تاریخ درج خبر : 1392/08/15
کد خبر : ۱۲۶۸۶۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سالگرد ارتحال آیت الله ملک حسینی در یاسوج برگزار شد/ گزارش تصویری

سایت استان: آیین نخستین سالگرد رحلت عالم ربانی آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی نماینده فقید ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد عصر سه شنبه با حضور قشرهای مختلف مردم و مسوولان این استان در مصلای امام خمینی (ره) یاسوج برگزار شد.

معاون آموزش حوزه های علمیه کشور در این آیین با اشاره به فضائل اخلاقی، معرفتی و دینی آیت الله ملک حسینی، گفت: این عالم ربانی از فضلای برجسته حوزه علمیه بود و تمام عمر پربرکت خود را صرف تزکیه، تهذیب نفس، تحصیل علوم دینی و کسب مکارم اخلاق کرد.

5555444

آیت الله عبدالکریم فرحانی با اشاره به اینکه درگذشت علمای مطرحی همچون آیت الله ملک حسینی ضایعه ای دردناک برای جامعه و حوزه های علمیه است، افزود: این عالم ربانی باسوابق مبارزاتی، مدارج علمی، تاسیس حوزه های علمیه و تربیت شاگردان متعدد منشا خدمات ارزنده ای به حوزه و جامعه بود.

وی بیان کرد: آیت الله ملک حسینی از شاگردان برجسته امام خمینی (ره) بود و در علوم مختلف از جمله فقه و اصول مهارت خاصی داشت و عمر گرانبهای خود را برای مجاهدت در راه خدا صرف کرد.

فرحانی اظهار کرد: این عالم ربانی در دوران ستمشاهی با تحمل رنج و سختی های فراوان همواره از یاران صدیق و پیام رسان سخنان امام خمینی (ره) به مردم بود.

وی نقش مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی را همانند شهیدان بهشتی و باهنر دانست و عنوان کرد: شخصیت برجسته این فقیه مجاهد در مبارزه و علم مانند این شهیدان والامقام بود.

فرحانی با اشاره به نقش آیت الله ملک حسینی در بیداری عشایر جنوب کشور در دوران پهلوی، ابراز داشت: نقش این روحانی مبارز و مجاهد در روشنگری مردم استان های فارس، کهگیلویه و بویراحمد و عشایر جنوب کشور بی بدیل بود.

وی افزود: حضور گسترده و پرشور قشرهای مختلف مردم کهگیلویه و بویراحمد، فارس و استان های جنوب کشور در مراسم ارتحال آیت الله ملک حسینی نشان داد که عشق و ارادت به روحانیت و پیوند با علمای دینی همچنان ناگسستنی است.

آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی ، نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد و نماینده مردم این استان در مجلس خبرگان رهبری، 12 آبان سال 91 دعوت حق را لبیک گفت.

گزارش تصویری از این مراسم:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد