تاریخ درج خبر : 1392/08/17
کد خبر : ۱۲۹۸۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دیودیده: تشکل های صادراتی استان ساماندهی می شوند

سایت استان: جلسه ای با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، مدیر کل دفتر امور اقتصادی استانداری، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج و روسای اتحادیه ها و تشکل های صادراتی با هدف ساماندهی تشکل های صادراتی استان در محل سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد برگزار گردید.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده بابیان اینکه کهگیلویه و بویراحمد با وجود این همه پتانسیل می تواند یکی از قطب های برتر صادراتی ایران شود افزود: این مهم با تلاش و همتی جدی از مسولان این امر و پای کار بودن اتحادیه و تشکل های صادراتی قابل انجام است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: تشکل های و اتحادیه های صادراتی بازوان قدرتمند دولت هستند و این اتحادیه ها و تشکل های صادراتی، مجموعه ای از بنگاه های اقتصادی و صنفی همگن می باشند که با مشارکت، همکاری و هم افزایی تلاش و اقدامات حرفه ای، توان کاری و صادراتی مضاعفی را پدید می آورند.
دیودیده خاطر نشان نمود: با وجود داشتن استعدادها و توانایی های فراوان در تولید محصولات باغی، صیفی جات، عسل و صنایع دستی که در سطح کشور به لحاظ کیفیت در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارند بازاریابی مناسبی برای فروش و صادرات این محصولات صورت نگرفته است.
ایشان بابیان این که عمده صادرات کهگیلویه و بویراحمد تولیدات صنعتی بوده است، فراهم آوردن زیرساخت های لازم از جمله بهبود شرایط حمل و نقل، بهبود کیفیت و خدمات، ایجاد صنایع تبدیلی و بسته بندی، اعزام هئیت های تجاری و بازاریابی مناسب را عوامل مهم در ارتقا جایگاه صادراتی استان دانست.
دیودیده محصولات باغی و عسل استان را یکی از ارگانیک ترین تولیدات در سطح کشور دانست که از قدرت رقابت بالا حتی در سطح دنیا برخوردار است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در ادامه آموزش و فرهنگ سازی صادراتی را بسیار مهم تلقی نمود و افزود: موفقیت در امر صادرات در گرو آشنایی با ساز و کار این امر و تلاش در جهت شناسایی بازارهای هدف متناسب با تولیدات و فراگیری آموزش های نوین در این زمینه است.
اتحادیه صادراتی نیز در این جلسه عمدا مشکلات و دغدغه های خود را مطرح نمودند و خواستار تسریع امور و انجام حمایت های لازم شدند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد