تاریخ درج خبر : 1391/05/10
کد خبر : ۱۲۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدا خون در استان 14 درصد رشد داشته است

سرپرست انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد گفت: در چهار ماه سالجاری 9005 نفر خون اهداء کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته که هفت هزار و 886 نفر بود افزایش 14 درصدی را نشان می دهد.

“عبدالسعید صیادی”  افزود:از تعداد 9005 نفر، 4786 نفر برای اولین بار خون اهداء کرده اند که هشت هزار و 522 نفر مرد و 483 نفر نیز زن بودند .

وی اظهارکرد:در هشت روز اول ماه مبارک رمضان سالجاری 398 نفر خون اهداء کرده اند که سال گذشته 350 نفر بوده که افزایش 12 درصدی را نشان می دهد.

سرپرست انتقال خون کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه تعدادی از افراد در ماه رمضان کمتر برای اهداء خون مراجعه می کنند،گفت:اهداء خون در ماه رمضان مشکلی برای روزه دار ایجاد نمی کند و بعد از افطار انجام می شود و خواهشمند است آن را برای روزهای قدر و احیاء نگذارند.

صیادی ادامه داد:درماه رمضان ،نسبت به ماه های دیگر افت 50 درصدی اهداء خون را داشته ایم که با فراخوان انجام شده توانستیم کمی این مشکل را مرتفع کنیم.

صیادی ابراز کرد:بیشترین گروه خونی مربوط به o+ بوده و کمترین آن مربوط به گروه خونی AB منفی است و ما به همه گروه های خونی نیاز داریم و مراجعین می توانند برای اهداء خون همه روزه به این سازمان مراجعه کنند.

وی در پایان اضافه کرد:با توجه به گرد و غبار و گرمای شدیدی در کشور وجود دارد و استان هایی چون خوزستان با کمبودخون مواجه است انتظار داریم که مردم برای اهداء خون مراجعه کنند که بعد از بر طرف کردن نیاز های استان به استان های دیگر نیز کمک کنیم.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد