تاریخ درج خبر : 1392/08/17
کد خبر : ۱۲۹۸۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست از خبرگزاری جمهوری اسلامی در استان

سایت استان: روز چهارشنبه مدیر کل حفاظت محیط زیست استان به همراه رئیس اداره روابط عمومی وآموزش اداره کل محیط زیست از خبر گزاری جمهوری اسلامی در استان با هدف تعامل محیط زیست با رسانه بازدید کردند.

عطاپور شیرزاد مدیر کل محیط زیست استان: رسانه ها به عنوان حاملان فرهنگ زیست محیطی و ساخت فرهنگ عمومی حفاظت از محیط زیست در باورهای اجتماعی و جهت دهی افکار عمومی تاثیر بسیار زیادی دارند. وی اظهار داشت: ما امروزه فرهنگ عمومی را یک پدیده پویا تصور می کنیم که با اقدامات پویا و نظریه پردازی ها توانسته دگرگونی هایی ایجاد کند.

وی افزود: امروزه رسانه ها در ایجاد روحیه مبتنی بر آگاهی جمعی و ارتقاء سطح آموزش نقش بسزایی دارند.و داشتن محیط زیست سالم نیازمند تقویت نگرش عمومی به این مقوله است که محیط زیست نعمتی همگانی است و حفظ آن نیازمند مشارکت واحساس مسوولیت همگانی است ورسانه ها را به عنوان یکی از ابزار مهم آموزش ، انتقال فرهنگ و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست یاد کردند .

مدیر کل محیط زیست استان اضافه کردند: رسانه ها و بویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی در این راستا نقش حرفه ای و مطلوبی را در استان ایفا کرده اندو خبر گزاری جمهوری اسلامی را رسانه علمی،فنی،بدون نقص عنوان کردند.

وی تعامل با رسانه ها را یک رسالت مهم بخش فرهنگی و آمورشی محیط زیست خواند گفت: با نقد منصفانه رسانه ها استقبال می کنیم اما برخی رسانه ها همواره به فضای تخریب دامن می زنند.

کارشناس آموزش اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد فعالیت ترویجی و آموزشی این اداره کل با مشارکت رسانه ها را در زمینه تقویت فرهنگ حفظ محیط زیست تاثیرگذار خواند و افزود: با این وجود ایجاد روحیه مشارکت مردمی در حفظ محیط زیست نیازمند اطلاع رسانی بیشتر است.

فرویدن همتیان به ضرورت حمایت از فعالیت انجمن های مردم نهاد برای حفظ محیط زیست با ایجاد یستر مشارکت مردمی اشاره کرد و گفت : دراین راستا همواره برنامه های آموزشی مناسبی اجرا شده و در آینده نیز اجرا خواهد شد.

مسئول روابط عمومی اداره کل محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: تعامل و ارتباط رسانه ای این اداره کل بیش از پیش تقویت خواهد شد.

غلامعلی امیریان به فراگیری کار رسانه ها اشاره کرد و افزود: محیط زیست و پدیده های طبیعی ،گیاهی و جانوری آن مقوله خوبی برای بخشی از کارکرد رسانه ای وایجاد احساس مسوولیت همگانی درقبال حفظ این بخش حیاتی قلمداد می شود.

مسوولان محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد در این بازدید ضمن تشکر از خدمات ایرنا در بخش اطلاع رسانی هدفمند از اهمیت حفظ محیط زیست و گونه های ارزشمند حیات وحش در جریان گردش اطلاعات و فرایند خبررسانی این رسانه قرار گرفتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد