تاریخ درج خبر : 1391/05/13
کد خبر : ۱۲۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تاثیر نور خورشید در بهبود خلق ‌و خوی افراد

سایت استان: یک پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی گفت: نورآفتاب به دلیل تاثیرات مطلوب سیستمیکی که دارد، علاوه بر ساخت ویتامینD موردنیاز بدن با ترشح اندروفین‌های داخلی موجب بهبود خلق‌ و خوی افراد می‌شود.

به گزارش  مهر، بابک جعفری افزود: انواعی از سلول‌های ایمنی پوست در اثر تماس با آلرژن‌های محیطی، منجر به حساسیت و در مواردی نیز بیماری‌‌های دیگر می‌شود.

وی بیان داشت: تماس با نور آفتاب، موجب کاهش این نوع سلول‌ها در بافت پوست شده و برای درمان برخی بیماری‌های پوستی مانند “اگزماهای تماسی” و “پسوریازین” کاربرد دارد.

جعفری همچنین با اشاره به مضرات قرار گرفتن زیاد در نورآفتاب تصریح کرد: امواج گوناگون خورشید، تاثیرات متفاوتی بر روی پوست بر جای می‌گذارد، به عنوان مثال، طیف اشعه Aخورشید، می‌تواند منجر به جداشدن ناخن از بستر خود شده و یا امواج B، در پیر شدن پوست تاثیر دارد.

امواج Bنور آفتاب، باعث چروک‌های عمیق پوستی می‌شود

وی افزود: امواج Bبا تاثیر بر روی ساختار و عملکرد لایه سطحی و عمقی پوست، چروک‌های عمیق و ظریف، خشکی، خشن شدن پوست، نمایان شدن عروق سطحی و کاهش الاسیته پوست را به همراه دارد.

این پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی در دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، عنوان کرد: مصرف مرتب ضدآفتاب و ترکیبات رتینوئید، باعث پیشگیری از این ضایعات و کاهش نیاز به جراحی‌های پرخطر خواهد شد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد