه یاسوج، گفت: دکتر رمضانی در مورد صلاحیت افراد فقط جهت اطلاع مدیران گروه طی نامه ای اسامی افراد جذب شده را اعلام کرده است و تاکنون اقدامی نکرده است.

تقی زاده افزود: مشاهده می شود برخی از افراد شاخص های لازم را برای جذب هیئت علمی ندارند که همین موضوع باعث اعتراض برخی از متقاضیان و اعضای محترم هیئت علمی بود که دکتر رمضانی این مهم را در دست بررسی قرار داده اند.

وی به استقبال گروهها از دستور رئیس دانشگاه یاسوج اشاره کرد و گفت: با توجه به ماموریت دکتر حاتمی برای رسیدگی به پرونده بورسیه شده ها زمان زیادی طول نخواهد کشید که نتیجه بررسی ها اعلام خواهد شد و قطعا با توجه به شناختی که از ایشان دارم وی با نهایت دلسوزی و بسیار معقول این پروسه را بررسی خواهد کرد و از هر گونه حق کشی جلوگیری خواهند کرد.

نظرحاتمی ؛ مسئول رسیدگی به پرونده ها در مورد روند بورسیه شدگان

اما دکتر شهاب الدین حاتمی  معاون آموزشی دانشگاه یاسوج که مسئول رسیدگی به موضوع بورس شدگان این دانشگاه است معتقد است رسانه ای شدن این مسائل جز ایجاد التهاب و نگرانی در سطح جامعه نتیجه ای ندارد و بهتر است این موضوع در پروسه و چارچوب قانونی دانشگاه بررسی شود.

وی همچنین می افزاید تا زمان رسیدگی کامل به پرونده های نمی توان اظهارنظری صریحی در این باره داشت.

دکتر حاتمی می گوید: طبیعتا با تغییر فضای سیاسی کشور و تغییر در مدیریت دانشگاه فضای دانشگاهی هم تاسی می پذیرد که می توان گفت اثرات آن مثبت است.

ایشان در پایان تاکید دارد تا حصول نتیجه قطعا نباید اجازه داد با گمانه زنی و فضاسازی جامعه متشنج شود و باید اجازه داد تا در فضا دانشگاهی و جایگاه تخصصی به این موضوع رسیدگی کند.

منبع: بویرنیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محسن گفت:

  شماها هم کاسه داغتر از آش نشید اونهایی که شما میگید بدون قانون بورس شدن بر اساس ماده ده که وزارت علوم تایید میکنه بورس شدن. (قابل توجه دکتر رمضانی)

  • الناز گفت:

   بله تو دانشجوی تنبل دانشگاه آزاد که با تقبل و پارتی بورس شدی حرفی جز این نداری!

 • علی گفت:

  چرا دکتر حاتمی رو عوض نمی کنند در کدام دانشگاه معاون اموزشی از جذب اعضای هیات علمی بی خبر است اگر حاتمی انسان دلسوزیست به قول دکتر بازیار چرا اجازه داد اینها رو بورس کنند مشکوک است این دکتر بازیار

 • ناشناس گفت:

  آهای آقای دکتر رمضانی با چه زبانی با شما سخن بگوییم والا بخدا به قرآن و به پیغمبر ما از هیچ طرفی سود که نبردیم هیچ ضرر هم دیدیم از آقای تقی زاده آنقدر که ضربه خوردیم از دکتر ارژنگ نخوردیم در عجبم هنوز ایشان در سمت خود هستند و شنیده می شود که باقی می مانند عجبا طوری صحبت میکنه که از هیچ چیز و هیچ جا خبر نداشته در صورتیکه او یکی از تصمیم گیرنده اصلی دانشگاه بودن

 • کارکنان دانشگاه یاسوج گفت:

  دکتررمضانی بداند که تقی زاده کارهای زیرکانه دارد ومی خواهد رییس شود بدان که …….است

 • بازبان بی زبانی گفت:

  با زبان بی زبانی ؛همین اظهارنظر مسئولین دانشگاه که اتفاقا” از مسئولین قبلی هستند دست کم نشان دهنده روند غیر قانونی طی شده تعدادزیادی از این بورسیه هاست ؛آخه وقتی معاون آموزشی دانشگاه میگه هنوز بررسی نشده اند یعنی چه؟یعنی ایشان بعنوان معاون آموزشی که اتفاقاٰ مسئول مستقیم این موضوع است بی اطلاع است و حالا رییس جدید دستور داده معاون آموزشی به یکی از وظایف ذاتی خویش که رسیدگی به پرونده متقاضیان بورس است و قبلاٰ اجازه دسترسی ورسیدگی نداشته در حالی که گویا عضو کمیته جذب دانشگاه هم بوده دوماٰدانشگاه چندنفر را به رویه قانونی فرستاده در دل اینها چند برابر از رفقا و نورچشمی ها و….وبه قول خودشان کادر سازی برای آینده و..و..و… نیز زیر سبیلی بورس کرده تا دوش و دوغاب را یکی کنه که سر وته موضوع گم بشه ولی باید گفت … جالب تر اینکه جوری ِژست حق به جانب میگیرند که اگه امثال مانباشیم نظام اسلامی در معرض خطره !!! یا مثلأ در نظام اسلامی استعفا معنا نداره اما میدانند که همین ظلم و تبعض ها ست که در دل فرزندان این این آب وخاک عقده ایجاد می کند و باعث دلسردی وبدبینی می شود ولی با کمال … انجام می دهند.

 • دانشجو گفت:

  جناب بازیار ! شخص جنابعالی و دکتر علیپور بودید که برای خود شیرینی در مقابل ارژنگ، آقای مهندس فدایی را بدون هیچ ضابطه ای به عنوان مدرس دروس برق و الکترونیک وارد دانشگاه کردید .

  • ناشناس گفت:

   أکتر فدایی یکی از باسواد ترین اساتید هست گر چه وابسته با اون جناح است ولی باسواد هست ، مشکل با بورس ها غیر قانونی و دانشگاه ازاد هست

 • علي گفت:

  دکتر رمضانی کوتاه نیا

 • هاشم زندی گفت:

  احسنت به دکتر رمضانی

 • مانی خان گفت:

  یه ضرب المثلی میگه: آب مبریزه توی لونه مورچه ، مورچه میگه دنیا رو آب برد!!!!!
  بابا 4تا ……،…….. که …. بورس شون زیر سواله فریادشون گوش دنیا رو کر کرده که “وا اسلاما” تمام ارزشها و اصول رو لگدمال کردن! و با سروصدا و شانتاژ قصد پاک کردن صورت مساله رو دارن!!
  خدمت دکتر رمضانی عرض کنم که مرد مردانه انچه صلاح عمومی است انجام بده و خم به ابرو نیاره و مقابل زیاده خواهان و عربده کشان و شعبون بی مخ ها محکم تر بایسته!!!
  دمت گرم وسرت خوش باد!!!!!!!!

 • دنیل گفت:

  بسبار خوب و عالی است! اما علاوه بر طی شدن مسیر قانونی بورس ها و… باید اطلاع رسانی شود که چه افرادی و چگونه و با چه اهرم هایی بورس شده اند!! اگر قرار است گروههای محترم اموزشی مستقلا صلاحیت علمی بورس ها را بررسی نمایند باید بدور از فشارها و اهرم های غیر علمی و اکادمیک این مهم را بانجام رسانند …. درحالیکه عزیزانی از مجموعه کادر علمی دانشگاه و بعضا معاونین قبلی دانشگاه که هنوز هم هستند با جوسازی و اینکه چیزی تغیر نکرده است با فشار بر گروه ها و اعمال نظر همان رویه و روال قبل را تکرار میکنند….. جناب اقای دکتر رمضانی باید با تغییر معاونین و روسای دانشکده ها فضای سالم را برای تصمیمات مستقل و .. فراهم نمایند!!!

پربازديد